Adria adijo?

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ajd, pretiravata oba. ;)

Iz MB na Brnik prideš v uri in pol, max. dveh, ampak ne med 6 in 8, pa treba je okol it po AC.

Z Jesenic do Trsta pa v prav takem času, Salzburg približno enako, Celovec je še bližje ampak ne vem kako sedaj kaj od tam letijo.

Dejstvo je, da je Brnik najpripravnejši za Ljubljano in okolico, tako kot je za nas (MB) najboljši Edo Rusjan (itak nič ne leti) pol pa Gradec, Zagreb (mimogrede po km praktično enako kot Brnik, časovno ravno tako!), za primorce pa Trst in Benetke.

Recimo meni se za kak dober in poceni let (na dopust) bolj splača peljat v Budimpešto kot LJU, ZAG, TRS, VCE. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: pep, Hanzi in gas

netko

Guru
25. jul 2007
6.742
2.099
113
torej dam primer... ob cca 13.00 moram biti v Birminhamu. Ce grem z Adrio imam avijo on 7:00 iz Brnika, preko MUC ali FRA. Ce zelim iti iz Trsta imam avijo mislim da 6:15, pa da sem eno uro prej tem, pa 2 uri imam do letalisca z avtom. Ce hocem biti na sestanku "pri sebi" bi morela en dan prej tam prespati, kar je pol dneva manj z druzino, 1 nočitev več, 1 dnevnica. Ogromno nas dela za tuje firme in s tem bi/bomo ratali se drazji oz. sem siguren da nekateri celo predragi.
PS: Cena karte je cca 50€ drazja iz Brnika.

odloči se kaj je zdej res...

sej ti pravim da si dober, da lahko po celi noči ko si pokonci, lahko aktivno sodeluješ na sestankih... jest pa verjetno še marsikdo drug (ki pride prej kot v 9 urah iz MB na Brnik) ne. No verjetno na kavču ali pa za tipkovnico bi :)
ps: dobro da delodajalec ne razmišlja kot ti :) pa nas pošlje na pot 1 dan prej, da si lahko spočit in aktiven naslednji dan :)
to kar si napisal negira zgornjo situacijo...

v vsakem primeru pa si očitno občutljivček, ki mu pač nikoli ni prav če le mora nekaj izven okvirov naredit
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
13. jul 2011
2.677
625
113
Austrian, Alitalija, Swiss lepo letijo naprej. Tudi z drzavno pomocjo ce je potrebno. Pa niso ravno komunisti.
Te družbe so v povsem drugi ligi kot regionalna Adria. Primerljiv je npr. AirBaltic, ki je bil pred leti tudi pred bankrotom in ga je država kot vse kaže uspešno rešila.
Pri Adriji politično nastvljeni kadri niso imeli te volje ali sposobnosti, nov lastnik pa kot kaže tudi ne, čeprav mislim, da je bila Adria že ob nakupu FUBAR.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Z Jesenic ne vozijo.... bi moral najeti taxi. poleg tega v certek nazaj priletis v Trst ob 23:00. bi spet moral najeti taxi. pod črto predrago...
Aja, to je sedaj problem.
Goopti kolega tudi ne pobere v spodnjicah pred bajto, mora kar prit do njega, res pa je, da ne jemlje taksija, ampak gre do tja s službenim avtom, katerega podjetje plačuje. In glede na tvoje zapise (pogosta potovanja, en dan prej, itd.) grem stavit, da imaš služben avto.
Najbolje, da se preseliš zraven letališča v Frankfurtu in si zmagal. Cel svet na dlani, poceni, nič izgube časa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63

Zakaj se skušajo prikazati kot žrtve?

Me res zanima, kdo je to spisal: Zaposleni ali vodstvo. :zavijazocmi:
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Če vas bo vsak dan nekaj 100 za vsako lokacijo, potem bo ponudb ohoho za te lete .če pa mislite da bo za vas pa se sadnega letelo letalo v zjrrich zato ker čas je denar, pa ni problema. Cena vozovnice bo 6 mestna cifra....
Bo ceneje falcona in pilota najeti

Nabijaš, kot običajno. Ne skrbi. Bo nekaj deset kar dovolj, vozovnice so pa že sedaj kar konkretno drage za 75 minutni let (hint - ne, niso po 50€).

Tudi ne vem od kje ideja, da navijam(o) za reševanje Adrie. Naj jo pobere. Interesentov za lete je dovolj in zaradi mene lahko leti tudi Macedonian. Osebno mi je avion pač enako kot nekaterim avtobus do fabrike. Hočem čimprej in kar se da enostavno na cilj in potem nazaj - v istem delovnem dnevu.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.107
3.401
113
Izbrisan post iz MMC-ja:
Včasih smo imeli 571 src, danes le še 558. Ja, Slovencev je res vse manj.Na srečo pa davkoplačevalskih vreč brez dna tudi. Naj se država ukvarja s tistim, čemur je od antičnih časov namenjena, ne pa nameščanju in futranju nesposobnih fikusov.558 src, čas je, da odprete denarnice in ustanovite svoje podjetje, s svojim denarjem. Če boste dobro podjetje, bomo z veseljem leteli z vami. Če ne, pač ne.
Zadnje srce naj ugasne luč na letalu, ko vam ga bo najemodajalec zasegel.


Ampak, ga je en ekstremni levičar citiral, verjetno isti, ki je prijavil "neprimerno vsebino" tako, da je ostal :valjamse: :valjamse:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.358
5.867
113
pri taščici
Kdo se bo sekirali za teh nekaj 100 src. Kriza pred desetimi leti je v gradbeništvu (in z njim povezanimi dejavnostmi) pobrala nekaj 10k mest.
Pa so delal za.manjso plačo kot piloti in stevardke. Še pravi so imeli manj šans na stran si spraviti
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
odloči se kaj je zdej res...


to kar si napisal negira zgornjo situacijo...

v vsakem primeru pa si očitno občutljivček, ki mu pač nikoli ni prav če le mora nekaj izven okvirov naredit
to je bil en od primerov...
Aja, to je sedaj problem.
Goopti kolega tudi ne pobere v spodnjicah pred bajto, mora kar prit do njega, res pa je, da ne jemlje taksija, ampak gre do tja s službenim avtom, katerega podjetje plačuje. In glede na tvoje zapise (pogosta potovanja, en dan prej, itd.) grem stavit, da imaš služben avto.
Najbolje, da se preseliš zraven letališča v Frankfurtu in si zmagal. Cel svet na dlani, poceni, nič izgube časa.
odloči se kaj je zdej res...


to kar si napisal negira zgornjo situacijo...

v vsakem primeru pa si očitno občutljivček, ki mu pač nikoli ni prav če le mora nekaj izven okvirov naredit
pa dobr a mislis da vsakic letim zjutraj... pa verjami marsikaj se naredi izven okvirjev... samo kar se tice pa sluzbenih potovanj pa probas narediti kar je najboljse za tebe (v skladu z politiko firme) in to ni da gres ob 3h zjutraj na pot ali pa da si ob 2h zjutraj v petek doma.

sad se strinjam skoraj z vseem, razen z Frankfurtom,.. :) mi je vsec tukaj kot je...zivljenje v Sloveniji je lepo :)

pod črto upam da Adria ostane,.. oz. da pride nekdo ki bo ponudil lete po Evropi :)
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Te družbe so v povsem drugi ligi kot regionalna Adria. Primerljiv je npr. AirBaltic, ki je bil pred leti tudi pred bankrotom in ga je država kot vse kaže uspešno rešila.
Pri Adriji politično nastvljeni kadri niso imeli te volje ali sposobnosti, nov lastnik pa kot kaže tudi ne, čeprav mislim, da je bila Adria že ob nakupu FUBAR.
Ne govorimo o razlogih za propad Adrie ampak o pomenu domace letalske druzbe. Croatia airlines je lani bila v tezkem polozaju, tehnicno osebje se je prepolovilo, strajk za strajkom, pa ga drzava vseeno drzi nad gladino in upa na strateskega parterja. Tudi AirSerbia (JAT) je drzavno subvencioniran projekt, ni samo prodaja Etihadu obrodila sadove, se je Vucic takrat konkretno stegnil z subvencijami da druzba se danes leti. Tudi trenutno linijo Nis-Lj sponzorirajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas
13. jul 2011
2.677
625
113
Ja, ampak pri nas je država z Adrio slabo (neambiciozno) gospodarila, jo potem prodala in sedaj najbrž ni logično, da se spet vrne vanjo. Ali pač?