Amazon.de, carina, DDV?

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
No kot že v naslovu... Če kupim preko Amazon.de, a še vedno plačam DDV in carino, kot če bi kupil v ZDA, ali se to smatra kot nakup znotraj EU? Na opisu ozdelka ne najdem državo uvoza. Vrednost izdelka je 120 eur, kot info...
 

nostra

Pripravnik
22. sep 2007
140
4
18
No kot že v naslovu... Če kupim preko Amazon.de, a še vedno plačam DDV in carino, kot če bi kupil v ZDA, ali se to smatra kot nakup znotraj EU? Na opisu ozdelka ne najdem državo uvoza. Vrednost izdelka je 120 eur, kot info...

Odvisno od kod je pošiljatelj. Če je iz EU potem ne plačaš nič, če ni iz EU pa je odvisno od paketa.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Odvisno od kod je pošiljatelj. Če je iz EU potem ne plačaš nič, če ni iz EU pa je odvisno od paketa.

Tudi če je iz EU (recimo sold by "Amazon EU") plačaš slovenski DDV!;)

.. je pa res da ti to amazon obračuna, tako da direktno tebe ne briga (je pa potem 3% razlike v ceni v +, kakor je oglaševana cena na amazonu).
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Za tole kamero gre: https://www.amazon.de/gp/product/B0...1d2-6ff1a2e98cf0&pf_rd_r=YGG5CTK6TR5SPMMZFK8J

Piše tole:

Sold by AKASO-EU and Fulfilled by Amazon. For Returns, please check the seller link.

Prodajalec je Kitajc, zgleda pa da se izdelek nahaja v skladišču amazona, ki je bohsigavedi....

Kaj zdaj naročim prek amazona, ali raje kar preko aliexpressa ki je 20 eur cenej?


Placas toliko, kot pise, ko kliknes na nakup ... torej 126,42€ oz. 131,14€, ce izberes expresno dostavo (datum dostave: 22. marec)

Bestellung_aufgeben_-_Amazon.de-Bezahlvorgang-20190320-131531.jpg
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
Placas toliko, kot pise, ko kliknes na nakup ... torej 126,42€ oz. 131,14€, ce izberes expresno dostavo (datum dostave: 22. marec)

Bestellung_aufgeben_-_Amazon.de-Bezahlvorgang-20190320-131531.jpg

Torej ne rabim pričakovat da me bo Pošta Slovenije oz njena podružnica na carini terjala še za carino in ddv? Mogoče zgledam, da sem 20 let živel v jami, ampak iz Amazona še nisem naročal.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
GLede na to, da ce bi izbral expresno dostavo, bi bila posiljka pojutrisnjem ze pri tebi, je zadeva poslana iz enega od Amazonovih EU skladisc ... Dostava pa je ponavadi preko Poste Slovenije, ce izberes expres pa ponavadi preko DPD ali UPS ...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Do sedaj še nisem plačal nobenih dodatnih dajatev pri nakupih preko amazon.de ali amazon.co.uk.

Tudi pri eBay še nisem plačal v kolikor je poslano iz EU, pa če tudi je prodajalec poševnooki...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Pri Amazonu DE je zmeraj tako kot si naročil in tudi plačal, ne glede na prodajalca in deželo njegovega izvora. Tudi ko so potrebne morebitne menjave, popravila ali pa vračila artikla so svetlobna leta pred ostalimi. V mojem primeru recimo so pri menjavi artikla, novega poslali še predno sem jaz starega oddal na pošto. Vračilo denarja v drugem primeru so naredili isti dan ko so prejeli potrdilo o oddani pošiljki...
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Za tole kamero gre: https://www.amazon.de/gp/product/B0...1d2-6ff1a2e98cf0&pf_rd_r=YGG5CTK6TR5SPMMZFK8J

Piše tole:

Sold by AKASO-EU and Fulfilled by Amazon. For Returns, please check the seller link.

Prodajalec je Kitajc, zgleda pa da se izdelek nahaja v skladišču amazona, ki je bohsigavedi....

Kaj zdaj naročim prek amazona, ali raje kar preko aliexpressa ki je 20 eur cenej?


Ko je napisano "Fulfilled by Amazon" je vedno brez dajatev. Pošiljatelj je Amazon iz njihovega skladisca.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
770
34
28
Kaj pa je najbolje storiti če ne pošilja v SLO? Cheaper and more?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
No kot že v naslovu... Če kupim preko Amazon.de, a še vedno plačam DDV in carino, kot če bi kupil v ZDA, ali se to smatra kot nakup znotraj EU? Na opisu ozdelka ne najdem državo uvoza. Vrednost izdelka je 120 eur, kot info...

Ne razumem od kje sklepaš oz. od kje ti pade na pamet da če opravljaš nakup preko "NEMŠKEGA" amazona da boš plačal carino oz. da bi lahko blago bilo poslano iz USA ali iz katere koli druge tretje države ki ni EU? Preko Amazona sem res že opravil mnogo nakupov pa na to nisem bil nikoli pozoren ampak je vse vedno prišlo preko redne pošte brez kakršnih koli carin, sklepam da iz EU. Morda pa jaz napak razumem ta amazon sistem...?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
verjetno sklepa po tem, da če nekaj naročiš preko recimo nemškega ebaya, to še nič ne pomeni, ker če je pošiljatelj kitajc, potem lahko vseno plačaš dodatno carino/ddv
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Amazon je samo plaftorma... in ni nujno, da vsi prodajalci, ki prodajajo na amazon.de, tudi posiljajo iz Nemcije... Sicer za vecino to velja, da so vsaj iz EU... ni pa pravilo...
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Amazon je samo plaftorma... in ni nujno, da vsi prodajalci, ki prodajajo na amazon.de, tudi posiljajo iz Nemcije... Sicer za vecino to velja, da so vsaj iz EU... ni pa pravilo...
Ni nujno, da pošiljajo iz Nemčije... ampak AFAIK se vse pošilja preko Amazon HUB-a. Jaz sem recimo kupil nek stol (cena okoli 100€). Poslan je bil s Kitajske... ampak preko Amazonovega HUB-a v UK, kjer so ga nato poslali naprej v Slovenijo. Skratka... nobene carine ali DDV-ja.

Pa za božično darilo sem kupil točno to kamero, ki jo ti gledaš... nobenih dodatnih stroškov ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun