Alternative Megane Grandtour 1.6 bencin

Runnagain

Zelenc'
17. mar 2008
19
0
1
Prihaja menjava avtomobila, pa me zanima, kakšna bi bila alternativa Renault Meganu-u 1.6 bencin, Grandtour različica. Glede cene (price/performance) se mi ta model zdi trenutno najugodnejša varianta. Dizla se mi ne splača.

Ima kdo kakšen alternativen model glede cene?

Hvala in lp, Runnagain!!
 

Runnagain

Zelenc'
17. mar 2008
19
0
1
A mogoče veš, koliko dajo kaj popusta na MPC ceno za 2008 letnik? Ker na Megana dobiš kar okrog 3,5k ceneje na MPC ceno trenutno, tako da prideš na okrog 15k€.
 

Runnagain

Zelenc'
17. mar 2008
19
0
1
Sem šel gledam malo omenjene avtomobile in sem se že skoraj odločil za Megana Grandtour. Cena je še stvar pogajanj (v real-u), če ne bo drugače, bom šel v lesce.

Hvala in lp, Runnagain!

PS: mogoče mi lahko pomagate tudi v drugi temi, kjer sprašujem glede prodaje in prepisa avtomobila.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran
Kaj pa astra karavan? Sam sem jo raje vzel kot megana, mi je notranjost pri renoju čisti
uf-1.gif
 

Runnagain

Zelenc'
17. mar 2008
19
0
1
Ja, astra mi je všeč, je nekoliko dražja, vendar pa ni toliko všeč boljši polovici, ki je en malo mahnjena na renaulte.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Motor je glede na svojo moč in na to, kako težo mora premikat, čisto OK. Sem ga vozil dve leti in pol. Res je, da ni nek dirkač, ampak za vsakdanjo uporabo je pa čisto OK. Mislim da 1.6 tudi v Meganu ne dela nekih čudežev.
Oprema pa - čisto možno. Bi bilo treba potem za Elegance paketom pogledat.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Meni se že v fabiji ne zdi nek biser, pa sem ga primerjal s svojim 1.2 16v v cliotu (sem v bistvu mislil kupit roomsterja s tem motorjem, pa sem malo razočaran). Ok, malo se že pozna tistih nekaj konjev več, ampak res samo malo, ko ga zares priganjaš. Glasnosti mu pa nikakor ne odpustim. Saj najbrž je octavia čisto drugače zvočno izolirana, ampak premika se pa najbrž tudi ustrezno slabše. 1.6 v meganu je pa še kar poskočen, pa tudi glasen ni. Oprema pa ne samo možno - octavia s podobno je dražja, saj gre "skoraj" za razred višje postavljen avto.