A vsem padajo tržni deleži?

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Prejšnji teden me kličejo na telefon in mi ponujajo, če pridem delat za zavarovalnico (itak da gre za prodajo življ. zavarovanj na domu ali pa delo telefonista). Ker približno poznam sceno, mi je jasno da se pojavljajo novi ponudniki in zato 'starim' firmam padajo tržni deleži. Ampak da pa na blef kličejo okoli in ponujajo službe...tega pa res nisem pričakoval.

No potem pa še danes pozvoni pri vratih. Ena gospa, okoli 50 let mi pride ponujat če bi se naročil na Slov. novice ali Delo. Seveda pred tem vidi v nabiralniku Nedeljski dnevnik (ki še ga pač nisem vzel iz kaslca) in mi začne pojasnjevat kako so njene Slov. novice boljše, da prihajajo vsak dan itd itd... Očitno so tudi časopisne hiše začele z agresivnim ponujanjem svojih izdelkov.

Zdaj pa samo še čakam, da vleti kak zastopnik mobilnih operaterjev in mi začne težit, naj se odločim za cenejšega ponudnika
bonk.gif


A je to povsod tako, ali pa imam samo jaz tako srečo, da so me kar 2x našli v tako kratkem času?
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Mar se pocutis pomembnega? Jaz bi takega klica bil vesel. Lahko se ti ponudi kaksna agencija, dvomim pa ce bi dosegal zeljene rezultate. Take pa je zelo tezko najti.

Delo pa je itak berljivejsi - od nedeljskega dnevnika, skromno mnenje.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Vprašaj se zakaj ti ponujajo na tak način delo? Ker je dobro delo? Možno napredovanje? Visoka plača? Vsak si želi to delo? Je prijetno delo?

Po pravici povedano, to je čisto eno usrano delo...Kdo pa si želi, da ti pride kar en na dom sklenit zavarovanje? Ali delat neke brezvezne ankete? Enkrat so ponujali anketo, da celi teden beležiš svojo relacijo kam hodiš, zakaj, kdaj in s katerim sredstvom,...komu na čast pa bi bil folk pripravljen to delat celi teden? Pride domov utrujen in gre takoj pisat svojo pot...:D Aja, kot nagrado anketirancem so ponujali sodelovanje v nagradni igri za potovanje...hhahaha Šlo je pa za Mediano...
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Vecje agencije ki jih ti kot strokovnjak na tem podrocju verjetno poznas, dogovorijo mesecno vec kot 5000 sestankov. Letna oziroma mesecna produkcija ti je po vsej verjetnosti poznana. Zakaj se potem sprasujes ce si kdo to zeli?

In ne primerjaj zavarovanja/varcevanja/vlaganja z anketami.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Se mi zdi, da sem nekomu stopil na žulj:D
Glej, zame so te številke čisto isto prepucavanje kot Hrvaška s ponarejenimi številkami o naraščanju turistov.

To delo si pa želi tisti, ki mrzlično išče delo in je pripravljen storiti marsikaj, tudi prositi pred vrati, in poslušati kako ti potencialne stranke mečejo telefone dol. Pa ne mi govorit, da ni res, če ti opravljaš to delo in si uspešen, vsa čast tebi, da zdržiš vse pritiske očitno si tudi dober v prepričevanju ljudi...
Enkrat so klicali očeta iz nekih skladov oz. varčevanja, pa so mu rekli, če je pripravljen da bi vlogal denar v neke sklade oz. da bi ga oni obračali, pa jim je rekel, da oni z njegovim denarjem ne bodo počeli ničesar, naj svojega vrtijo...
A bi bil ti vesel take ponudbe po telefonu? To je isto kot da bi posodil narkomanu telefon za en klic
hysterical-1.gif
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Kot sem ze rekel, zgleda ne poznas delo specializiranih agencij. Mogoce je zate pritisk tako delo kot bi bilo meni mucno recimo bit natakar v neki restavraciji. Po prvem dnevu bi podlegel. Ce pa je tebi neko delo v veselje takisto pa si tudi sam redni koristnik storitve ki jo ponujas in si z njo zadovoljen potem je to win-win situacija.

Jaz naceloma komuniciram s potencialnimi strankami kot jih ti imenujes na nivoju in masovno tako da je zavrnitev cisto normalna, dolocen % ljudi pa verjames ali ne to zanima. Tukaj pa potem pride (po tvojih besedah ) do prepricevanja. Ce ne prodajas zgodb ampak mozne resitve v korist kupca je to realizacija in od kot najbrz ves, od prodaje se potem dobi placa in gres lahko v trgovino in podobno
wink-1.gif


Predlagam pa, da naslednjic ko dobis ti podoben klic iz kaksne zavarovalnice sprejmi obisk. Ker ce ne drugega bos bogatejsi za kup informacij glede moznih oblik varcevanj, presenecen bos kaksne oblike varcevanj ti lahko neka zavarovalnica/dzu ponudi danes in kaj je bilo pred leti. Izjave oceta so sicer malcek cinicne - ampak ravno VS so trenutno najbol razsirjena in aktualna oblika varcevanj. Za moje pojme primerna za vecino aktivnega prebivalstva in v to skupino mirne duse uvrstim tako tebe kot tvojega oceta.

Ne pravim da tako razmisljam zato ker delam na tem podrocju, ampak zato ker tako mislim. Cist tko kot replika na napisano a vješ
cool-1.gif


Aja, tista zadnja primerjava mi je kr neki...
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Dobro vem, da več ljudi kot prepričaš več boš jedel čez mesec. Zato pravim, vsa čast tebi in ostalim uspešnim. Pri nas doma se take ljudi mrzično odslavlja. Zakaj? Zato, ker po mojem mnenju se tako pomembnih pogodb ne podpisuje na domu in če bo koga kaj zanimalo bo lepo spokal rit in odšel k firmi. Vse možne informacije pridobim jaz ponavadi sam, saj je virov pravzaprav veliko in me tiste informacije ne zanimajo, ker ponavadi kažejo samo dobre stvari.
Skratka, za začetnika na tem področju, ne more bit to dobra služba, sploh če ti jo ponujajo po telefonu
cool-1.gif
Moje mnenje.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Glede ponujanja ravno ne vem, ker to prvic slisim. Midva sva mislim da govorila glede obiska predstavnika zavarovalnice xy. Bolj kot kraj podpisa neke pristopne izjave za VS je osvescenost podpisanega in zelja po nekem kratko/dolgorocnem varcevanju. Kako lahko govoris kaj se kaze, ce pa niti nisi nikogar ki se s tem ukvarja spustil v hiso. Kredibilen vir je lahko ravno ta oseba ki zastopa neko ustanovo, pa nocem nacenjat debato okrog tega ker so povsod tudi nategatorji. Taki pogorijo prav hitro.

Trdim da je za zacetnika ravno ta nacin ena izmed opcij kako je mozno dosegat boljse ucinke kot na banki. Nimas kaj zgubit ce enkrat res sprejmes doticni obisk al kaj?

Jst v hecu vedno recem, da ce lahko na leto za frizerja namenis tri ure, zakaj nebi za svoje "financno dobro" si uzel cas za ta namen.

A pol pravis da tebi ni potrebno varcevat al samo noces?
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Saj ne rečem da nimaš prav. Če bi vedu, da prihaja resničen poznavalec bi ga z veseljem sprej in poslušal, samo kaj ko so tapravi poznavalci razmer ponavadi na visokih stolčkih in okoli pošiljajo take, ki znajo eno malenkost več od mene.

Glede varčevanja, seveda je treba varčevati, pravkar gledam opcijo naložbe v plemenite kovine, pa sem praktično vse zvedel na netu.