Alfa 156 sportwagon 2,4 multi-jet, letnik 2004/05

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
zakaj bi kupoval avto z 176km ter sparal pri porabi?
sicer pa go for it, avto je v vseh pogledih odlicen, le varen ni tako kot 159 recimo.
pa oglasi se na alfa forumu, kjer je bilo o teh motojih in modelih napisanega ze veliko.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Predvsem zaradi navora in varnega prehitevanja. Sedaj imam porabo cca 5,4 litrčke in tam do 8 litrov bi še nekako šel....sicer pa, če sem imel pri 2.8 bencinarju porabo pod 9 litrov....tukaj ne bi smel biti problem spravit na 7...
Alfa forum mi pa ni preveč všeč, vedno je treba iskat...vsako novo temo zbrišejo, mi deluje bolj kot slabo organizirana knjižnica...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
glede 1.9 mjet motorja...če je opcija v tem avtu bi se splačalo pogledat za njim.

Ima sicer deklariranih 140 konjev - na valjih pa so mu izmerili 163! Po čipanju pa kar nekaj čez 180 (mislim da 186), tako da konjenice bo dovolj, poraba pa sigurno nižja od 2.4 motorja.

Čipanje pa....nima nikakšrne veze z večjimi okvarami...ob dejstvu da imaš majhno porabo se da sklepati da tudi avto (motor) minimalno obremenjuješ....tako da ni nikakšrne panike. Vozi se pa nenormalno lepše če je čipan...pa še ko rabiš (prehitevanje) imaš kavale na razpolago.

_________________________________________

Jaz sem še fotru peljal čipat MB A180 DCI...pa bo letos star 72 let, ker pa imata isto porabo
evil.gif
se tudi ti nimaš česa bati po čipanju.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Mislim, da je tudi 1.9 mjet varianta....bi moral oba peljat....in se potem odločit.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Z 2.4 se boš vsekakor lepše peljal, pa tudi zvok za dizla ni od muh
wink-1.gif

Jaz imam 2.4 jtd (še tastaro verzijo, 10 ventilov, 100 kW), porabi pa mi nekje med 7 in 8 litri, nisem nikoli preveč gledal na to. Ko je rezervoar nekje na polovici, grem tankat polno, pa je za en cajt
smile-1.gif

Razna prehitevanja in igranje ne predstavljajo težav, le nekje nad 2k rpm mora bit. Tudi sam sem že razmišljal o čipanju, ampak vsakič malo bolje pomislim in pridem do zaključka, da bom tistih nekaj € raje porabil za kaj drugega.

Sicer pa te bo vzdrževanje 2.4 prišlo malo dražje kot 1.9, vendar ne boli glava. Le redno ga vozi na servis in vse bi moralo bit ok. Aja, pa še ena reč, da si boš lažje predstavljal, koliko porabi: lani sem šel na morje skoraj do Splita, vmes je bilo nekaj malega vozakanja naokrog (recimo da sem v enem tednu naredil dobrih 50 km), domov pa sem prišel z malo manj kot 1/4 rezervoarja (odšel kajpak s čisto polnim).