7110

kreker

Zelenc'
5. jul 2008
4
0
1
Pozdrav vsem!

Kako skopirati z originalne stare kartice (na kateri so komplet mape europe) oz. pripraviti novo večjo -4GB kartico ter dodati komplet mape za severno ameriko - usa+can, da bo delovalo na navigonu 7110? Lahko kdo kaka navodila korak po korak in kaka orodja oz. programe uporabiti.
Je tudi kaka posodobitev za mape europe?

No tudi ena kritika glede te naprave: med vožnjo po dunaju me je kar nekajkrat hotel prepričati , da zapeljem v nasprotno smer enosmerne ulice -in to zaradi počasnosti - saj tudi med pošasnejčo vožnjo ko so si sledila zavijanja zelo hitro ena za drugim mi ni uspel posredovati dovolj hitro nove smeri -zato sem kar dvakrat zagrečil ulico kar me je stalo dodatne pol ure vožnje.

Upam, da bodo z kako softwersko nadgradnjo zadevo - odzivnost malo pospešili.

Hvala za pomoč.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
naprava ima gor mn 6.5, ki ni znan po svoji odzivnosti. Zato pa je zdaj zunaj MN7, vendar za 7110 samo neuradno. Drugače sem bral, d aima mn7 na 7110 neke probleme, tako da ne dela dobro.

2110 max je dosti boljša izbira!
 

kreker

Zelenc'
5. jul 2008
4
0
1
dobro, izven večjih mest ni tako problematično, tudi če zaenkrat ostane tako - bomo nadgradili kasneje - upam, da bodo to popravili uradno - sicer imajo ponavadi raje proizvajalci interes prodati novo napravo, ke deluje nekoliko bolje- vendar ce ne popravijo zadev na "starejših" primerkih je potem to zelo slaba reklama za njih - celo če gledaš s strani, de je bil to pred kakim mesecem še njihov TOP model - potem bi si nemudoma zaslužil nadgradnjo glede te njegove počasne odzivnosti.

Kaj pa drugi del vprašanja, ki se nanaša na del kako vse skupaj spraviti na novo večjo kartico in dodati poleg obstoječe še severno ameriko?
 

kreker

Zelenc'
5. jul 2008
4
0
1
zanimivo, v čitalnik za kartice - v PC z XP Wind. - sem dal original kartico iz navigona in v windows exploreju z nje ne morem nič prebrati saj mi sistem javi, da v čitalcu ni kartice ali nekaj podobnega. Instaliral sem ze Navigon Fresh program.

Bi morebiti moral prej kaj instalirat se kake gonilnike ali kaj podobnega, da bi lahko prebral z kartice?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Jst sem vsebino kartice normalno videl v čitalcu. Sem jo prekopiral na HDD,
zamenjal karto s Q2 verzijo in poslal na novo kartico sicer 2GB.

Torej nobenih čarovnij okoli kartice in vsebine...
rolleyes-1.gif
 

Gregc

Zelenc'
5. maj 2008
8
0
1
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Jst sem vsebino kartice normalno videl v čitalcu. Sem jo prekopiral na HDD,
zamenjal karto s Q2 verzijo in poslal na novo kartico sicer 2GB.

Torej nobenih čarovnij okoli kartice in vsebine...
rolleyes-1.gif

A potem samo centralno evropo al kako?? Celotna ne gre na 2gb kartico, 4gb pa še zdej nism ugotovil zakaj mi jo ne zazna.
 

kreker

Zelenc'
5. jul 2008
4
0
1
evo preko usb kabla in navigona pa vidim vso vsebino na originalni kartici - čudno a ne?

Kaj pa FORMATIRANJE NOVE KARTICE? kako jo pravilno sformatirat, da jo prepozna Navigon?
 

Gregc

Zelenc'
5. maj 2008
8
0
1
Kreker tud to je res ja možno da jo ne prepozna ker ni pravilno sformatirana ker je bila formatirana v tiskalnikovem čitalcu... Kako za Navigon formatirat pa tud jz nimam pojma.