"A Disk Error Occured Press Ctrl+Alt+Del to..."

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Ko zaženem računalnik mi javi:
"A Disk Error Occured Press Ctrl+Alt+Del to Restart"


Fora je v temu, da sm imel na enem disku Visto, na drugem disku pa XPje, potem sm disk z Visto formatiru, potem vpisal ukaz fixboot in mi na začetku začelo javljati napako nek ntdlr... da manjka... To sm nekak popravu z enimi programčki od HIREN cdja, vidim vse diske, tudi koliko so zasedeni, ampak mi sedaj javlja napako "a disk error occured."

Ukazi fixboot in fixmbr ne pomagajo, pravijo da moram skenirat disk, Chkdsk pa javi da mam neke napake na disku.



Kdo ve kako popravt?
smile-1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Ko zaženem računalnik mi javi:
"A Disk Error Occured Press Ctrl+Alt+Del to Restart"


Fora je v temu, da sm imel na enem disku Visto, na drugem disku pa XPje, potem sm disk z Visto formatiru, potem vpisal ukaz fixboot in mi na začetku začelo javljati napako nek ntdlr... da manjka... To sm nekak popravu z enimi programčki od HIREN cdja, vidim vse diske, tudi koliko so zasedeni, ampak mi sedaj javlja napako "a disk error occured."

Ukazi fixboot in fixmbr ne pomagajo, pravijo da moram skenirat disk, Chkdsk pa javi da mam neke napake na disku.



Kdo ve kako popravt?
smile-1.gif

chkdsk c: /r

c: = fuqed drive
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:

A pol z bootom ni nč narobe?




Ni receno, lahko je 100 in 1 stvar..... Zacni pri skenu ... glede na to da si pred tem ustvarjal bi prej rekel da je boot kot disk ampak vseeno... Paragona imas? Ali R-Studio?

 
Nazadnje urejeno:

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
A pol z bootom ni nč narobe?

Ni receno, lahko je 100 in 1 stvar..... Zacni pri skenu ... glede na to da si pred tem ustvarjal bi prej rekel da je boot kot disk ampak vseeno... Paragona imas? Ali R-Studio?

Kaj je to?
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
No jz sm porihtu.

En disk odklopu, na praznega inštaliru nove winse, potem pa prvega nazaj priklopu, zdej moram samo še prekopirat vse fajle.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
No jz sm porihtu.

En disk odklopu, na praznega inštaliru nove winse, potem pa prvega nazaj priklopu, zdej moram samo še prekopirat vse fajle.

za vsak slucaj skeniraj disk in preveri delovanje (HDtune)
cheer.gif