Ali sem v "prekršku"?

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Živjo,

Bi prosil za kakšen nasvet kakega pravnika, ki se spozna na sledeči problem:

torej stvar je taka - nekdo na bolha.com prodaja nek izdelek - gre se za nek dodatek k modi - za katerega trdi, da ima zastopstvo. Na uč zgleda kot da je fizična oseba, se pravi ni neka štacuna, ampak zgleda tako, kot bi se jaz spravil prodajati ta izdelek - pa kot prvo me zanima, če ima lahko sploh fizična oseba zastopstvo?

No, pa recimo, da ga lahko ima in da on ta izdelek uvaža iz Amerike - jaz bi isti izdelek prodajal, ki pa bi ga nabavil iz Kitajske - me lahko potem kaj zajebava model? Ali je pač to zastopstvo napisal bolj za hec kot zares?
smile-1.gif


(V bistvu se gre meni zato, ker jaz bom kupil za sebe za modni dodatek, ampak jih lahko kupim samo več naenkrat - samo enega ne morem kupiti - ostale bi pa pač prodal na bolhi, da se mi ne valja doma za brezveze - tukaj nekak nisem v prekršku ne?)

To je to,

hvala za odgovor

Lp, Žiga
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Če ima ekskluzivo te bo lahko šel tožit-in bo tudi uspel, če boš uvažal na "črno" , sploh če boš uvažal fejke ki jih mrgoli na Kitajskem in so do 99% cenejši. Če pa boš prodajal na Bolhi pa si tako v prekršku če prodajaš več komadov (nisi registriran za maloprodajo in si v davčnem in tržnem prekršku. Ampak če imaš namen kupiti samo enkrat pa to prodati se pa malo znajdi saj maš kakega kolega pa mamo pa bratranca .........
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Ok to že, samo kako jaz lahko vem, da ima exkluzivo? Namreč nikjer to ne piše... se pravi, mora on imeti neko pogodbo v roki ne? Verjetno overjeno tudi iz naše strani..?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Citat:
Če ima ekskluzivo te bo lahko šel tožit-in bo tudi uspel, če boš uvažal na "črno"

Definiraj "na črno"? Toži te lahko le, če prodajaš ponaredke. Če pa najdeš drugega dobavitelja in prodajaš v Sloveniji, se "ekskluzivni" dobavitelj lahko samo praska po glavi. Edini način za uveljavljanje eksluzive je, da distributer / proizvajalec prodaja izključno samo svojim partnerjem. Se pravi, da ti robe nihče ne proda, ampak te usmerijo na eksluzivnega uvoznika.

B.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Pa daj oglas na bolho, da imaš samo en komad...
Ko te kdo pokliče, reči, da je nov, zapakiran (recimo, da govorimo o PASU), samo da ti ni prav/ti ni všeč..
Tistega lepo prodaš, daš oglas dol z bolhe, po enmu tednu jovo na novo.. Če pa tolk cvikaš, pa daj kakemu kolegu še, naj jih proda namesto tebe..

Ekskluzivni zastopnik... Pokliči ga, pa mu reči, naj ti pove št. pogodbe, oz. naj kako dokaže...

edit: pa še to. Če je fizična oseba (oz. če prodaja kot fizična oseba), skoraj gotovo nima zastopstva. Kako prejema papirje, izdaja dobavnico...)
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Ovca, najbolje je, da da oglas, kot si ga predlagal ti.
Ko proda en komad, zakaj bi umikal oglas, saj nihče razen kupca ne bo vedel, da je prodan.

Na tak način jih lahko proda 1000...
cheer.gif
 

jh07

Pripravnik
22. jul 2007
236
0
16
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Citat:
Če ima ekskluzivo te bo lahko šel tožit-in bo tudi uspel, če boš uvažal na "črno"

Definiraj "na črno"? Toži te lahko le, če prodajaš ponaredke. Če pa najdeš drugega dobavitelja in prodajaš v Sloveniji, se "ekskluzivni" dobavitelj lahko samo praska po glavi. Edini način za uveljavljanje eksluzive je, da distributer / proizvajalec prodaja izključno samo svojim partnerjem. Se pravi, da ti robe nihče ne proda, ampak te usmerijo na eksluzivnega uvoznika.

B.

kakor je meni znano so ekskluzivne pogodbe so v EU prepovedane in ....