A je kdo že pripeljal kako vozilo iz UK?

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
181
98
28
Imam v planu prevozit Škotsko v kratkem, v prvotnem načrtu je bilo s svojim avtomobilom.

Sem se pa za hec lotil raziskovanja alternativne možnosti, in sicer z letalom gor, tam nabavit vozilo, z njim prevozit kar imam v planu prevozit ter se z njim vrnit domov. Ideja je postala zanimiva predvsem potem, ko sem videl, kako brutalno poceni so gor avtomobili. Meni bi bil zanimiv kakšen starejši terenc, npr Landcruiser. Moja LCjka (95) je pri nas vredna ene 7, 8 jurjev, gor dobiš pa 120ko za 4 jurje. Izbire ogromno, cene odlične. Kje je catch, da so tako poceni?

Glede na to, da uporabljam avto praktično izključno le za offroad in overlanding izlete nekajkrat letno, me volan na desni strani niti ne bi motil.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
365
63
120ke so gor res za pol cene. Na fb grupah se porihtane prodajajo pod 5k, pri nas pa po 15k. Pomoje samo zaradi kontra volana.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
365
63
Aja, nevem kako je z uvozom avtomobila izven EU in pa neizpolnjevanjem EURO norm....
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
181
98
28
Ja, tudi druga vozila so res poceni. Ampak ok, ostalo me niti ne zanima, za offroad pa res ni ključno, da je volan na tapravi strani.
 

peroo

Pripravnik
29. sep 2007
104
21
18
ljubljana
120ke so gor res za pol cene. Na fb grupah se porihtane prodajajo pod 5k, pri nas pa po 15k. Pomoje samo zaradi kontra volana.
Hej, lahko namignes na kak dober forum oziroma FB stran? Sem ravno sluzbeno gor za kar nekaj casa pa razmisljam popolnoma enako, da bi imel avto za po angliji, potem si ga pa pripeljem domov
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
365
63
Hej, lahko namignes na kak dober forum oziroma FB stran? Sem ravno sluzbeno gor za kar nekaj casa pa razmisljam popolnoma enako, da bi imel avto za po angliji, potem si ga pa pripeljem domov
Toyota Land Cruiser 120 Series je FB grupa, pa vsake tolk se najde gor k kdo prodaja.