Adaptacija fug v kopalnici

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
545
25
28
hraše
Imam že kar nekaj cm fug po vogalih, ki so odletele zaradi izsušenosti, kako najlažje to popraviti, žena mi še s pravo barvo teži, kar se mi zdi mission impossibile zadeti pravo barvo.

IMG_20190822_112637.jpg
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
barva fugirne mase ne bi smela bit problem. probaš prvo enih 10cm potegnit, vidiš kako izgleda naslednji dan in če se zdi ok, potegneš čez vse. tak bi jaz naredo.
vsekakor ne bi flikal samo lunkje, čez vse bi vleko, da imaš enako barvo. flikanje sigurno ne bo dobro izpadlo, zaradi odtenkov.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Na kotne spoje (sploh tla-stena) se daje danes povečini silikon, nobena klasična fuga ne drži ravno dolgo v tem delu/spoju kjer so napetosti in premiki največji, sploh če imaš še kakšne statične premike v igri.

Skratka če imaš probleme samo v teh spojih bi sam uporabil sanitarni silikon.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Kot je utiševalec rekel, na kotnih spojih fug ne bi smelo biti. Samo silikon. Če hočeš isti odtenek silikona kot je fuga, rabiš vedeti kateri proizvajalec fug in kateri odtenek fuge, z isto šifro istega proizvajalca kupiš sanitarni silikon.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
glede na to, da je to tla stena, daš celo fugo ven, kit, ki ti paše not. potem žena jodla dan, dva..je nasikana..pol se pa ohladi. bolje dva dni lajanja, kot deset dni po trgovinah iskat kaj se ujema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: vogel