Adapter DVI-D VGA

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Imam vprašanje glede omenjenega adapterja. Nabavil sem si novo grafo z DVI-D 24+1 izhodom med drugim (čeprav piše v specifikaciji da ima DVI-I). Monitor LCD pa ima 15 pinski konektor D-sub. Ali se bosta monitor in grafa ujemali, da bo delalo?
Lp,
Jože
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Si prepričan da ima LCD monitor res samo VGA priključek? Če monitor ni ravno 10 let star, bi skoraj moral imeti še vsaj kakšen digitalni priključek (DVI, HDMI, DP).

EDIT: pozabil odgovoriti na osnovno vprašanje... Načeloma lahko iz DVI-D greš na VGA z ustreznim adapterjem. Tako da bi zadeva v teoriji morala delovati. Naj me kdo popravi v kolikor se motim.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Si prepričan da ima LCD monitor res samo VGA priključek? Če monitor ni ravno 10 let star, bi skoraj moral imeti še vsaj kakšen digitalni priključek (DVI, HDMI, DP).

EDIT: pozabil odgovoriti na osnovno vprašanje... Načeloma lahko iz DVI-D greš na VGA z ustreznim adapterjem. Tako da bi zadeva v teoriji morala delovati. Naj me kdo popravi v kolikor se motim.
Ja, bo star sigurno več kot 10 let.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
EDIT: pozabil odgovoriti na osnovno vprašanje... Načeloma lahko iz DVI-D greš na VGA z ustreznim adapterjem. Tako da bi zadeva v teoriji morala delovati. Naj me kdo popravi v kolikor se motim.
DVD-D ima samo digitalne signale,
DVD-I ima tudi analognega in imaš lahko pasivni adapter na VGA.

DVD-D na VGA gre samo preko aktivnega adapterja
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
tole je pasivni adapter DVI-I na VGA, DVD-D nima pinov C1-C4 za analogne signale
518px-DVI_Connector_Pinout.svg.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejD