Accent crkne po 5 sekundah

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Hilfe!

Tam 5 sekund po vžigu motor crkne. Zgleda nekako kot če ne bi bencina dobil ali vžiga.
Lučke na armaturi so vse normalne. (sicer zdaj na pamet ne vem, točno kdaj se katera mora ugasniti, ampak po vžigu se vse ugasnejo).

Ponoven vžig dela (če ne prej v 2-4 poskusih) ampak isto crkne. Če dam gas ne pomaga malenkost se dvignejo obrati, ampak potem skoraj prej crkne.

Pod kontaktom se čuje en brneči bzzz zvok iz dela ko zrak vstopi (oni kos med cevmi do cilindrov in zračnim filtrom). Malo podobno zvoku transformatorjev.

Včeraj je avto delal še brez problemov, edino "počasno padanje obratov" o čem sem odprl temo nedavno tule.

Ideje ?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Avto je Accent 1.6 GLS letnik 2004
Bencina je malo, ampak bi ga naj bilo še za 65 km (do zdaj je to točno kazalo).
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Da ne bomo izumljali tople vode (in ti praznili akumulatorja): Vzemi 10 L kantico in pejt na pumpo po benz (najbolje, da čimprej, ker se ponoči ne vidi a je plehnata ali ne in ti ne bojo težil
grin1.gif
), nato pa poročaj, kaj bo...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Sem 5 L not zlil (več nimam pri roki), pa je isto.

Vžge, po 5-10 sekund crkne. Če dal malo gasa (kao 10%) se povečajo vrtljaji, če dam več se takoj duši.

Pred pol stoletja sem imel podoben problem z mopedom, takrat je bil neki las v šobi
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Si slučajno kaj mrzel avto preparkiral (vžgeš, premakneš za 2 metra, ugasneš)? Če ja, je lahko samo malo zalit z bencinom...

Kaj pa če bi ga probal vžgat in potem z gasom držat obrate kakšne pol minute na recimo 1000 RPM, nato pa naredit en krog
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
OK, rešeno.

Sem vam zamolčal en bistven podatek: avto je bil parkiran na klancu (20-30 stopinj) z nosom navzgor. Ko sem ga spustil na ravno je takoj začel normalno delovat.

Hvala vsem za pomoč in nasvete !
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Citat:
Uporabnik stein pravi:
OK, rešeno.

Sem vam zamolčal en bistven podatek: avto je bil parkiran na klancu (20-30 stopinj) z nosom navzgor. Ko sem ga spustil na ravno je takoj začel normalno delovat.

Hvala vsem za pomoč in nasvete !

10.gif


Dobro, da boš vedel za drugič
zmaga.gif


Je pa to očitna konstrukcijska napaka, prvič bi morala biti bencinska črpalka v tank vgrajena tako, da nikakor ne more potegniti lufta, če že, bi se morale pa težave pojavljati, ko je nos avta obrnjen po klancu navzdol. Ko se namreč pelješ v klanec, moč motorja (in s tem bencin) precej bolj nujno rabiš kot pri klancu navzdol...
tongue-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Stein, ne me strašit. V zadnje čase preveč pogosto vprašuječ o Accentih.
Mimo grede, tisti jermen od klime, ki je cvilil. Si ga zamenjal
confused-1.gif


Ehm, božičnice ti niso dali, da bi lahko napolnil tank
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Mimo grede, tisti jermen od klime, ki je cvilil. Si ga zamenjal
confused-1.gif
Servis.
Ne vem, kaj so naredili. Ne cvili več (je sicer res, da zdaj jutra več niso tak hladna).