ADAC Eco test

Floki

Guru
6. sep 2007
9.908
3.027
113
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Mali jajčki in/ali elektro avtomobili, potem pa na 7. mestu DIZEL v kravi od Mercedesa E
hysterical-1.gif

Kje je sedaj vsa vojna proti dizlom, ko je pa največji avto z dizlom med najboljšimi v Eco testu? Seveda ni to vsa zgodba. Po moje bi moral tak test testirati in upoštevati vse kar izpuh pljune ven + izdelavo, razgradnjo in vzdrževanje motorja. Ne pa izpostaviti eno stvar in je potem kar Eco, ker je ta cifra nizka.



Ja po podatkih proizvajalca so že mogoče lahko tam, vsi pa vemo kakšna je realnost
priden.gif



cheat.jpg
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Da, novi MB 220d namesto papirnih 4,2l/100 porabi okoli 6,5l/100. Požrešna krava ni kaj
hysterical-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.397
1.356
113
Točno to je tudi xxxxl hotel povedati.

Gre za to, da je pomembno le število umrlih na gigawat uro proizvedene elektrike. In tu so NE daleč spredaj pred vsemi...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Morda le zato, ker ne štejemo, koliko jih umre od posledic TE.
Raziskave v Veliki Britaniji ocenjujejo, da samo emisije partikulatov (dizli, termo elektrarne, kurjenje) pobijejo strašanskih 29000 ljudi letno samo pri njih.
WHO (svetovna zdravstvena organizacija) je dal dizelska vozila med največje vire karcinogenih emisij.
Za EU se ocenjuje, da 75000 smrti letno pade samo zaradi shitty predpisov emisij za dizelska vozila.
Termo elektrarne pa tudi ne bruhajo skozi dimnike marjetic.
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.950
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Koliko jih je umrlo zaradi Černobila? In ja, različni varnostni standardi, itd., ampak vseeno.
Sicer se strinjam s tabo, da je neumno zapirat NE, če je alternativa TE, ampak NE niso ravno nedolžne.

Manj kot jih zaradi PM (tu je cifra med 60 in 100 jurjev na leto v EU).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.950
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Se strinjam z vsem tem in osebno raje imam NE kot TE, sem že zgoraj zapisal.
Ampak težko je to direktno primerjat, če so NE kao čiste, potem pa enkrat na 50 let pride do katastrofe. Tudi v zelo varovanih in ultra super duper NE lahko pride do višje sile. In tukaj ne moremo primerjati samo direktne žrtve, temveč se bo šele v nekaj desetletjih videlo, koliko jih bo umrlo zaradi sevanja, itd.
V glavnem, NE so okoljsko ''čiste'' dokler ne pride do katastrofe, potem pa...

Avioni so tudi varnejši od avtov, ampk vsake kvatre pač kak dol pade. Jebiga. Na NE velja enako. Jebiga.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.950
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Točno to je tudi xxxxl hotel povedati.

Gre za to, da je pomembno le število umrlih na gigawat uro proizvedene elektrike. In tu so NE daleč spredaj pred vsemi...
Ne, niso. Zaradi TE umre veliko več ljudi ... Kar preberi si raziskeve so številu umrlih zaradi emisij PM.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.908
3.027
113
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Da, novi MB 220d namesto papirnih 4,2l/100 porabi okoli 6,5l/100. Požrešna krava ni kaj
hysterical-1.gif

Če bi to upoštevali ne bi bil na 7. mestu ampak na 37. takoj za Dacio.
evil.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
KSZ.

Alter je res fenomen...osebki na Alterju ne da so najbolj bogati, vozijo najboljše avte, še najbolj pametni so...spoznajo se na energetsko strategijo Nemčije in boljše računajo kot ljudje, ki so za to plačani in so imeli pred sabo bolj realne številke kot kdorkoli drug tukaj... res vsaka vam čast
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Ker ne smemo nikoli podvomiti, da se lahko nekdo zmoti?

Mimogrede, na priložen YT video od ADAC-a sem v komentarje zapisal moje pomisleke in podal svoje izračune in je ADAC odgovoril, da jh bo dal preveriti:

Citat:
Dear Andrej, we forwarded your question to our colleagues. As soon as we have an answer, we will contact you. Best regards
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Problem je da energetske strategije ne določijo strokovnjaki ampak glas ljudstva, ki o tem kaj je dobro za njih nima pojma (zapiranje NE zaradi Fukošime in kurjenje TE na polno). A misliš da energetsko strategijo določijo strokovnjaki, ki se dejansko dnevno ukvarjajo z omrežjem? Ne, določijo jo razni politiki skupaj z akademiki, ki niso prestopili praga fakultete, pa še potem ti politiki na koncu niti akademikov ne poslušajo.

Gre se predvsem za politične in populistične igrice, samo da je raja vesela in nas ponovno izvolijo.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Ker ne smemo nikoli podvomiti, da se lahko nekdo zmoti?

Mimogrede, na priložen YT video od ADAC-a sem v komentarje zapisal moje pomisleke in podal svoje izračune in je ADAC odgovoril, da jh bo dal preveriti:

Citat:
Dear Andrej, we forwarded your question to our colleagues. As soon as we have an answer, we will contact you. Best regards

očitno te že poznajo dovolj dobro, da vedo kak si neumorno tecn in so ti pač nekaj napisali...
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Problem je da energetske strategije ne določijo strokovnjaki ampak glas ljudstva, ki o tem kaj je dobro za njih nima pojma (zapiranje NE zaradi Fukošime in kurjenje TE na polno). A misliš da energetsko strategijo določijo strokovnjaki, ki se dejansko dnevno ukvarjajo z omrežjem? Ne, določijo jo razni politiki skupaj z akademiki, ki niso prestopili praga fakultete, pa še potem ti politiki na koncu niti akademikov ne poslušajo.

Gre se predvsem za politične in populistične igrice, samo da je raja vesela in nas ponovno izvolijo.

no evo to sem zelel povedat s svojim prejšnjim postom...na Alterju se spoznamo tudi na ustroj odločitev v nemčiji...seveda zadaj ni izračuna kako ukinit elektrarne...ne to si je zmislil en iz stranke zelenih s 3 razredi osnovne sole...
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Ker ne smemo nikoli podvomiti, da se lahko nekdo zmoti?

Mimogrede, na priložen YT video od ADAC-a sem v komentarje zapisal moje pomisleke in podal svoje izračune in je ADAC odgovoril, da jh bo dal preveriti:

Citat:
Dear Andrej, we forwarded your question to our colleagues. As soon as we have an answer, we will contact you. Best regards

evo ste že odkrili napako...napačno zapisane enote...uuuuuu to zadevo cisto spremeni
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Ker ne smemo nikoli podvomiti, da se lahko nekdo zmoti?

Mimogrede, na priložen YT video od ADAC-a sem v komentarje zapisal moje pomisleke in podal svoje izračune in je ADAC odgovoril, da jh bo dal preveriti:

Citat:
Dear Andrej, we forwarded your question to our colleagues. As soon as we have an answer, we will contact you. Best regards

očitno te že poznajo dovolj dobro, da vedo kak si neumorno tecn in so ti pač nekaj napisali...

Kako me poznajo dovolj dobro, če sem prvič komentiral na njihovem video posnetku?

Kr nekaj provociraš za brezveze.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Ker ne smemo nikoli podvomiti, da se lahko nekdo zmoti?

Mimogrede, na priložen YT video od ADAC-a sem v komentarje zapisal moje pomisleke in podal svoje izračune in je ADAC odgovoril, da jh bo dal preveriti:

Citat:
Dear Andrej, we forwarded your question to our colleagues. As soon as we have an answer, we will contact you. Best regards

evo ste že odkrili napako...napačno zapisane enote...uuuuuu to zadevo cisto spremeni

60g CO2/km ali 600g CO2/km je pa velika razlika. Ampak ja, važno da trollaš.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Ker ne smemo nikoli podvomiti, da se lahko nekdo zmoti?

Mimogrede, na priložen YT video od ADAC-a sem v komentarje zapisal moje pomisleke in podal svoje izračune in je ADAC odgovoril, da jh bo dal preveriti:

Citat:
Dear Andrej, we forwarded your question to our colleagues. As soon as we have an answer, we will contact you. Best regards

evo ste že odkrili napako...napačno zapisane enote...uuuuuu to zadevo cisto spremeni

60g CO2/km ali 600g CO2/km je pa velika razlika. Ampak ja, važno da trollaš.

da to ne drzi je blo itaq vsakemu jasno...pri tebi pac ko je v igri elektro avtomobil zagorijo vse lucke ce ni do 15 decimalke nekaj jasno zapisano...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Kakšne 15. decimalke neki. Tukaj je govora o krat 10, ne o neki cifri na neki decimalki.

In kako naj bo vsakemu jasno? Saj si sam zgoraj napisal, da oni so pa le avtoriteta in kdo smo mi Alter forumaši, da jim bomo dvomili.

In ja, če se nihče ne oglasi, potem morebitna napaka postane dejstvo. V tem primeru lahko to popolnoma spremeni rezultate testa.

In ja, moje mnenje je, da če vidiš, da nekaj ne štima, da se moraš oglasiti.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Eto, ADAC je odgovoril:

Citat:
Dear Andrej, sorry, there was a mistake in the test protocol: the correct data is 579 gCO2/kWh. The CO2 emissions of electric vehicles is calculated on the basis of a CO2 value of 579g/kWh (source: German Federal Environment Agency, 2013 electricity mix, as of 11 Aug. 2016) and their electricity consumption (kWh/100km). Best regards

Originalno so napisali, da električna vozila spuščajo 579g CO2/km, kar ne drži. Drži pa podatek v njihovem popravku, da v Nemčiji generiran električni mix spušča v zrak 579 gCO2/kWh, kar potrjuje moj zgornji izračun.

Eto, vredno se je boriti
smile-1.gif