5G je začetek konca za vse narode!

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Dejte meni nekaj razlozit...kako to, da isto tehnologijo razvijajo tako Kitajci kot tudi Americani v istem casu? Kje oz. kako se vse zacne? Ce nobeden ne krade en od drugega...
Ampak USA vojska pa ima ze kar ves arzenal na 5G....torej je ze razvito to...med tem pa vsi trobijo, kako ima Huawei najbolj razvit 5G. Nic mi ni jasno...
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
To je isto kot internet. Razvila ga je ameriška vojska in posledično so zdaj po celem svetu lahko vsi pametni.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.408
5.388
113
Vojska (je) uporablja(la) del frekvenc, na katerih bo deloval 5G, ne pa same tehnologije.

Teoretično bi lahko 5G vplival tudi na napovedovanje vremena, vendar FCC naj ne bi izdal frekvenčnih dovoljenj, če naprave povzročajo motnje na sosednjih frekvencah.

https://www.sciencemag.org/news/201...less-technology-will-muck-weather-predictions

Američani trenutno zelo zaostajajo, opremo imajo operaterji večinoma od neameriških podjetij.

https://www.fiercewireless.com/5g/which-vendor-leads-5g-contracts

Huawei says it currently has 50 contracts, and Nokia is a close second with 48, three of which were announced since the company's last official update. Ericsson has only announced the 5G contracts for which it can publicly name the customers - 24 so far. At last count Ericsson's equipment was operational in 15 live networks, versus 10 live networks for Nokia's equipment.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
USA niso nič odzadaj, kar se 5G tiče.
Ne bom se spuščal v to, kdo je za temi teorijami zarote, je pa dejstvo, da od mainstream medijev največ teh blesarij objavlja RT.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
USA niso nič odzadaj, kar se 5G tiče.
Ne bom se spuščal v to, kdo je za temi teorijami zarote, je pa dejstvo, da od mainstream medijev največ teh blesarij objavlja RT.

Ameri so predvsem gobčni. 10 let nazaj so 3G HSDPA na veliko prodajali kot 4G.
Sedaj je podobno z 5G.

Še Huawei kot vodilni na 5G trdi, da je večina reči okrog tega zgolj en velik balon megle, oz. kar prodajanje malih sladkih laži.
Dejstvo je, da če reč ne bo delovala in hkrati nihče ne bo pripravljen za to plačat, bo piši kući propalo. Smo imeli že tak balon 20 let nazaj z 3G.

In ne, samovozeči avtomobili 5G ne potrebujejo. Tudi medicinska oprema ne. Tudi rezkarji in stružnice v proizvodnji ne.
 
  • Haha
Reactions: bpfc
13. jul 2011
2.677
625
113
Pravzaprav človek ne potrebuje veliko za svoj obstoj. Zagotovi nobenega g-ja. Niti stružnice, niti avtonomnega vozila.
Ampak enkrat pred veliko leti se je človeštvo vkrcalo na vlak napredka in sedaj se pač vozimo na njem. Saj posamezen človek že kdaj pa kdaj skoči dol, če mu je to interes, človeštvo pa ne more.
In 5G je pač napredek od 4G, kot bo nekega dne 6G napredek 5G-ja.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Jasno je, da gre razvoj naprej.
Ne moremo pa nasedati na marketinške puhlice.
Tudi ne moremo nasedati, da bi nam na vsak blok ali hišo na-sadili masovna polja anten z visokimi oddajnimi močmi na mikrovalovnem radijskem frekvenčnem prodročju.

Skratka, iz megle in praznih obljub je treba priti na trdna tla in realnost.

In najbolj trda realnost je itak ekonomska - kdo bo za to plačal. Trenutno je cena 5G baznih postaj 5 kratnik 4G. Slednje je pa itak potrebno še nekajkrat gostejše sadit. Strošek investicije v totalu (višja cena na bazno krat večje število baznih) je torej lahko nekaj desetkratnik 4G.
Uporabniki pa itak pričakujejo samo še nižje cene. Skratka ekonomski in tehnični faktor bosta morala priti v ravnotežje. In to pomeni da 5G ne bo rešil svetovne lakote. :)
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: bpfc, Konec in 8888

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
In ne, samovozeči avtomobili 5G ne potrebujejo. Tudi medicinska oprema ne. Tudi rezkarji in stružnice v proizvodnji ne.

Še ne potrebujejo.
Zdaj si pa predstavljaj (samo pri državi velikosti Slovenije) pol kilijona samovozečih avtov, ki si stalno izmenjujejjo podtake z omrežjem (in to ne malo podtakov, tudi live video). Dva milijona wearable naprav (prej ali slej bodo del dobro delujočega zdravstvenega sistema). Vse ostale naprave v IoT ... Pozabi WiFi in 4G, optika je pa samo za fiksne stvari.
Ali, če ti citoram šefa R&D ene velike avtomobilske firme, s katerim sva debatirala tudi o 5G: ne, zdaj ga ne rabijo. In ja, ko bo veliko avtonomnih električnih avtov, bo nujen. Že brez vsega ostalega, kar sem naštel.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.863
113
Še ne potrebujejo.
Zdaj si pa predstavljaj (samo pri državi velikosti Slovenije) pol kilijona samovozečih avtov, ki si stalno izmenjujejjo podtake z omrežjem (in to ne malo podtakov, tudi live video). Dva milijona wearable naprav (prej ali slej bodo del dobro delujočega zdravstvenega sistema). Vse ostale naprave v IoT ... Pozabi WiFi in 4G, optika je pa samo za fiksne stvari.
Ali, če ti citoram šefa R&D ene velike avtomobilske firme, s katerim sva debatirala tudi o 5G: ne, zdaj ga ne rabijo. In ja, ko bo veliko avtonomnih električnih avtov, bo nujen. Že brez vsega ostalega, kar sem naštel.

S tehničnega vidika je itak predpogoj za take potrebe implementacija IPV6 ... stvar obstaja že 20+ let pa še vedno ni v obči uporabi. Torej mobilni operaterji oz. na splošno ISPji se lahko kar brcnejo v rit, dokler ne bo osnovna infrastruktura omrežja postavljena bo 5G samo "reklamna" poteza od katere bo korist samo v tem da se bo najnovejši jabolčnik ali pa anarhoid povezoval z XXX mbit v sintetičnem testu in se boš lahko s tem hvalil tistih par dni ko boš dobil novega.

Glede povezovanja vozil 5g ni predpogoj oz. se že nekaj (10) let razvija čisto ločene tehnologije (v2v) ki bi delovale neodvisno od mobilnego mrežja (na frekvenci okoli 5.9GHz ki je povsod že rezervirana za te namene), je pa res da z uvedbo omrežja kot je 5G bi se dalo prenest protokole za povezovanje tudi na to omrežje. Ampak vse to je zaenkrat samo teorija. V praksi lahko (in tudi se že) v2v komunikacijo izvaja na bilokaterem omrežju (tudi preko wifija, bluetootha, 4g-ja, ...), protokoli se aktivno razvijajo in nihče se noče vezat na neko infrakstrukturo ker se točno ve da je vse to muha enodnevnica oz. ko bo prišel čas bo itak v uporabi nekaj čisto tretjega.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.408
5.388
113
Ali, če ti citoram šefa R&D ene velike avtomobilske firme, s katerim sva debatirala tudi o 5G: ne, zdaj ga ne rabijo. In ja, ko bo veliko avtonomnih električnih avtov, bo nujen. Že brez vsega ostalega, kar sem naštel.
Zakaj bo nujen? S kom in o čem bo avto komuniciral, da bo potreboval 5G?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.314
3.413
113
Pa gremo spet v isti krog kot je bila uvedba 3g. In kasneje 4g.
Zaenkrat ne rabiš. Cez 5 do 10 let pa nebi dal roke v ogenj.
 

telefonist

Zelenc'
15. sep 2019
10
8
3
Dolgo me ni bilo tu in veseli me na vse komentarje. Vem, da ste komentirali iskreno pa čeprav so začetne prispevke napisali sami težki pametnjakoviči.

Najbolj smiselni prispevki so se nanašali na smiselnost same izvedbe tako stroškovnega projekta. To je res ena izmed zelo pomembnih točk, ki ji mi "paranojiki" pozabljamo omeniti. Če človek povsem odmisli vse ostalo in se osredotoči povsem na finančni vidik je to še ena velika greška. V bistvu bodo 5G telefoni bili 200 do 300 evrov dražji, njihove baterije bodo zdržale manj,...Na nek način bi se vrnili nazaj v čas. Samo s čim bi to opravičili? Pravijo nam, da bomo lahko potegnili dol filmček s neta v manj kot minuti! Pa kdo gleda filme na pametnem telefonu? Če imaš doma televizor in optiko zakaj bi rabil plačevati za drag pametni telefon, še dražjo naročnino za 5G,...? Nekaj za razmislek!

Za Slovenijo brez 5G
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: bpfc in Sokol

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
5G pride
Samo ne v taki obliki, kot so si jo nekateri zamislili, ter da bo potem konec svetovne lakote.
Tudi skuhani ne bomo od znotraj.

Je za počakat par let, da balonček poči. Tudi tisti z imenom paranoja.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: bpfc in Lord_Raiden

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Prva 5G generacija telefonov bo res (nekoliko) dražja in baterija ne bo zdržala dolgo... ampak to je povsem enak vzorec kot je bil pri 3G in 4G telefonih.

Prva generacija je pač vedno zanič in za preskočit.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.232
113
Dolgo me ni bilo tu in veseli me na vse komentarje. Vem, da ste komentirali iskreno pa čeprav so začetne prispevke napisali sami težki pametnjakoviči.

Najbolj smiselni prispevki so se nanašali na smiselnost same izvedbe tako stroškovnega projekta. To je res ena izmed zelo pomembnih točk, ki ji mi "paranojiki" pozabljamo omeniti. Če človek povsem odmisli vse ostalo in se osredotoči povsem na finančni vidik je to še ena velika greška. V bistvu bodo 5G telefoni bili 200 do 300 evrov dražji, njihove baterije bodo zdržale manj,...Na nek način bi se vrnili nazaj v čas. Samo s čim bi to opravičili? Pravijo nam, da bomo lahko potegnili dol filmček s neta v manj kot minuti! Pa kdo gleda filme na pametnem telefonu? Če imaš doma televizor in optiko zakaj bi rabil plačevati za drag pametni telefon, še dražjo naročnino za 5G,...? Nekaj za razmislek!

Za Slovenijo brez 5G
Ce bi to kar si spesnil v prvem postu drzalo, nad Presernovim trgom v LJ ne bi letel noben ptic, ljudje pa bi mnozicno krvaveli iz nosu.