A je tuki kakšen avtoličar ali kak drug " znalac "

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
danes sem pokital avto ( obrobe ) spravil v šprickit jutri ga moram še ornk pobrusit na finiš in prebarvat.

imam original namešan spray, bazo in trdilec pa me zanima kako naj najenostavneje pobarvam da naredim prehod z pokitanega na obstoječo barvo (da se pol ne pozna nevem kolk)

barva je pa metalik

za pametne odgovore 5*
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
tezka bo.
Lak moras dat cez cel del oziroma do kakih letvic sicer se ful vidi.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Kolikor vem, narediš postopni prehod z "meglo" - na obstoječo barvo špricaš vedno od dlje - gledano od kita.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
ma če maš sprej ni problema, samo fino bi blo če bi ti en pokazal...

pejt tja kamor si dal zmešat barvo v sprej pa reči dečkotu nej ti da 3M gobico za prehod nardit. ....prehod nardiš z to gobico z bazo kot tudi z lakom.


tam kjer bi mel prehod nalimaš to gobico in počasi enokomerno naneseš bazo (barvo), počakaš da se posuši cirka 15 min, prestaviš gobico kakih 2mm stran od sveže barve in ponoviš vajo, potem spet odmakneš malo stran gobico in naneseš lak, in spet počakaš 20 min mogče si pomagaš z "fenom" da hitrej zategne lak ker svež lak privabi mušice iz 10 km , vsaj zdi se tko...matr ...
smile-1.gif
...


no ta gobica je fina stvar , jo moreš pa po vsakem nanosu premaknit malo stran ozirma na ven , zato da se ti tam na robu gobice ne nalagajo snovi 2x baza in 2x-3x lak ker ne boš dobil prehoda ven pa da se ubiješ. če ne boš premikal gobice na ven se ti bojo nardile karavanke.

z to gobico ti bo najlažje, obstaja pa cenejša variansta da abdek trak prepogneš tko da zalima samga sebe pa mu pustiš tko 3 mm lima da ko štrihaš ta abdek trak plapola....rajš bi ti gobico priporoču, če je pa ne bo mel pa upraši tega prodajalca kak se nardi prehod z abdektrakom, al pa kakšnga lokalnega ličarja vpraši.


ko si fertik odlimi gobico al ap trak dol, pa počaki 24h, vzami 2000 gradacije vodobrusni papir, si naredi milnico , pomoči papir za par sekund v mislnico in počasi drgni točno tam kjer je bil naleplen ta abdek trak oziroma gobica....narahlo, narahlo, narahlo, narahlo...cirka 2 min maš dost ...vzami 3M polirno pasto, ali pa najbolj grobo polirono pasto kar imaš, dela tut kaka top ship odstranjevalec prask, in spoliraj samo tam kjer si šmirglal z to pasto....cirka 8min maš dost če boš krožil lepo počasi. Potem pa cel tist konc spoliri z eno bolj fino pasto, zdej če je nimaš dej magari kako to aka. petrol ala OMV varianto grobih polirnih past.

pa je to to....vejretno boš kej pozabil, ker po svoje nardil, tak da bo izpadl čudn...drugač smo pa že pisal velik o tem na tem forumu..samo kr daleč nazaj.

lp,
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
uf
redface-1.gif
mal komplicirano za mene

pa še to sem pozabilpovedat da je avto star in ni potrebno delati na 100% tako da je lahko malo bolj po fušarsko

s temi gobicami bi vse zajebal
frown-1.gif


kako bi pa lahko to brez gobic ipd..
confused-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.371
231
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik maggio pravi:

kako bi pa lahko to brez gobic ipd..
confused-1.gif
Nasprejaš in potem ne gledaš več na tisto mesto. Tako sem jaz na eni kanti naredil spredaj, ko je srna nastavila svojo debelo rit
crazy1.gif

Sam nisem nič videl, razen če sem bolj od blizu pogledal.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Sam tezko kaj zrihtas, bolse je peljati k licarju in je narejeno kot treba, se posebej ce je metalik barva ker ponavadi ti niti odtenek barve ne pase.Tudi sam sem se enkrat s tem doma igral pa to ni to, nakoncu ko vidis koliko je stal materijal vidis da se sploh tega ne splaca doma pacat.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.371
231
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
Sam tezko kaj zrihtas, bolse je peljati k licarju in je narejeno kot treba, se posebej ce je metalik barva ker ponavadi ti niti odtenek barve ne pase.Tudi sam sem se enkrat s tem doma igral pa to ni to, nakoncu ko vidis koliko je stal materijal vidis da se sploh tega ne splaca doma pacat.
Bi se strinjal. Ampak pri kantah vrednih 100 EUR, je čopič še najbolj ekonomsko smiseln.
grin1.gif
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
a to delaš na Omegi?

ne ne nč bat omega je k puška
hysterical-1.gif
na mondeotu

sem pa tud že na omegi popravljal barvo 2 leti nazaj in mi je uspelo 100%
 
Nazadnje urejeno:

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Obstaja tako redčilo, ki ga našpricaš na prehod da pomehščaš lak in da se bolje zlije drugače pa metoda kot je switch napisal, ampak na kvaliteto z sprejem pozabi. Pa ponavadi se šprickit v spreju suši kar dolgo meni se enkrat ko sem neko malenkost pihnil sušil 1 dan ampak sem mel nek krš.
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
fantje zrihtal sem
cheer.gif


barvval sem pa tako da sem z bazo spreyal čez na obstoječo barvo zmeraj bolj na tanko, pol sem pa z lakom potegnil še dalj

tako da ze sedaj izgleda super
cool-1.gif
jutri bom pa še spoliral.

kakšno polir pasto naj uporabim - jaz bi kar tisto ta grobo Leskin al kako se ji že reče??
 
Nazadnje urejeno:

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
uporabi 3m polirn pasto dobiš v trgovinah kjer prodajajo ličarski material. Imaš več vrst, jaz bi uporabil rapid cut potem pa še na koncu z eno navadno. Problem pa je ker je 3m v 1l embalaži in še precej draga je. Mogoče pa ti bodo ulili malenkost v kakšno posodo, v ms če zaprosiš ti prodajo tudi manj. Ali pa skoči do kakšnega ličarja, ti imajo takšno robo vedno na zalogi.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
pol bi bilo boljse da bi peljal licarju ker pasta je mislim da dobrih 30 EUR.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.890
5.167
113
al pa kupiš recimo avtomagic ki je 12€ pol litra in je tudi profi pasta.
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Ne poznam automagica če je groba potem bo ok, on mora najprej malo potegniti prehod dol, šele potem bo spoliral z navadno. 3m hard cut je profi pasta glih za takšne zadeve.