80s USA avto za dušo

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Tnx, forum mi je znan. Kot sem že pisal, bi imel 4 ali 5 sedežev, torej C4 ne pride v poštev... Impale ni nobene gor na SLO forumu, niti te 85, ki se prodaja, niti 94-96. Načeloma je 94-96 impala SS tisto kar iščem, ta še ni starodobnik. 5.7 V8 iz corvette in fullsize športna limuzina. Z jajci, kot so SUV ali pick up iz tistega obdobja, se to res ne more primerjati, niti po izgledu, niti po voznih lastnostih.

Sicer je članek zelo biased, ampak ta avto je res hud, sploh v živo: https://www.hagerty.com/articles-videos/articles/2018/12/04/impala-ss-buyers-guide
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Vozne lastnosti so na ravni oversized ameriške limuzine, 0-60 je "impresiven" za tako ladjo ampak to je tudi vse, ker gre "športno" samo po ravnem vse ostalo je užitek samo v kruzanju pri low rpm in brbotanju V8ke. Recimo klasičen jeep čeroki (XJ) oz. če hočeš true americanosa grand čeroki (ZJ) ima precej boljši handling, pa dobiš ga tudi z V8 magnumom (6l brbotalnik).
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
BTW: Kam se je naš sixpower izgubil? Še nič ni komentiral teme. Pa ne da ima roke do komolcev od šmira ko je menjal filter na svojih V8 in ne more na alter?! ;)
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Vozne lastnosti so na ravni oversized ameriške limuzine, 0-60 je "impresiven" za tako ladjo ampak to je tudi vse, ker gre "športno" samo po ravnem vse ostalo je užitek samo v kruzanju pri low rpm in brbotanju V8ke. Recimo klasičen jeep čeroki (XJ) oz. če hočeš true americanosa grand čeroki (ZJ) ima precej boljši handling, pa dobiš ga tudi z V8 magnumom (6l brbotalnik).

To mi povsem zadošča, 0-60, zvok 5.7 V8 in pojavnost. Jasno, da taka limuzina klub enakemu številu konjev ne bo imela lega primerljive z megane RS oz. tudi ne primerljive z navadnim meganom 1.2. :) Jeepov ne bi, jih je na vsakem vogalu dosti.

Crown Vic je police/taxi scena, tiste ne bi imel. Grand marquisa (podobno) ima nekdo v mojem kraju in je res grd avto.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Noter pa placa za dva komaj, ima pa res sopotnik čas detajlno pogledat in preštet vse ovinke čez vršič ker vsakega vsaj 1x popravljaš! ;)

Zadnjič sem videl enega cryslerja kabrio, kar mi je prvo padlo v oči so gume ... a to sploh dobiš pri nas take gume pa kakšna je cena tega?


amerikanci z dolgim nosom so precej dobro vodljivi,ni treba nič popravljat :)

tapravih ameriskih jeepov je čedalje manj.. grand cherokee zj je že precej težko dobit dobega.. 5.9 je že eksotika.

gume se dobijo kakršnekoli želiš. cene bi te presenetile.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
A varnost pa vas nič ne skrbi. V drugih temah pa tako pametni o tem, tole pa se odpre kot alu folija strga.
Jaz bi razmislil če je pametno krog po dvorišču narediti z njim
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
no-airbags-we-die-like-ream-men-vinyl-sticker-decal-for-car-tuning-JDM-winow-turbo-drift2-2800...jpg
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
A varnost pa vas nič ne skrbi. V drugih temah pa tako pametni o tem, tole pa se odpre kot alu folija strga.
Jaz bi razmislil če je pametno krog po dvorišču narediti z njim

Mislim, da je večini jasno kako je z varnostjo pri teh starih kantah in se posledično z njimi dela med drugim tudi zaradi tega na letni ravni zelo malo kilometrov pa še tiste se lepo počasi cruisa.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Kaj pa če kak tovornjak poboža teli dve toni? Dejstvo je, da boš v takem starem avtu v primeru konkretnejšega trka zelo verjetno j3bal ježa. Ne zdaj iskat manjšine primerov kjer bi bilo pa vse bolj kot ne OK, če se izvzame jok & stok zaradi skrivljene oldtimer pločevine. Ti stari avti so lahko zelo lepi ampak varni pa pač niso v kolikor ga ne greš kompletno obnovit in zraven še malo posodobit pa še v tem primeru to ni primerljivo z varnostjo modernih avtomobilov. Ampak konec koncev varnost ni tisto kar se išče pri takih avtih.....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Ne pozabite, da je modus star že “15 let" in bi danes dobil najbrž samo 2 zvezdici, Volvo pa najbrž eden najvarnejših avtomobilov tistega obdobja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Ker bi bilo teh 2 ali 4k narejenih po mestu, me varnost ne zanima, ne. Navsezadnje se po mestu vozim tudi z motorjem, tam celo ni karoserije okoli, torej minus 5 zvezdic.

Bo Hanziju tudi to temo uspelo zapeljati nekam? Samo da se nabija poste...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N