Ali mestni redar res NE SME napisati kazni ?

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
Na eni izmed znanih spletnih strani sem staknil eno fotografijo z zanimivo vsebino, gre za t.i. obvestilo redarstvu, ki med drugim pravi, da mestni redar ne sme vročiti globe vozniku/vozilu, vkolikor je le-to parkirano na nedovoljenem mestu, ali ne izpolnjuje drugih pogojev za parkiranje. Zanima me mnenje nekog iz pravne stroke, saj se mi trditve, zapisane na priloženem listu zdijo povsem regularne, vem da morda interni pravilniki tolmačijo redarje in podobne drugače kot temeljni zakon, vendar so tako ustava kot zakonski akti nad vsemi internimi pravilniki.
Sam sicer nebi razgrnil tega lista, saj najbrž res obstaja možnost, da mestni redar, v tem primeru pokliče 113, posledica česa bo zagotovo spisana globa, najbrž malce višja.
545951-OBVESTILO_REDARSTVU.jpg
 

Priponke

  • 545951-OBVESTILO_REDARSTVU.jpg
    545951-OBVESTILO_REDARSTVU.jpg
    42,7 KB · Ogledi: 311

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
Glede na življenepise, prošnje za delo, izjave in poročila o dogodku katera občasno berem je zgornje odlično zapisano. Ne želim biti nevljuden, ampak sem kje omenil, da rabim lektoriranje besedila
smile-1.gif
?
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
seveda lahko napiše kazen zakaj je pa ne bi mogel? Pol imamo brezveze na občinah zaposlenih x redarjev? Zakonsko podlago za delo že imajo v kakem zakonu!
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Tale zadeva stara približno toliko cajta, kot sm internet.
grin1.gif


Nič od tega žal "ne vžge".
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
ne vem kako lahko imate probleme s nepravilnim parkiranjem malo preštudirajte ZVCP-1 še posebej kaj piše v 53 členu in lahko boste parkirali povsod če se boste malo uporabili svoje znanje!
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.349
379
83
Sem šel prav pogledat kaj piše v 53. členu. On govori o parkiranju na sicer nedovoljenih mestih za zdravstvene delavce, delavce socialnih služb, delavce invalidskih organizacij, policiste, invalide in spremljevalce invalidov.

Kako ti v tem primeru uporabiš svoje znanje? Poznaš invalida, ki izjavi, da je bil s teboj v času, ko si fasal kazen za nepravilno parkiranje?

B.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
če je kriza se uporabi znak ja! Ampak to samo ko sem kje v ljubljani ker tam parkirat je pa
bonk.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik CyberShot pravi:
Sam sicer nebi razgrnil tega lista, saj najbrž res obstaja možnost, da mestni redar, v tem primeru pokliče 113, posledica česa bo zagotovo spisana globa, najbrž malce višja.
Zakaj pa ? Za pravopisne napake ?
wink-1.gif
 

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
Ne, bolj sem ciljalj na ZVCP in parkiranje na nedovoljenjem mestu, sicer pa so tut te mestne mravlje dobile neka pooblastila, še malo pa bodo s samostreli hodili po mestu
evil.gif


Sicer če odmislimo pravopisne napake obvestilo samo po sebi ni napak... Pač probaš, sam po drugi strani, tut cigo je probo pa jih je 5 naredo..
grin1.gif