Akumulatorske kosilnice

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Se v to (namensko) temo.objavim
Kako se obnesejo teli nožki namesto laksa. Vidim da na Kitajskem niso dragi, rabim za okoli betonskih stebričkov, pod ograjo okoli dreves....
Nič hudega če bo treba baterijo vmes.polniti.
Baterijo in polnilec že imam. Sedaj si sposojam električno nitkarco, pa je tisti kabel smotano vlačiti med drevesi....na drugi strani trte....
 

Priponke

  • IMG_20200622_090131.jpg
    IMG_20200622_090131.jpg
    1,1 MB · Ogledi: 606

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Hanzi Če lahko počakaš do nedelje ti jaz napišem feedback. Imam še zapakirane, ampak ni še bilo časa sprobat..
 

acc

Pripravnik
16. apr 2020
42
14
8
Se v to (namensko) temo.objavim
Kako se obnesejo teli nožki namesto laksa. Vidim da na Kitajskem niso dragi, rabim za okoli betonskih stebričkov, pod ograjo okoli dreves....
Nič hudega če bo treba baterijo vmes.polniti.
Baterijo in polnilec že imam. Sedaj si sposojam električno nitkarco, pa je tisti kabel smotano vlačiti med drevesi....na drugi strani trte....

Starša imata doma to zadevo. Super se obnese, posebno ta z 2 nožkoma. Sicer iskreno, če boš nekaj zadel, je velika verjetnost da bo odletel, ampak ga boš z malo sreče spet našel in namontiral nazaj.

PS: Glede nožkov - včasih zna bit problem dobiti nadomestne (tole preko servisnih strani) kar traja in je dražje. Kitajski so poceni, po izkušnjah načeloma so tam-tam glede kvalitete kot prvovgradni, edino včasih kljub "deklairani kompatibilnosti", temu ni tako - težje se natika, so krajši, itd. + seveda traja.

Načeloma priporočam, sebi pa sem vseeno vzel nitko, ker jo lažje dobim.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Lahko počakam, kak video naredi po možnosti.... Zdaj sem pa ze zahteven
RoMeX
Če pa je kdo v okolici Ljubljane pa mu pridem kak drevo obkositi (pa pivo s seboj prinesem)


 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Starša imata doma to zadevo. Super se obnese, posebno ta z 2 nožkoma. Sicer iskreno, če boš nekaj zadel, je velika verjetnost da bo odletel, ampak ga boš z malo sreče spet našel in namontiral nazaj.

PS: Glede nožkov - včasih zna bit problem dobiti nadomestne (tole preko servisnih strani) kar traja in je dražje. Kitajski so poceni, po izkušnjah načeloma so tam-tam glede kvalitete kot prvovgradni, edino včasih kljub "deklairani kompatibilnosti", temu ni tako - težje se natika, so krajši, itd. + seveda traja.

Načeloma priporočam, sebi pa sem vseeno vzel nitko, ker jo lažje dobim.
Sem naš l video kako je namesto glave in nitke, dal notri vezice....
Jah stebre in drevesa bom.najbrz zadel, zato bi pa rad videl kaj se zgodi ko zadanes.
Pa kaj se zgodi z mehko travo. Ali jo odbije, ali jo samo pripogne kot kaka kosa, škarje...
 

acc

Pripravnik
16. apr 2020
42
14
8
Mehko travo načeloma kosi brez težav, kolikor se spomnim.. Kar se tiče "zadevanja" - tu po mojih izkušnjah v 50% odpade ko zadaneš kako deblo, kamen, ipd. Tudi na posnetku je to vidno zgoraj, zato sem sebi nitko vzel, pa še lažje jo nabavim kot nožke. Je pa kar lahka in natikanje nožkov je elegantno.

Baterija OK - imata 3 te kosilnice. Ena z 2 nožkoma, ena z 1 in pa navadna (ki jo potiskaš). Po mislim da 2 letih baterija BP.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
A obstaja kaka rešitev menjave glave za recimo HDL? Sedaj na štromarski Black&Decker imam HDL glavo, kjer samo vstavim pol metra nitke, na sredini zafaclane in lepo kosim vse... Nitke na navijanje in samodejno podaljšanje jo pa "pomalica" tik tak (se kosi okoli kamnov in škarpe).
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
A obstaja kaka rešitev menjave glave za recimo HDL? Sedaj na štromarski Black&Decker imam HDL glavo, kjer samo vstavim pol metra nitke, na sredini zafaclane in lepo kosim vse... Nitke na navijanje in samodejno podaljšanje jo pa "pomalica" tik tak (se kosi okoli kamnov in škarpe).

Recimo kaj takega, bi na tole pocensko lahko namontiral?

 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Ja fuck me, včerej 3 ure pa še dans 3.. Pozabil kaj sem obljubil.. :( za vikend grem na kolpo pa bom tam sprobal in posnel..
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Nožki so zakon.




Prvih 5 sekund ko je novi not in je še trava nežna, ker je bila posajena pred enim mescem.
Za vse ostalo pa totalno sranje. Sploh ko prvič vdari po kamnu al pa robniku in se zvije. Pol pa ne reže več pa še obrati padejo.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Nebi se strinjal... Danes sem probal.. Zradiral kar nekaj lapuha in navadne trave pa so kot novi kljub temu da so kar nekaj kamnov videl.... zadeva ni slaba, vendar imam rajši laks.. spet odvisno kaj imaš, verjetno si spet kupil krš in jamraš.. kupi nekaj kvalitetnega pa bo... moj prvi vtis je dober..

107100585_302465890894128_8944584346340809908_n.jpg



2 kratka posnetka, kolikor se je dalo kontroliral laxerco z eno roko..
 
Nazadnje urejeno:

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Nebi se strinjal... Danes sem probal.. Zradiral kar nekaj lapuha in navadne trave pa so kot novi kljub temu da so kar nekaj kamnov videl.... zadeva ni slaba, vendar imam rajši laks.. spet odvisno kaj imaš, verjetno si spet kupil krš in jamraš.. kupi nekaj kvalitetnega pa bo... moj prvi vtis je dober..

Poglej priponko 34585



2 kratka posnetka, kolikor se je dalo kontroliral laxerco z eno roko..
No, dobro da si dal posnetek gor. :D
Tole zgleda bolj slabo. Bolj za božanje nizke travce....
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
jest ma gledam tele baterijske nitkarice. mam sicer kosilnico za po tavelkem, ampak po robu je treba z nitkarico. samo trava, nic vecjega.

gledal sem od ryobija, ker imam ze 3 njihove baterije 18v. ampak gledam na njihovi uradni strani, da imajo samo se 40v. pri nas pa jih sploh ne najdem. pri nas so le 18v, stare zaloge al kaj?

bral sem tud teste teh 40v in naj bi bile precej mocnejse od 18v. kako se to pozna v uporabi? al je za travo vseen in je tud 18v dovolj mocna?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Za travo je vseeno in je 18V čisto dovolj, še posebej če govoriš samo za trimanje robov. Dovolj je tudi za kakšen bolj trpežen plevel, če le ni suh (divji hren, tropotec, zacveten redič itd.). Robida bo pa pretežek zalogaj.