Aluminijast blok motorja.

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.999
5.107
113
Nisem ravno fu£ praktik kar se motoroznanstva tiče. Zanima me kako se lahko na daljši rok odnese motor z aluminijastim blokom motorja. Običajno je da imajo motorji aluminijaste glave, blok, torej tam kjer se gibajo bati, je običajno jeklen. Recimo, če se bat, oz. batni obroček, rajsa po aluminiju bo le ta hitreje zriban in dobil zračnost, ker je materijal verjetno mehkejši.
Konkretno berem za prihajajočo Astro, ki naj bi imel tak motor in me že na začetku daje skepsa.

Ima že katera konkuenca podobne materiale, ali bomo čez 2 leti brali o počenih blokih pri Oplih.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.833
113
Kolikor vem je hudo veliko motorjev s tako zasnovo (če se ne motim pri hondi vsi) tako da...neja se obremenjevat s tem. Važno da bojo led bralne lučke
grin1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.999
5.107
113
Baš me boli za lučke... Je pa res da nimam blage osnove glede aluja, niti o tem kaj je alu z oblogami. Mogoče jeklen cilinder vložen v notranjst motornega cilindra? Ne vem, pač vprašam, ne se smejat.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Takšni motorji so bili novost pred 30imi leti, danes pa so nekaj popolnoma običajnega. Ne delaj si skrbi glede tega.

Je pa res, da takšnega avta verjetno ne boš vozil 25 ali 30 let.
zmaga.gif
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Aluminijast blok, glavo in karter so imele Škode že pred petdesetimi leti. Kakšna druga znamka pa gotovo že prej. Teli Opelni se hvalijo s toplo vodo. Kot tiste Astre, ki imajo zadaj napis: Astra. Turbo.
cheer.gif
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Ker ti še noben ni direkt odgovoril, ja 95% alu blokov ima jeklene puše za cilindre vstavljene, lahko suhe, lahko so pa mokre puše (oblite s hladilno tekočino)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.242
4.738
113
Citat:
Uporabnik Fe3 pravi:Aluminijast blok, glavo in karter so imele Škode že pred petdesetimi leti. Kakšna druga znamka pa gotovo že prej.
Ne bi rekel. V škodinem muzeju so se hvalili, da so bili prvi na svetu, ki so to bili sposobni serijsko delati. To je bila verjetno zadnja pomembna inovacija škode v časih socializma, preden je uspelo socializmu do konca zatreti ustvarjalnost v ljudeh.