A si tisti škrtuh?

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Tankam avto in gledam na sosednjem točilnem mestu tipa z Mercedesom kupejem, precej novim, kako leto star. Tanka točno do 70,00 eur in potem namerno potegne še 1 cent čez. Si mislim, wtf?
Noter gužva in pridem za njim na vrsto in evo, rukne gor 70 eur in gre. Mislim, a resno 1 faking cent si šel namerno okrast študenta, ki dela za drobiž, ti pa z avtom za vsaj 50.000 eur. Sem ostal čisto brez besed, na žalost.

Imate še kakšne podobne izkušnje? In kaj dela v glavi takemu folku?
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA in FuriousG

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Ja, njegova žena pa v šparu prelaga XL jajca v S škatle da lahko vozi gwagen. V resnici mu je samo trznila rokca ko je videl da mu en čudak gleda čez ramo na števec.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
To ni škrtuh.
Če bi bil škrtuh bi se vozil s staro Dacio.
To je, po domače povedano, prezira vredna 3,14zda od človeka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: softi

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.250
113
Jaz poznam trgovk_ce kjer je "en cent" točno "en cent" in tem da bi vrgel 70€ na mizo in šel ne bi plačal računa ki znasa 70,01€ - sem že slišal "a kartice nimaš? Pa si sposodi en cent če nimaš... kaj je zdaj to" (ali sta bila mogoče dva, ne vem točno). Mislim, da ima srečo, ker takih ne pozna. Je pa res da bi potem jokal na Alterju, da so trgovci škrtuhi in mu je težko zaokrožit na 70€, saj ni "nahrbtnikar", ki bi za 10€ tankal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
Kljub želji mi še nikoli ni ratalo, da bi natankal točno xx,00 €. Vedno gre vsaj na xx,01 €. Vprašajmo se, kdo koga nate....?? Če ni 1 centa v drobižu, ga pač ni. Naj zaokrožijo, pa bo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
To poznate, da recimo če otrok zboli in starš javi da ga ne bo v šolo ali vrtec in se potem na podlagi tega odbije malica ali bivanje v zavodu. Kdo mislite da komplicira za 1,5 eur ali 80 centov če se kak email ali telefonski klic ne zabeleži pravilno? Največji preseratorji z X5, MLi in A8kami, z Hilfiger majčkami in ovratnikom obrnjenim do uh. In to dobesedno jebejo mater tisti tajnici na šoli. Videno na lastne oči.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
(tudi) Zaradi tega gre odjava malice vsa samo pisno preko e asistenta oz lolipolisa. Seveda do določene ure. Kasneje....sem tudi sam že plačal za 2 dni...pa sem mesece vnaprej vedel da ga ne bo v šoli.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Kljub želji mi še nikoli ni ratalo, da bi natankal točno xx,00 €. Vedno gre vsaj na xx,01 €. Vprašajmo se, kdo koga nate....?? Če ni 1 centa v drobižu, ga pač ni. Naj zaokrožijo, pa bo.
Malo bolj se potrudi. Jaz sicer zelo redko tankam na cifro, ampak v večini primerov mi uspe zadet. Če pa ne in ne plačam na kartico, potem pripravim točen drobiž.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej in Matey

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
(tudi) Zaradi tega gre odjava malice vsa samo pisno preko e asistenta oz lolipolisa. Seveda do določene ure. Kasneje....sem tudi sam že plačal za 2 dni...pa sem mesece vnaprej vedel da ga ne bo v šoli.
Kljub temu se kaka malica več zaračuna. Ampak meni na kraj pameti ne pade da se 1.5 eura grem kregat. No ja valda.. Saj vozim Opla in ne Mercedes Benz.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Tankam avto in gledam na sosednjem točilnem mestu tipa z Mercedesom kupejem, precej novim, kako leto star. Tanka točno do 70,00 eur in potem namerno potegne še 1 cent čez. Si mislim, wtf?
Noter gužva in pridem za njim na vrsto in evo, rukne gor 70 eur in gre. Mislim, a resno 1 faking cent si šel namerno okrast študenta, ki dela za drobiž, ti pa z avtom za vsaj 50.000 eur. Sem ostal čisto brez besed, na žalost.

Imate še kakšne podobne izkušnje? In kaj dela v glavi takemu folku?
Se ne spomnim, kdaj sem nazadnje placal z denarjem. Vedno s kartico.
se na kraj misli mi ne pade da bom lovil cifro. Vedno do fula, ko rocka zastopa, grem placat.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
mene pa jezi ko tankam na okroglo 80, ko odložiš ročko pa skoči na 80,01. se mi je to že zgodilo parkrat.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Tankam avto in gledam na sosednjem točilnem mestu tipa z Mercedesom kupejem, precej novim, kako leto star. Tanka točno do 70,00 eur in potem namerno potegne še 1 cent čez. Si mislim, wtf?
Noter gužva in pridem za njim na vrsto in evo, rukne gor 70 eur in gre. Mislim, a resno 1 faking cent si šel namerno okrast študenta, ki dela za drobiž, ti pa z avtom za vsaj 50.000 eur. Sem ostal čisto brez besed, na žalost.

Imate še kakšne podobne izkušnje? In kaj dela v glavi takemu folku?

bedaki so v vseh oblikah, seveda se je pa v te v dražjih avtih treba spotaknit v vzorni slovenski maniri.

jaz sem zadnjič tankal pa sta se pripeljala dva frajerja v opel calibri/nissan s14 al nekem podobnem sekretu 20 let starem, južnjaki na polno, parkira sredi črpalke drugi pa skoči not.
ura je bila blizu polnoči, natankam grem not, in frajer pri pultu.

Frajer: ALO, premalo si mi vrno
prodajalec: si mogoče opazo da sem šel v drugo blagajno iskat (1m stran)
Frajer: AJA, dobro samo preventivno sn ti mislo pač povedat
prodajalec: jaz tebi tud preventivno povem (vidno nadrkan) vse boš dobil.

frajerček je samo ošvrknil vrsto za njim zaripl v lica pa se spakiral :cool:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Kljub temu se kaka malica več zaračuna. Ampak meni na kraj pameti ne pade da se 1.5 eura grem kregat. No ja valda.. Saj vozim Opla in ne Mercedes Benz.
Saj sem napisal da sem 4 malice in 4 kosila plačal po lastni neumnosti. Pa se učiteljica ne je opozorila da naj odjavim. Potem ne je v torek se enkrat klicala, sicer bi za cel teden placal. Tudi pri nas imamo Opla. ;)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
v celi 40 letni delovni dobi ti inflacija poje ta cent in še marsikakšnega naprej