A je mozno router uporabit kot VPN?

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Zdravo,

a je mozno nastavit router, da bo deloval kot VPN?
Vem, da je mozno prepo VPN programov na raculaniku dostopat prepo VPN do omrezij v tujih drzavah.
Zanima pa me, ali je mozno nastimat router, da bi se preko VPN povezal v tujo drzavo. In potem vse, kar je povezano v internet preko tega routerja, bi bilo preko tiste drzave.

Hvala in LP, Matjaz
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.817
113
ne razumem čisto kaj hočeš

ampak jaz imam na ruterju narejen vpn do pisarne in mislim, da v drugo državo ne bo nič drugače
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.468
113
Je možno ja. Sicer ne na čisto vseh routerjih, malce spodobnejši pa imajo to opcijo. Navodila večinoma najdeš tudi na strani VPN ponudnikov, če boš uporabil komercialne.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
OK, bom probal biti bolj natancen.
Sem v drzavi, ki ni EU. Ker ne zelim na vseh napravah nastavljat VPN programov, bi zelel ,da to naredim preko routerja in potem imam vse povezane v Slovenijo kar avtomatsko.

Sicer pa hvala za odgovore. Bom poiskal routerje, ki imajo vPN.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Torej ti želiš ves svoj internetni promet preusmeriti preko VPN-ja, zato da bo izgledal kot da je iz druge države...

Ta zadeva je seveda izvedljiva, ampak vprašanje ali res to želiš narediti za _VES_ promet. Zavedaj se, da boš s tem dodal kar nekaj latence (sploh če živiš na drugem kontinentu).

Najprej boš potreboval VPN strežnik, lociran v EU.

Potem pa boš potreboval eno izmed naslednjega:
- router s podporo za point-to-point VPN + možnostjo spreminjanje default routinga (da gre ves promet preko VPNja)
- raspberry pi (ki bo kreiral VPN povezavo in bo deloval kot default gateway na nivoju LAN omrežja)

Če ni skrivnost, lahko napišeš kakšni so tvoji primeri uporabe? Zgolj dostop do določenih vsebin ala rtvslo, netflix itd.?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Išči pot "raspberry pi vpn gateway netflix" in boš sigurno dobil veliko zadetkov :)
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.088
113
RPI ni potreben za LAN GW. Potrebuješ samo router z VPN in nato pravilno nastaviš route na routerju, če jih moraš posebej definirat ali pa dodaš statične route na vsakem klientu, da preusmeriš destination subnet preko VPN.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Jaz imam na Mikrotik ruterju nastavljen VPN in če se na njega povežem, gre ves promet preko moje povezave.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.088
113
Če tako nastaviš v VPN povezavi na klientu in sicer, da uporabiš remote GW za ves promet. Lahko pa nastaviš tudi, da samo določen promet gre prek remote GW, ostali pa preko lokalnega.