Akumulatorske kosilnice

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.830
593
113
Tole akcijo mogoče malo pozno objavljam ampak očitno Bauhaus špara s katalogi, ker ga nisem dobil in sem ga videl šele pri tašči. :D

1618839542984.png


Ni ravno identična akcija kot je bila lani, ker je 2,5Ah baterija namesto 5Ah ampak za cca 400m2 tudi taka zadošča.
Jaz imam 5Ah in po 400m2 porabim ponavadi cca pol baterije... Samo v info, ne delam v Bauhausu in nimam nič od tega...
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.297
22
38
MB
Tole akcijo mogoče malo pozno objavljam ampak očitno Bauhaus špara s katalogi, ker ga nisem dobil in sem ga videl šele pri tašči. :D

Poglej priponko 44828

Ni ravno identična akcija kot je bila lani, ker je 2,5Ah baterija namesto 5Ah ampak za cca 400m2 tudi taka zadošča.
Jaz imam 5Ah in po 400m2 porabim ponavadi cca pol baterije... Samo v info, ne delam v Bauhausu in nimam nič od tega...
V katerem katalogu je to? Jaz tega v aktualnem katalogu ne najdem?
 

simon_m34

Fizikalc
25. jul 2007
454
30
28
43
MB
V katerem katalogu je to? Jaz tega v aktualnem katalogu ne najdem?

Posebni katalog zgleda:

Vrtni stroji in orodje
Robotske in bencinske kosilnice, kosilnice na nitko, rahljalniki, škarje za obrezovanje, čistilniki, motorne žage.
Veljavnost: 17. 4. 2021 - 31. 8. 2021
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.830
593
113
Zanimivo a pa piše kjer gor PowerWorks ali ne? Ker Cramer Tools brand prodaja te kosilnice pod svojo znamko: https://cramertools.com/si/en
Sicer so pa te kosilnice in baterije rebrandane N krat. Skoraj vsaka večja tehnična štacuna (v tujini) jih ima pod svojim brandom...
Pri nas je pa samo Greenworks (Merkur) in Powerworks (Bauhaus), vsaj kolikor sem zasledil...

Popravek... Tudi pri nas je Cramer:
 

kroja_

Fizikalc
23. mar 2016
183
86
28
Glede šibkejših trimmerjev sem jaz vzel v Hoferju ferrex 20v z rdečimi rezili. Jih dobiš nekje 20. Ja s časoma se skrajšajo, kdaj kakšen ven pade, ampak po primerjavi treh trimmerjev se je najbolje nekako izkazal. Trava se ne nabira okoli motorja spodaj in ga ne zaustavlja, dobro reže, najbolje ko je trava mokra. Do roba gre lepo ker ima kovinski distančnik, za košnjo trave po kakšnih kamnih, pa ne bo dobro za rezila.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.112
282
83
Obstaja kakna poceni aku laksarca na katero pase de Walt 18v aku ?
Originalna de Walt je svinsjko draga.

Admin , temo lahko das v temo aku laks vtrickarstvo. Sedaj videl da je tam debata na aku laks.
 
Nazadnje urejeno:

atomc

Pripravnik
3. sep 2007
39
1
8
Pozdravljeni,
ali ima mogoč kdo akumulatorsko teleskopsko žago Powerworks, v Bauhasu sem videl, da imajo akcijo za 189€ (žaga+baterija+polnilec), kako se obnese, kakšna je razlika med Powerworks in Greenworks.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.830
593
113
Te žage nimam, lahko ti pa povem, da je razlika med Powerworks in Greenworks samo v barvi in logotu, ker jih ista firma dela...
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.297
22
38
MB
Pozdravljeni
Ker grem danes po novo kosilnico bi prosil še 1x za vaše mnenje. Odločam se med akumulatorsko kosilnico iz slike (PC82LM51SP 349€ z baterijo in polnilcem), ter med primerljivo bencinsko (PWRB-BS51R4 - enaka cena). Pri akuu bom imel dve bateriji, ker bom nabavil še kosilnico na nitko.
Doma imam dokaj neraven teren s cca. 600m2. Ker sem oldschool nimam pretiranega zaupanja v akumulatorske kosilnice. (Pros/Contra)
Vaše mnenje?
1618839542984-png.44828

Hvala
 
Nazadnje urejeno:

kroja_

Fizikalc
23. mar 2016
183
86
28
Meni se zdi zanimivo, da je baterijska tako poceni. Greenwoorks 82V so dražje se mi zdi. So pa baje dobre. Človek res danes ne ve več, kaj bi sploh kupil.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.830
593
113
V mladosti sem dosti kosil z bencinskimi ampak mi sploh ni bilo dileme, ko sem lani kupoval novo aku kosilnico za okoli hiše:
Baterijska:
- spomladi nafilaš baterijo pritisneš gumb in kosiš, sosed je svojo bencinsko cel can verglu in šravfal za prvo košnjo
- ni nobenga vrževanja, ne rabiš nobenih tekočin olja, mešanice itd
- vklop in izklop med košnjo je instanten, če pride kdo do tebe da bi ti kaj povedal jo ugasneš in čez 10 sekund kosiš dalje s pritiskom na gumb, brez da bi jo moral spet verglat
- nima vročega izpuha katerega bi lahko prijel radoveden otrok ali se kdo drug naslonil po nesreči
- ko si fertik jo lahko daš takoj v garažo ali nekam pod ponk brez skrbi da se je kaj dotika in da se bo vse skupaj vžgalo
- tale model ima avtomatično vzdrževanje vrtljajev, če imaš bolj gosto travo preklopi na višje vrtljaje
- pogon ima enih 5 stopenj hitrosti in na najvišji res leti, kar je idealno za transport na drugo stran travnika
- ni hrupa, ko jo pelješ s pogonom je tako tiha, kot če bi jo na roke tiščal, med košnjo pa je bolj tiha od vsake bencinske
- veliko manj/nič vibracij ki bi jih čutil v rokah še nekaj časa po košnji zaradi tresočega becinskega motorja
- v glavnem meni je zdaj tedenska košnja res prijetno sproščujoče opravilo namesto odvečne muke...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in Jodlarcek

Steve

Guru
13. avg 2007
9.591
1.512
113
Pozdravljeni
Ker grem danes po novo kosilnico bi prosil še 1x za vaše mnenje. Odločam se med akumulatorsko kosilnico iz slike (PC82LM51SP 349€ z baterijo in polnilcem), ter med primerljivo bencinsko (PWRB-BS51R4 - enaka cena). Pri akuu bom imel dve bateriji, ker bom nabavil še kosilnico na nitko.
Doma imam dokaj neraven teren s cca. 600m2. Ker sem oldschool nimam pretiranega zaupanja v akumulatorske kosilnice. (Pros/Contra)
Vaše mnenje?
1618839542984-png.44828

Hvala
Tudi jaz sem bil skeptičen, ko sem lani kupil točno to kosilnico. Pred tem je pri bajti garala husqvarna, podobne zmogljivosti.
V glavnem ni ene točke, kjer bi rekel da je bencinska boljša. Prej kontra. V gosti travi je huska pogosto kašljala in ni zmogla, ta električna gre skozi z neverjetno lahkoto.
Pri vrtnih igračah na bencin je pogosto treba šraufat, ker kaj ne dela. Pri elektriki tega ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jodlarcek

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.830
593
113
Meni se zdi zanimivo, da je baterijska tako poceni. Greenwoorks 82V so dražje se mi zdi. So pa baje dobre. Človek res danes ne ve več, kaj bi sploh kupil.
Greenworks in Powerworks so identične kosilnice in se razlikujejo samo v barvi. To je bilo že večkrat povedano...