Alergija na psa

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Imam mopsa, približno leto pa pol. Pred enim tednom so se mi zaæeli pojavljati značilni simtomi alergije. Zamašen nos, srbenje na nebnici, kihanje, v skrajnem primeru (ponavadi sredi noči) tudi oteženo dihanje oz. hropenje.
Naj omenim da sem (o)zdravljen astmatik in sicer alergija na hišni prah, kurje perje in hišno plesen. Na psa so bili testi negativni oz. zelo blago pozitivni. (te teste so mi delali še v otroštvu). Alergijo na pršice smo pa pred leti zajezili z imunoterapijo.
Kot otrok sem vedno pse božal in se družil z njimi, pa ni bilo nikoli težav, tudi z mačkami ne, čeprav sem jih vedno imel v hiši. Zato sem si pred letom pa pol omislim mopsa, ki živi z menoj in mojo punco v stanovanju. Kot rečeno, do sedaj ni bilo težav, prejšen teden pa bum!
Sicer ne morem zagotovo trditi da je kriv pes, sem pa 95%, razen če so sedaj v zraku kaki antigeni, ki me motijo.
Kaj mi je storiti? Vem, da bo v skrajnem primeru pes moral proč
confused-1.gif
vendar do skrajnega ga nebi rad dal. V trenutni stanovanjski situaciji ga ne morem imeti drugje kot v stanovanju...
Če ima kdo kak praktičen predlog, bi bil zelo vesel
priden.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.335
3.430
113
Lahko da si na ambrozijo alergičen pa jo je pes na kozuhu prinesel.
Probaj ga štuširat
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
vbistvu moreš postat anti dog lover
grin1.gif

čim manj se ga dotikat, večkrat ga skopat, da ne leži s teboj na sedežni in ne spi v tvoji pojstli...
pol boš pa videl če pomaga al ne.

a z imuno terapijo pa ne gre? če si se rešil alergije na pršice...
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Se tolažim tudi sam da je kriva ambrozija.
Fusion: Imonoterapija je relativno učinkovala, vendar sem prejemal antigene za hišni prah, ne pa za pse. Sicer pa imam kar strogo že od nekdaj, ne sme na posteljo itd....sam qrc ker smo v enosobnem stanovanju.
Bomo vidl, sedaj je bil dež, pa upam da se je mal ta ambrozija potolkla dol, psa sem pa tud fajn pošrical z vodo
wink-1.gif

Poročam
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Za zdaj še ne, mislim da se stanje izboljšuje, nisem pa še čisto ok. Kot kaže ni bla nedolžna zverca nič kriva, oz samo posredno kolikor je na kožuhu prenašal prah. Kot je bizi rekel, je najbrž res ambrozija, ker se je z dežjem stanje umirilo, psa sem pa tud zdrgnil z mokro cunjo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Tud če ni nič kriv ga zbrcaš še zmeri lahko...preventiva in to
evil.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Kopaj ga redno 1 x na teden, to malo čukalo pa bo mir .... ne resno tudi alergija na mačke se rešuje tako.