AdGuard

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Opera je brskalnik se pravi da odstranjuje samo ce internetno stran gledas preko opere. Isto recimo deluje microsoft edgeko mu vklopis adblock. Ce pa hoces da ni reklam v aplikacijah pa je par resitev ki so razlicno uspesne. Eno je vpn domov kjer imas piHole ali kak proksi/vpn ki ponuja podobno. Ali pa "popravljene" aplikacije v stilu youtube vanced.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
To se spreminja, včasih je eden boljši včasih drugi.... Na twitchu mi nič več ne dela, grejo skos oglasi. Kmalu bodo not v videje vdelani. Po drugi strani pa "ustvarjalci" direkt samo progagirajo kako sranje kako minuto v videju. Da si posiljen s 3 različnih strani na enkrat.....

Na dolgi rok, bo treba iz chroma in hibridov....
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Ja vecina jih filtrira DNS resolve klice. In potem so zacele aplikacije deugace resolve delat. Isto recimo IMDB ali pa facebook so reklame tudi ce imas piHole.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
OIDA

1702574763171.png


Čeprav mislim, da jih tudi v sloveniji fašem.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Na Keysoff. Za YT pa pravijo, da napraviš share na AdGuard, pa se predvaja brez reklam. Nisem pa še preizkusil, ker uporabljam YT Musik, na katerega sem naročen

Hvala za tale link ... Je malo ceneje kot direktno na njihovi strani :) ... Alter je neberljiv brez tega...

Sem imel prej Pi hole na Synologiju pa je zacel delat probleme... sem probal NordVPN, pa sem imel tudi cel kup problemov, ker imam se nekaj VPN povezav, ki seveda niso OK delovale, ce je bil NordVPN vkljucen ... Tale AdGuard pa zaenkrat deluje OK ...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Jaz sem pa prejšni teden obupal nad firefoxom (bil uporabnik od prvega dne) in preklopil na brave. Nikjer ni oglasov.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Problem je v tem, da Firefox dela v zadnjih letih iz updejta v updejt slabše, določene strani ne delajo vredu, tudi ublock origin v Firefoxu ne opravlja svojega dela tako kot v Chromium brskalnikih, recimo na YT je kar nekaj težav, določenih videjev ne odpre. Na Edge ali Brave teh težav ni.
Sem (bil) uporabnik Firefoxa od prehoda iz Netscape Navigatorja. Adblocke uporabljam že od prvih dne kaj ostajajo za FF. Dolgo časa mi niti ni blo jasno kaj eni jamrajo o tolko nekih reklamah, ker sploh nisem vedel kako je brez adblocka.
Sem bil en teden pol pol. Pol Brave pol Firefox. Oziroma že prej sem uporabljal Edge za določene strani, ki na FF ne delajo vredu. No sedaj sem vglavnem samo na Brave.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Hvala za tale link ... Je malo ceneje kot direktno na njihovi strani :) ... Alter je neberljiv brez tega...

Sem imel prej Pi hole na Synologiju pa je zacel delat probleme... sem probal NordVPN, pa sem imel tudi cel kup problemov, ker imam se nekaj VPN povezav, ki seveda niso OK delovale, ce je bil NordVPN vkljucen ... Tale AdGuard pa zaenkrat deluje OK ...
Mogoče nimaš poupdejtane pihole....predlagam da si dodaš watchtower...da bo skrbel da bodo vsi kontejnerji updejtani....

 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.931
34
48
Jaz imam Firefox + ublock origin (na Windows in Android napravah; na iOS/iPadOS pa AdGuard extension za Safari), poleg tega pa še uporabljam AdGuard DNS, kjer tudi prefiltrira vse mogoče, kakor nastavim. Brezplačna verzija je omejena na mislim da 300k DNS requestov na mesec. Glih za glih pridem skozi (5 naprav). :D
Je pa vse čisto in tudi YT dela brez reklam.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113
Btw, junija 2024 (letos torej)
naj bi šel po večih prelaganjih manifest v2 v end of life fazo.


Kar pomeni, da ublock origin &co, ki so narejeni na manifest v2 na Chrome based browserjih ne bodo več delovali kot sedaj oz svojega osnovnega poslanstva ne bodo opravljali.


Tehnikalije
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
Kar se mene tiče ni problema, bo pa firefox spet zaživel. Itak pa se blokiranje komot dela na nižjem nivoju od browserja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113