Alternativno zdravljenje - zeliščarji

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.302
11
38
Ljubljana
Lep pozdrav

zanima me ali se kdo poslužuje teh kvazi zdravilcev alternativcev, ki naj bi zdravili raka itd. Namreč slišal sem za nekega zdravilca Rifata Dreševiča, ki naj bi to uspešno zdravil z čajčki in kapljicami... Je kdo že stopil kdaj v kontakt z njim ali kaj podobnega? Je še kak drug "dober zdravilec"?

prosim za kake predloge če imate kakšne dobre izkušnje
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Na žalost je tako,da ko nekdo resno zboli, poizkusi potem vse možne metode (priznane in nepriznane). Slišal sem tako za pozitivne izkušnje kot negativne. Ko je oče zbolel za levkemijo je bil z njim v sobi bolnik in ga je med drugim zdravil tudi bioenergetik (in to celo na daljavo). In med tem, ko se je opravljalo "zdravljenje" so mogl imet ugasnjeno TV,da nebi prihajalo do motenj :rolleyes: No, zanimivo je bilo tudi kako mu je zdravilec zagotavljal, da bo ozdravel, ker čuti na energijah... No, gospodu ni uspelo. Med tem ko je pa od kolegice mami zbolela za isto boleznijo je hodila pa nekam na bled ji je pa baje pomagalo. Sicer zdej a je to placebo al ne, to je stvar vsakega posameznika.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Jaz poznam alternativno z pomočjo močnih antioksidantov, oziroma, vem, kako to za velike denarje delajo v tujini, vendar dejstva ostajajo, če je šla stvar pre daleč, morda malo upočasniš agonijo, ustaviš je pa več ne, če so pa zadeve bolj na začetku, se pa da veliko stvari še postoriti.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Med tem ko je pa od kolegice mami zbolela za isto boleznijo je hodila pa nekam na bled ji je pa baje pomagalo. Sicer zdej a je to placebo al ne, to je stvar vsakega posameznika.

Mogoče ista "mama" (od tvoje kolegice). Znanka sigurno že par let hodi na Bled po "dozo" česarkoli že - zaenkrat ji koristi.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pojma nimam - sam ne verjamem v te zadeve in me podrobnosti ne zanimajo - bom pač umrl nepozdravljen pri 110ih. :)
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
na Bledu je Domančič.
vozil tja otroka (prirojen problem z organi).. videl kar nekaj ljudi, ki so prvi dan težko hodili, zadnji 4 dan je bilo stanje pa precej boljse.. je pa res, da so bili ti problemi razne revme/išijasi.. skratka nekaj "kjer vidiš napredek".. kako je z rakom/notranjimi organi ne vem - mislis si, če unemu pogama - potem je nekaj na tem.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
No ja jaz sem hodil tudi na seanse k Domančiču, je bil takrat še v Kr. Gori, lahko rečem, da je en gospod, šel sam z berglami, prej bil na vozičku.

Moje osebno mišljenje, on je edini, ki se je bil pripravljen izpostaviti tudi uradni medicini , da bi rekel, da je šarlatan, za njega ne bi nikoli upal reči.

Zdravi z bioenergijo sedaj, če vidite koga polnega energije, da kar seva, mu on ne bo pomagal, obratno + placebo pa je možno.

Ali je meni po mojem mišljenju, kaj pomagal ? Sam mislim, da na žalost takrat nič, tudi sem ga pozval, naj mi demonstrira, da me z energijo ko stojiš, on pa zadaj maha z rokami, povleče, da padem nazaj z ravnotežja, kar mi je en bioenergetik lepo demonstriral, pa nikakor nisem mogel ostati na svojih nogah pokonci.

Domančič je poizkusil, vendar me niti ni vlekel, kot so me nekateri drugi nazaj, tako, da......, vsak mora pa sam poizkusiti, lahko pač se nisem ujemal z njim in njegovimi energijami.
 

_Matej

Pripravnik
8. dec 2007
383
4
18
Gorenjska
Večina alternativnih metod zdravljenja deluje kot placebo - torej pomaga, vendar za to, ker ti v to verjameš in ne zaradi neke čudežne snovi oz. magije. Če misliš, da ti bo obisk zdravilca pomagal, potem pojdi. Dokler ne dobiš nekih zdravil, ki bi lahko povzročile interakcije med zdravili uradne medicine, škoditi ne more. V vsakem primeru pa ne priporočam prekinitve zdravljenja preko uradne medicine.
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Večina alternativnih metod zdravljenja deluje kot placebo - torej pomaga, vendar za to, ker ti v to verjameš in ne zaradi neke čudežne snovi oz. magije. Če misliš, da ti bo obisk zdravilca pomagal, potem pojdi. Dokler ne dobiš nekih zdravil, ki bi lahko povzročile interakcije med zdravili uradne medicine, škoditi ne more. V vsakem primeru pa ne priporočam prekinitve zdravljenja preko uradne medicine.
Noben pravi alternativec ne zagovarja prekinitve zdravljenja pri uradni medicini, vsaj takega sam ne bi poslusal. Bil sem pri domancicu 2x.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Ali je pomagala uradna medicina, ki si jo tudi plačal? In to celo precej vnaprej.
Ljudi, ki jim nekaj pomaga, prav briga, če jim je pomagal placebo. Da je le delovalo. Ne dvomim, da je velik del ozdravljenih v uradni medicini tudi zaradi placebo efekta. To bi moral pravzaprav biti prvi način zdravljenja pri vsaj polovici problemov zaradi katerih pridejo ljudje k zdravniku. Ne pa dobijo eno ali dve povečini strupeni snovi, ki vplivata na nekaj, škodo pa delata drugje v telesu. Uradna medicina je postala daleč preveč nagnjena k prometu z farmacevtskimi sredstvi in premalo z iskanjem pravega vzroka bolezni in njegovo odpravo. Zato pa se ljudje zatekajo k alternativi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
Ali je pomagala uradna medicina, ki si jo tudi plačal? In to celo precej vnaprej.
Ljudi, ki jim nekaj pomaga, prav briga, če jim je pomagal placebo. Da je le delovalo. Ne dvomim, da je velik del ozdravljenih v uradni medicini tudi zaradi placebo efekta. To bi moral pravzaprav biti prvi način zdravljenja pri vsaj polovici problemov zaradi katerih pridejo ljudje k zdravniku. Ne pa dobijo eno ali dve povečini strupeni snovi, ki vplivata na nekaj, škodo pa delata drugje v telesu. Uradna medicina je postala daleč preveč nagnjena k prometu z farmacevtskimi sredstvi in premalo z iskanjem pravega vzroka bolezni in njegovo odpravo. Zato pa se ljudje zatekajo k alternativi.

Predvsem hodijo k alternativi ljudje zato, ker si alternativci vzamejo čas, zdravniki v sistemu pa si ga ne morejo. Če greš k privatniku si ga bo tudi vzel (in tebi vzel Eurčke direkt).
Drugače pa:
- dokazano je, da placebo pomaga (tudi brez zdravilca)
- še noben zdravilec ni znanstveno dokazal da zdravi, ker sicer ne pomeni, da ne, ampak dokaza nima.
 

_Matej

Pripravnik
8. dec 2007
383
4
18
Gorenjska
Odgovarjam Denisu. Problem je, da nekateri ljudje sami upustijo zdravljenje z uradno medicino, saj mislijo, da jim bolj škodi kot pomaga (nekaj dni nazaj je bilo v poročilih, da je nekdo na tak način prenehal jemati zdravila za uravnavanje pritiska in je za to umrl).

Glede obiska zdravilca pa mislim, da se ga poslužujejo predvsem ljudje, ki ne zaupajo uradni medicini oz. zdravniku. Zdravilci imajo čas, da se s stranko pogovorijo (tako zlahka pridobijo zaupanje), zdravnik pa zaradi velikega števila čakajočih pacientov nima časa, da bi se s pacientom pogovarjal več kot 10 minut in včasih navidezno izpade kot da se mu s tabo ne da ukvarjati.

Kako/zakaj placebo deluje lepo prikazuje tale filmček:
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Odgovarjam Denisu. Problem je, da nekateri ljudje sami upustijo zdravljenje z uradno medicino, saj mislijo, da jim bolj škodi kot pomaga (nekaj dni nazaj je bilo v poročilih, da je nekdo na tak način prenehal jemati zdravila za uravnavanje pritiska in je za to umrl).

Glede obiska zdravilca pa mislim, da se ga poslužujejo predvsem ljudje, ki ne zaupajo uradni medicini oz. zdravniku. Zdravilci imajo čas, da se s stranko pogovorijo (tako zlahka pridobijo zaupanje), zdravnik pa zaradi velikega števila čakajočih pacientov nima časa, da bi se s pacientom pogovarjal več kot 10 minut in včasih navidezno izpade kot da se mu s tabo ne da ukvarjati.

Kako/zakaj placebo deluje lepo prikazuje tale filmček:
Glede tega pritiska, verjetno je slo za infarkt iin najverjeneje si je clovek redno meril pritisk in je bil ok in zato ni jemal tablet. Zdravniki recejo, da so bile krive tablete za pritisk, ker jih ni jemal, zelo verjetno pa je slo za strdek, katerega ne vidijo brez pregleda ozilja, katerih je vec vrst. Sam trdim, da zaradi infarkta umre tricetrt ljudi prevec, katere bi resili, ce bi le naredili pravi pregled. Pri obdukciji pa je takoalitako kriv srcni zastoj, se rece kasneje.
Cloveka tisci v prsih in naredijo ekg in zmerijo tlak, ker je oboje ok, mora domov. Cez nekaj dni pa umre. Verjetno vsak pozna kak tak primer.