Alternativa Kolpasan tuš kabinam?

dotore

Pripravnik
18. avg 2007
438
3
18
Pozdrav,
tokrat sprašujem zase, namreč, z ženo sva gledala tuš kabine z savno in ostalimi stvarmi ( lučke, pršila, blablabla ) in stane 7000 E.
Tukaj na forumu sem našel alternativo za lectus vodne postelje, upam, da bo nekdo lahko predlagal alternativo tudi za tole reč.
thnx
lp
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Alternative za tole ni. Mislim so take kitajske sam jaz take ne dam v kopalnico pa če mi plačaš. Pri nama si jo je dragi želel, pa se je potem ko je videl ceno raje odločil, da si za ta denar kupi moped.

Bi pa jaz to temo izkoristila še za eno drugo vprašanje, seveda če mi avtor teme dovoli.
wink-1.gif


Jutri montiramo tuš kad, dimenzije 120 x 80 cm. Na sliki sem označila kateri detajl me mori. Koliko pride široko vodilo? Rada bi, da pride točno na fugo, da mi ne bo "blicala" bela ploščica v tuš kabino oz. rjava izven nje.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
ha ha...verjetno bo tuš kad Duro 120...a ne
Kabina pa Corona....
Tvojemu problemu neznam pomagat....me pa zanima kaj si potem vzela za eno kabino....
Kolpasan je tam cca 1100€ Corona..ampak, bolje da ne veš , da je Reflexova serija 900...Lux 1 - 1700€+DDV...... Lux 2 pa 2300€+ddv
Pdf...serije 900

Tudi sam se s tem ubadam in iščem cenejšo varianto, pa je še nisem našel....edina cenejša opcija je Kolpa- Orion z drsnimi vrati, kar pa mi ne diši preveč...
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Tuš kad je od Catalana 120 x 80 cm .
Kar se pa vrat tiče sem bila sedaj pri možakarju, ki prodaja vrata podjetja Tylo . Super zadeva, sam niso preveč flexibilni glede dimenzij. Najina dimenzija kadi ni po njihovem standardu, tako da bi bilo potrebno malo improvizacije. So pa vrata huda, cena pa prav tako.

Zaenkrat kaže, da bom imela vrata podjetja TDA (cene še ne vem) oz. tudi jaz še iščem naprej. Imam še veliko časa (vsaj eno leto), da najden ugodnejšo in še vedno okusno varianto.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Tuš kad tam nekje okrog 400 € (ne vem čist točne cene) kabina oz. samo vrata z okvirjem od Tylo cca. 500 €. Poglej si v njihovem katalogu kakšna vrata so to. Ta vrata so sicer bol namenjena za savne in je mišljeno da jih vzidaš ter potem delaš keramiko. Seveda se da tudi drugače jih montirat. Imajo pa kar močen profil, 6 cm in pazit moraš ali ti sploh pašejo na tuš kad. Recimo moja ima samo 3 cm širok rob in bi zaradi tega z notranje strani bil čutit rob (ne vem če veš kaj mislim) . Ker vrata ne pokrijejo cele stene, je potrebno preostalo oprtino zapreti z fiksnim steklom, to pa se dela po naročilu in lahko računaš, da te bo to koštalo še reci-piši še enih 500 €. Skratka ceneje kot 1000 € po moje ne boš prišel skozi.
Sam jaz takih vrat ne bi imela ker so preveč masivna, pa tudi v kopalnico, ki je zelo svetla in nežna sploh ne bi pašala.

Imajo pa tudi dve cenejši izvedbi teh vrat, tam okrog 300 €, sam to bi pa moral sam videti če ti odgovarja. Ampak to je spet samo cena za vrata, fiksne stene so še dodatno.

Kar se pa TDAja tiče pa nimam pojma niti približno kakšna je cena. Vem le to, da jih prodajajo v salonu kjer sem kupila vso keramiko in bom verjetno pri njih vzela tudi kabino.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
zelo zelo podobno imava midva. s tem, da imava na tisti krajši stranici ob steni parapet in vakrat lomljeno steklo.

kadička imava od roce, steklo od refleksa. cene se ne spomnim več, ni pa bilo poceni. zaradi parapeta sem moral na debele letve, drugače bi dal tanke. zakaj vidva ne dasta tanke, ker izgledajo svetovno. je pa res, da mora biti stena v nulo. meni so zatrjevali, d ane gre, po izmerah pa rekli, da smo tretji v desetih letih montaž pri katerih je izveldjivo. a je parapet usral vse.