Akumulatorske kosilnice

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
No sej to se mi je zdelo. Pa itak bi jo rabil ravno za okoli robnikov. Katera bi torej bila primerna akku kosilnica na nitko in da ni ravno pol premoženja, tam do 100€.

Sej imaš pri einhell tudi z nitko, močenjša verzija z dvema accujema (klik). Rabiš še dva akumulatorja seveda, kar pa si omenil da itak ni problem ker boš kupil še več tega baterijskega orodja (2 baterije rabiš za vsako resno delo).
 
  • Všeč mi je
Reactions: damirj in Kamele0N

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Ja tole sem videl, tudi bi bila OK, čeravno se mi zdi samo za tiste bilke skoraj overkil. Ni ravno nujno, da je Einhell, ker tako drugega orodja od njih nimam, gre se samo za to, da ne bi imel kup različnih polnilcev, kup baterij, ki ne bi pašale drugam.

Zdaj če vidim prav, je tole na nitko:
https://www.mimovrste.com/elektricn...baterijo-easygrasscut-18-230-06008c1a00-#tabs

Za 100€ je komplet s polnilcem in eno baterijo. Vprašanje samo, kako se obenese, če kdo pozna?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Če že imaš primerne baterije od makite bo tole po moje best-buy
https://www.ceneje.si/Izdelek/45875...o/kosilnice/makita-akumulatorska-kosa-dur181z


Sem jo imel nagledano, vendar sem potem vzel nitkarco na kabel. Za okoli ograj, peskovnika in robnikov so prevagali everčki.
Sem nabavil Einhell GC-ET 4530 Set v akciji za 29€. S kablom pa itak že sprehajam kosilnico in škarje za živo mejo tako, da mi ni neke panike.

Tale Makita mi je bial tudi zanimiva, ampak če sem prav videl je edina, ki ima precej nizke obrate. Kako se tale obnese ?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V Bauhausu imaš na akciji neki Power-tutifruti - 10 let garancije - tri na baterijo!!! Baterije so sistemske za vse stroje. Mi smo kupili samohodno kosilnico, ne najboljšo en model manj, moram priznat, da sem zaenkrat pozitivno presenečen. Za trajanje baterije pa še nimam podatka, ker na pol prazna iz škatle je laufala tako od oka 15-20 minut.
 
19. jul 2007
2.755
1.476
113
katastrofa. Sploh ko tolče po robniku, ga takoj zvije in potem ne reže več vredu, tudi obrati padejo. Nitka je dosti bolj komot.
kaj se mene tiče sem samo 3x v žiljenju kupil na rezila. prvič, zadnjič in nikoli več.

AKUMULATORSKA KOSILNICA na plastična rezilca je takšna katastrofa, da ni nič narobe če so to večkrat pove, da se ne bo še kdo zafrknil (tako kot tudi jaz) in kupil kaj takega.
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Tale Makita mi je bial tudi zanimiva, ampak če sem prav videl je edina, ki ima precej nizke obrate. Kako se tale obnese ?
Tole Makito dur181 imam jaz. Zelo v redu zadeva za obkoševanje ob drevesih in robnikih. Zelo mala poraba baterije, pa lahka je tudi. Za zahtevnejšo košnjo po kakih brežinah pa bi morala biti tista močnejša z dvema baterijama.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Hvala. Ni težave ker ima samo eno nitko ven ?

Drugače pa izgleda Makita OK, proti Boschu ima dosti cenejše baterije in polnilec ki polni 2x hitreje od Boscha stane skoraj 2x manj.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Sem kupil to makito spomladi. Za po vrtu okoli robnikov in dreves je super. S tem da sem genialec spregledal da je brez baterije in polnilca. Kupil oboje na amazon, 5x sem že šel čez vrt z enim polnjenjem, pa še kar ni prazna
 

deeV

Pripravnik
12. okt 2007
64
0
6
Jest sem včeraj dobil tole:
https://www.mimovrste.com/elektricn...kosilnica-z-baterijo-universalgrasscut-18-260
vendar še nisem uspel stestirat zaradi dežja

Naj bi bila malo boljša od tiste iz tvojega linka. Bolj nastavljivi ročaji, nastavljiva višina, 26cm premer košnje, avtomatsko podajanje nitke (upam, da deluje ok, da ne bo takoj zmanjkalo nitke ker bo prehitro podajalo), kolešček spredaj da lahko lepo pelješ ob škarpi ali okoli dreves, da jih ne poškoduješ.

Ni mi pa všeč, ker imam tudi nekaj drugega orodja od Boscha in baterije med modrim in zelenim programom niso kompatibilne.
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
Jest sem včeraj dobil tole:
https://www.mimovrste.com/elektricn...kosilnica-z-baterijo-universalgrasscut-18-260
vendar še nisem uspel stestirat zaradi dežja

Naj bi bila malo boljša od tiste iz tvojega linka. Bolj nastavljivi ročaji, nastavljiva višina, 26cm premer košnje, avtomatsko podajanje nitke (upam, da deluje ok, da ne bo takoj zmanjkalo nitke ker bo prehitro podajalo), kolešček spredaj da lahko lepo pelješ ob škarpi ali okoli dreves, da jih ne poškoduješ.

Ni mi pa všeč, ker imam tudi nekaj drugega orodja od Boscha in baterije med modrim in zelenim programom niso kompatibilne.

o tole pa je nova informacija...

se pravi tale baterija 18V/2.0Ah ni kompatibilna s tole:
https://www.amazon.de/Makita-HP457D...kita+DF457DWE&qid=1559024304&s=gateway&sr=8-3

zeleni program baterije in modri program niso kompatibilne?...
uh.. jaz pa sem ravno zato iskal Bosch nitno...
 

deeV

Pripravnik
12. okt 2007
64
0
6
To sem jest pisal za Bosch, da ne paše.
Za Makito pa vem, da ima oče eno baterijo tako za vrtalko kot za vrtne škarje.

Link si dal od makite, nitno bi pa Bosch. To pa sigurno ne bo šlo :)
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
To sem jest pisal za Bosch, da ne paše.
Za Makito pa vem, da ima oče eno baterijo tako za vrtalko kot za vrtne škarje.

Link si dal od makite, nitno bi pa Bosch. To pa sigurno ne bo šlo :)

ja sory, pomota.. mislil sem od Boscha.. sem mislil, da moraš paziti le na napetost, da je prava in da npr. 18V pašejo med sabo (nisem vedel, da moraš paziti še na zelen in moder program)...
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43

deeV

Pripravnik
12. okt 2007
64
0
6


Nitna in vrtalnik, prva dva linka imata kompatibilne baterije, ker sta oba "zeleni" program. Polnilnika sta "izbočena"
AL 1815 CV
1559030314461.png

Na modri pa ima "vbočen" polnilnik
Recimo jest imam AL 1820 CV
1559030428827.png
 

deeV

Pripravnik
12. okt 2007
64
0
6
Sem gledal, če bi morda obstajal adapter, ki bi ga dal na 1820, da bi dobil 1815 pa nisem našel.
Je pa cca. 40€ razlike, če vzameš "solo" kosilnico brez baterije in kosilnico z baterijo in polnilnikom

Jest bom vrjetno vzel še škarje za živo mejo brez baterije.
Če bom pa hotel še aku kosilnico za travo pa spet ne bo šlo, ker je kosilnica 36V.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Zgleda od Makite malo boljš, da pašejo baterije, pa še hitri polnilc in baterije so precej cenejše.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Fantje - kaj pa kaj od Worx-a?

Sem po hipnem vzgibu materi kupil škarje za živo mejo. “Prezadovoljna”, pa tudi meni delujejo kar OK.
Je pa sedaj jeba, ker bi še imela kosilnico, nitkarco in še bo verjetno kaj našla.
In sedaj seveda dilema (v bistvo kvadrolema) - nadaljevati z Worxom ali raje presedlati na Makito, Huso ali Gardeno ali nekaj čisto drugega. Bemti - to postaja pentolema, če bom še malo iskal bo sextolema - torej bo odločitev čisti sex ozr. čista jeba po slovensko.

Da poenostavim - nagibam se k Worxu in iščem potrditev, da nisem čisto mimo vsekal.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V Bauhausu imaš na akciji neki Power-tutifruti - 10 let garancije - tri na baterijo!!! Baterije so sistemske za vse stroje. Mi smo kupili samohodno kosilnico, ne najboljšo en model manj, moram priznat, da sem zaenkrat pozitivno presenečen. Za trajanje baterije pa še nimam podatka, ker na pol prazna iz škatle je laufala tako od oka 15-20 minut.
Evo ultimativni test: s polno baterijo pokošenih cca 500m2 večinoma v hrib, torej več kot polovica s pogonom - člasovno dobrih 40 minut, točno toliko kot obljubljajo. Optimalna bi bila še ena dodatna baterija pa bi bil "grunt" v nulo.

Smo zelo zadovoljni z nakupom, sploh pa s ceno 250€ in desetletno garancijo.
 

deeV

Pripravnik
12. okt 2007
64
0
6
Za worx še nisem slišal, tako da...
Sem pa uspel stestirat svojo Bosch 18-260 in sem zelo zadovoljen. Podajalnik niti deluje odlično, kolešček za odmik mi je tudi dober pripomoček (samo pelješ ob škarpi), dolžina nosilca mi tudi ustreza, glede na to, da sem čez 190cm. Ker sem imel za posekat nekaj več kot 10m x 20cm nekih rož mi ni uspelo priti z enim polnjenjem čez celo parcelo (baterija 2Ah), recimo da je delovalo cca 30 minut. Naslednjič mislim, da ne bo problema, ker sem se tistih rož že rešil. Sem pa za vsak slučaj naročil še 4Ah baterijo.