alternativa originalnim H7 zarnicam ...

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
iscem boljso svetilnost na originalnih H7 zarometih. ko smo se igrali z visjimi tokovi, je posledicno visja temperatura bodisi zatemnila leco ali stopila konektor.

se najboljse so se izkazale https://www.mimovrste.com/avto-zarnice/philips-par-zarnic-h7-x-treme-vision-130, samo je bila zivljenska doba zarnic obcutno krajsa ...

je mogoce kdo ze preizkusil kaj takega? led se ne greje toliko kot klasicni halogen oz pri enakem toku naj bi pri led dobili vec lm (lux ?) svetilnosti.

https://www.ebay.de/itm/2X-160W-H1-...41:m:mnJF2ywiv2V4s0Hboqp_wbQ&var=601928816529
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Tole nima homologacije. Lahko palicaj komot pobere tablice z avta, ki ima takšne žarnice.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
Tole nima homologacije. Lahko palicaj komot pobere tablice z avta, ki ima takšne žarnice.

ko bi vedeli s kaksnimi lucmi se vse ljudje vozijo ... razni hid ponaredki v luceh brez lece, da vse blesci okoli, pa
Seveda nima homologacije... Saj ni to vprašal...
Jaz imam te: https://bit.ly/2TBN1ov
Niso homologirane, so za rally...
Policaj? Še na tehničnem mi samo preverijo, če je višina snopa OK...
Tako da...

vidim da so 85W. ti povisana temperatura ne zazge parabole?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.161
3.186
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
ko bi vedeli s kaksnimi lucmi se vse ljudje vozijo ... razni hid ponaredki v luceh brez lece, da vse blesci okoli, pa


vidim da so 85W. ti povisana temperatura ne zazge parabole?

Ne zažge parabole...
Mi je mehanik rekel, da bo z leti slabša, ampak ko je rekel cca 10 let za parabolo, se nisem sekiral...
V starem avtu sem imel Narva H4 100/90, pa je parabola tudi zdržala.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz sem se pi*** nad HID ponaredki ipd. vendar sem ugotovil, da me največkrat presvetlijo osebki s postrani vgrajeno obično žarnico. HID so kar zginli, zdaj je verjetno kak LEDičar pa nič nisem kritičnega nabil.

Zdaj te presvetli kak X5 ali Audi A6 z original LED. Je mel kolega 2 leti A6 full led in je rekel, da kar sveti ljudem v glavo z LED matrix. V mokrem me je X5 tudi konkretno presvetlil pa poznam avto in ima 90% polne led z avtomatiko.

Zdaj sem mnenja, da spolirajte luči, preverite parabole, LED pa dajte notri in v praksi preverite...če je snop slab ali pa blendajo nasproti vozeči demontirajte pa dajte na bolho.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.715
4.199
113
Jaz sem se pi*** nad HID ponaredki ipd. vendar sem ugotovil, da me največkrat presvetlijo osebki s postrani vgrajeno obično žarnico. HID so kar zginli, zdaj je verjetno kak LEDičar pa nič nisem kritičnega nabil.

Zdaj te presvetli kak X5 ali Audi A6 z original LED. Je mel kolega 2 leti A6 full led in je rekel, da kar sveti ljudem v glavo z LED matrix. V mokrem me je X5 tudi konkretno presvetlil pa poznam avto in ima 90% polne led z avtomatiko.

Zdaj sem mnenja, da spolirajte luči, preverite parabole, LED pa dajte notri in v praksi preverite...če je snop slab ali pa blendajo nasproti vozeči demontirajte pa dajte na bolho.

Tistih pacientov z HID kompleti ki so kar špricali naokoli res ni več videti, koliko imate pa izkušnje z vzdržljivostjo LED H7 žarnic, pri meni je tako ali tako leča, tako da z snopom ni težave, na xenon sem pa že obupal, mel HID notri in sem ga dal ven, ker se mi ni zdel zadovoljiv...

Mogoče res probam te narva žarnice, vsaj za sedaj pozimi... ko so kratki dnevi...