A ste ponosni na svoj kraj in zakaj?

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Primer
Moj kraj je znan po: vinu, konjskih dirkah, prvem slovenskem taboru, Janezu Puhu, Stanko Vraz, Franc Miklošič, Grosman in njegov prvi film, pa prva samopostrežna trgovina v SLO druga v YU....

Pa naj dodajo kaj še tisti, ki so iz mojega kraja (oziroma okolice).

Res pa me zanima s čim se boste pa ostali pohvalili, ker vem, da mate še kaj več za napisat.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Jaz živim uradno letos "ustanovljenem" naselju. Jaz sem ponosen na to naselje, ker sem se tudi jaz zavzemal, da se to naselje izloči iz drugega naselja. V bistvu je šlo za formalizacijo dejanskega stanja na terenu. Predvem sem ponosen na to, da nam je uspelo, da smo samostojno naselje in da nas klerikalna struja v sosednji KS ni podjarmila.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Mi imamo tut bogato zgodovino:
Rudnik živega srebra, Vojteha Kurnika, Veliki požar, Ferda Majerja, Petra Kozino - Peko, BPT, vlak, Trio, motokros za svetovni pokal, Križaja, Andrejo Grašič, Vena Dolenca in ansambel Sedmina, Iztoka Ahačiča, Ljubeljski mejni prehod, Marijo Ahačič - Pollak, Pavla Ruparja... To je vse žal že passe.
Trenutno vredno omembe: Zelenica (alpske smuke raj
cool-1.gif
, Tomaž Ahačič (Yu-hu banda), Nejc Košnjek (lani se je žal razsul na velikanki v Planici, a ni pustilo posledic), Mitja Oranič (tudi mlad, obetajoč skakalec), David Primožič (svetovni prvak v telemarku), Klemen Grašič (brat od Andreje - zmagovalec Dirke!), Razstava mineralov in fosilov, Šuštarska nedelja, David Ahačič (o njem boste še slišali), Kvibo (zelo uspešno podjetje)... kogar sem pozabil, zdaj, ko na hitrico pišem, se mu globoko opravičujem in ga bom dodal na spisek takoj.
Skratka, Tržičani nismo kar tako.
cool-1.gif
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.661
501
113
41
povsod malo
Mah takole z glave niti ne vem na kaj sem lahko ponosen mogoče na to, da imam v krogu 10km vse kar hočem.
No dobr na pokopališče bom samo 1x šel.
Drugače pa prvi dramatik, prvi čebelarski muzej, za avtocesto so se kregali od mojega 10 leta naprej
tongue-1.gif
in so dobil kar so hotel.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
No, od Radolce bi pa lohk kaj več napisal...
crazy1.gif

Naprimer, kako ste dobili ime, kaj pomeni tist žongler v vašem avtomobilskem grbu, grad....
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Evo povem še jaz eno zanimivost našega kraja. Prejšnji teden smo se menili, da bomo naštimali ležeče policaje. Ker je bilo treba napisati dopis zakaj bi bili potrebni, smo morall prešteti hiše ob cesti in otroke do 10 leta. In rezlutat je bil:

Ob cesti je 21 hiš, v tej hišah pa je 35 otrok do 10 leta.
cheer.gif


Drugih znamenitosti nimamo razen slabe ceste in razbitih prometnih znakov
frown-1.gif
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.904
3.026
113
V sedanji kraj sem se preselil pred 8 leti.....ali sem ponosen na to zabačeno vas? NEEEEEEEEEE le zakaaj bi bil.....
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
No če že o policajih pri nas so kar bombe metali na postajo
Pol pa so plavci z kalašnikom v roki stražli okoli noč in dan.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
No, kot trenutno kaže, Tržič owna vse po vrsti
grin1.gif

Je tut Jelinčič s pištolo za čefurji streljal
grin1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Za Ljubljano nimam kej pisat, se bom pa definitivno čez par let preselu v Kranj.
Iz lošega u gore, bi rekli bivši zemljaci
grin1.gif
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Še ne vemo. Najprej so mislili, da se zafrkavamo, ko pa so dobili uradni dopis so pa začeli cincati in celo groziti z radarjem in omejitvijo 5 km/h. Ampak smo se odločili da ne bomo popuščali. Ker smo ravno na občinski meji smo rekli, da če bodo še kaj cincali, da bomo lepo zagrozili z referendumom o zamenjavi občine. Če se to zgodi lahko podružnično šolo v sosednji vasi samo zaprejo. Ampak vseeno upamo, da se bo rešilo pšo mirni poti in bodo kmalu policaji.

lp
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Ker je Kranj isti poden, kot Ljubljana (če ne še večji...
frown-1.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
V zabačeni vasi kjer ni nič za povedati ker že v sosednji vasi tu pa tam kdo ne ve da sploh obstajamo
smile-1.gif
pa sem vseeno rad v njej