Akumulatorske kosilnice

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Jaz sem kosil največ 30cm precej gosto in je kosilnica kar nekajkrat povišala obrate, da je lahko prežvečila vse.

Kar se pa kompatibilnosti baterij tiče pa naj bi bilo tako. Kobalt in Powerworks so povsem kompatibilne.
Greenworks imajo pa stranski kanal drugačen in če hočeš Kobalt/Powerworks baterijo uporabiti v Greenwors orodju moraš ali na bateriji narediti kanalček ali pa na orodju odstraniti spodnje prečke v luknji za baterijo.
Greenworks_Kobalt_compatibility_6-v2.jpg

 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanP

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.770
2.652
113
Jaz sem kosil največ 30cm precej gosto in je kosilnica kar nekajkrat povišala obrate, da je lahko prežvečila vse.

Kar se pa kompatibilnosti baterij tiče pa naj bi bilo tako. Kobalt in Powerworks so povsem kompatibilne.
Greenworks imajo pa stranski kanal drugačen in če hočeš Kobalt/Powerworks baterijo uporabiti v Greenwors orodju moraš ali na bateriji narediti kanalček ali pa na orodju odstraniti spodnje prečke v luknji za baterijo.
Greenworks_Kobalt_compatibility_6-v2.jpg

Cramer je tudi kompatibilna z Powerworks brez predelave.
 
  • Všeč mi je
Reactions: futuristic

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Imam vprašanje za uporabnike Powerworksovih mašin. Namreč, v bauhausovi majski akciji smo pri hiši nabavili samohodno 82V kosilnico z 2,5 Ah baterijo. Ta baterija je delala nekaj težav (svetila rdeče ob uporabi, svetila rdeče ob polnjenju; prvo polnjenje sicer prežvečila bp) in sem jo nesel mazaj. Naslednja baterija je bila tudi problematična, tretja pa zaenkrat kaže da je v redu. V junijski akciji smo nabavili ročno koso, isto z 2,5 Ah baterijo. Po občutku ima nekaj manj kapacitete kot prva baterija (po prvem polnjenju), ampak v ročni kosi ni delala težav. Ta vikend pa je bila uporabljena v samohodni in je svetila rdeče. Tudi polniti se ni dala (rdeče), po par urah, zvečer, pa se je dala napolniti brez zapletov. Nisem je še uporabljal od takrat, tako da ne vem ali je to samo začasen spodrsljaj ali je bolje da jo grem menjat. Verjetno jo bom šel menjat. Rdeča luč pomeni pregrevanje, čeprav na otip ni bila nič bolj topla od druge baterije med ali po delovanju.

Torej, ima še kdo podobne težave? In kakšna bi bila rešitev? Če v ročni dela bp, potem je najbrž problem zaprta kaseta za baterijo na samohodni, al kaj ...

Konec tedna sem videl ackijo za baterijsko motorko. Sama motorka me niti ne zanima, je pa v kompletu nahrbtni baterijski pack. Me pa malo dajejo tele nevšečnosti z baterijami. Počasi bom že na ti z damami na reklamaciijskem pultu v bauhasu ...

Aja, še malenkostno opažanje. Tele baterijske igrače so sicer fina zadeva; pri uporabi ni hudega ropota, ni smradu, ni tresljajev, ni se treba jahat z mešanico ...; je pa dejstvo, da se po moči ne morejo primerjati z bencinskimi sestrami. Samohodna kosa ima recimo en tak relativno lahek in mehak rotor, ki se mu pozna vsak kamenček Zato, če ima kdo malo bolj zahtevne reči za kosit ali pa večje površine, priporočam obvoz.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.770
2.652
113
Me se tudi zdi da nekaj s kosilnico ni ok. Imamo isto 82V samohodno 46cm z baterijo 2,5Ah in dela OK. Edino baterija sem glede na napisano mislil da bo dlje zdržala. Sem sedaj tudi kupil še na nitko, samo še nisem sprobal niti baterije niti kose.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Imam vprašanje za uporabnike Powerworksovih mašin. Namreč, v bauhausovi majski akciji smo pri hiši nabavili samohodno 82V kosilnico z 2,5 Ah baterijo. Ta baterija je delala nekaj težav (svetila rdeče ob uporabi, svetila rdeče ob polnjenju; prvo polnjenje sicer prežvečila bp) in sem jo nesel mazaj. Naslednja baterija je bila tudi problematična, tretja pa zaenkrat kaže da je v redu. V junijski akciji smo nabavili ročno koso, isto z 2,5 Ah baterijo. Po občutku ima nekaj manj kapacitete kot prva baterija (po prvem polnjenju), ampak v ročni kosi ni delala težav. Ta vikend pa je bila uporabljena v samohodni in je svetila rdeče. Tudi polniti se ni dala (rdeče), po par urah, zvečer, pa se je dala napolniti brez zapletov. Nisem je še uporabljal od takrat, tako da ne vem ali je to samo začasen spodrsljaj ali je bolje da jo grem menjat. Verjetno jo bom šel menjat. Rdeča luč pomeni pregrevanje, čeprav na otip ni bila nič bolj topla od druge baterije med ali po delovanju.

Torej, ima še kdo podobne težave? In kakšna bi bila rešitev? Če v ročni dela bp, potem je najbrž problem zaprta kaseta za baterijo na samohodni, al kaj ...

Konec tedna sem videl ackijo za baterijsko motorko. Sama motorka me niti ne zanima, je pa v kompletu nahrbtni baterijski pack. Me pa malo dajejo tele nevšečnosti z baterijami. Počasi bom že na ti z damami na reklamaciijskem pultu v bauhasu ...

Aja, še malenkostno opažanje. Tele baterijske igrače so sicer fina zadeva; pri uporabi ni hudega ropota, ni smradu, ni tresljajev, ni se treba jahat z mešanico ...; je pa dejstvo, da se po moči ne morejo primerjati z bencinskimi sestrami. Samohodna kosa ima recimo en tak relativno lahek in mehak rotor, ki se mu pozna vsak kamenček Zato, če ima kdo malo bolj zahtevne reči za kosit ali pa večje površine, priporočam obvoz.
Imam 48V kosilnico že tretje leto. Preden daš baterijo na polnjenje, se mora čisto ohladiti, ker drugače sveti rdeče. Zato je dobro, če imaš rezervno baterijo, oziroma še drugo orodje z zamenljivo baterijo.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.770
2.652
113
Jaz sem jo dal iz košnje direkt v polnilec in je normalno polnilo. Ni pa bila baterija na otip kaj posebaj topla.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Jaz sem jo dal iz košnje direkt v polnilec in je normalno polnilo. Ni pa bila baterija na otip kaj posebaj topla.
Pri normalni košnji, ko mi porabi okoli 50% baterije, takojšnje polnjenje ni problem. Problem je, ko pri kaki višji ali bolj mokri travi skuriš baterijo do konca. Takrat moraš počakati, da se ohladi.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Da nimaš kakega problema z napravo in ta uniči baterije?

Upam da ne. Tretja baterija za samohodko dela brez bp, tudi jo dam direkt iz kosilnice (prazno po ene 20 - 25 minut dela) na polnjenje in dela. Prvi dve sta delali težave, pa ta prva iz ročne tudi. Bom menjal, pa da vidim...

Hvala tudi vsem ostalim za komentarje. Malo sem bil v dvomih glede 82 V (vzel sem jo ker sem si domišljal, da je zaradi tega močnejša), ampak če prav razumem ima tudi 48 voltna linija podoben način delovanja (da ne rečem težave)....

Aja, do sedaj ni bila temperatura čez dan nikoli čez 25 stopinj (ob košnji). To menda ne šteje za vroč dan.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Lahko da je bila kakšna slabša serija baterij, glede na to, da ti sedaj zadnja baterija ne povzroča težav.
Sicer pa tudi na Ryobi kosilnici se včasih precej segreje 18V baterija. Problem je višja trava (košnja vsakih 14 dni), kjer je intenzivnejša poraba baterije. Baterija postane neprijetno topla na dotik. Včasih tudi do te mere, da je noče polnilec takoj polniti. Pustiš jo na polnilcu in ko ji pade temperatura, se prične polnjenje.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Vse baterije je v smislu dolgoročnega trajanja potrebno ohladiti po uporabi pred polnjenjem.
Velja tudi obratno.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Jaz zdaj kosim že par mesecev in nisem imel nobenih težav s polnjenjem. Vedno jo dam filat malo pred košnjo in po košnji spet nazaj na charger.
Vedno je takoj zelena utripajoča lučka.
Je pa tako da imam 5Ah baterijo in pa porabim samo pol baterije.

Bi rekel, da je 2,5Ah baterija bolj obremenjena v enaki kosilnici ker mora manj celic dati od sebe enako velik tok in posledično se bolj segrejejo.
To bi bila najbolj znanstvena razlaga.
 
Nazadnje urejeno:

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Kaj pomežik bi naj bil sarkazem ali kako? :D Za sigurno... 2,5Ah ali 5Ah baterija je enako obremenjena. Razlika je v kapaciteti.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Kaj pomežik bi naj bil sarkazem ali kako? :D Za sigurno... 2,5Ah ali 5Ah baterija je enako obremenjena. Razlika je v kapaciteti.
Ne bil bil nič sarkastično... To je dejstvo. Bom odstranil smeškota.

Če imaš eno 3,7V 2Ah celico in porabnika ki vleče 1A se bo ta celica bolj grela kot če bi imel dve 3,7V vzporedno (torej skupaj 4Ah) in enakega porabnika.
Ker v tem primeru vsaka celica da od sebe 0,5A in se posledično manj greje saj je manj obremenjena.

In če pogledamo PowerWorks 80V baterije:
80V 2,5Ah baterija ima pa noter 20 x 2,5Ah celic
80V 5Ah baterija ima pa noter 40 x 2,5Ah celic ampak ima dve veji po 20 celic vezanih vzporedno.

Torej so posamezne celice v 5Ah bateriji v enakem stroju 2x manj obremenjene, ker morajo dati od sebe pol manjši tok.
 
Nazadnje urejeno:

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.770
2.652
113
Jaz imam pa 2,5Ah baterijo pa sem kosil visoko gosto travo v "turbo" načinu (stikalo pri bateriji) iz 100% do izpraznitve. Takoj po košnji dal na polnilec in je polnilo normalno.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Ne vezano na kosilnice še en nasvet. Za ročno orodje je bolj smiselno kupovati 4Ah 18-20V baterije kot pa švohnejše 2Ah baterije.
Ker dostikrat je motor naprave sposoben potegnat večji tok, kot ga je 2Ah baterija sposobna dovest.

Čisto iz prakse... Imam Lidl Parkside ročno krožno žago na 20V baterije.
Če uporabim uporabim 4Ah baterijo namesto 2Ah je žaga občutno močnejša in lahko prereže debelejšo dilo brez, da bi motor počakal...
Ker pač 2Ah baterija lahko da od sebe max 20A, 4Ah pa lahko da 40A (ker ima celice vzporedno), motor npr pa lahko "vzame" 30A če ga močno obremeniš...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: matej1990

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Lidl in Hofer večinoma uporablajata LG in Samsung celice v svojih baterijah.
Moje Powerworks 5Ah pa še nisem dal narazan da bi videl proizvajalca...

Je pa čisto mogoče, da je določena serija teh Powerworks baterij imela kakšnega bolj noname proizvajalca.
Drugače si težko razlagam, zakaj eni nimajo težav s 2,5Ah baterijami drugi pa...