5 cm snega in slovenija obstane za par ur ...

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.951
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Policaji ne korejo izločat, kadar hočejo in tu niso nič krivi. Kdaj se začne izločat (torej kdaj je preovedano za kamione) odloča DARS. In pri teh BEBCIH je problem. namesto, da bi izločanje odredili, ko začne snežit (ne glede na to, ali se oprijema ali ne), in to tisti hip na vseh cetah ki vodijo proti delu, ki sneži, ne glede na tzo, ali na njih že seeži (torej na AC že od Ljubjane ven, če začne snežit pri Razdrtem), se te stvari ne bi dogajale. Kriv je samo in izključno DARS.
Poleg tega bi bilo treba zapovedat obvezno zimsko opremo od 15. 11 do 15.3., in to zmiske gume (brez možnosti letne + ketne) ne glede na vremenske razzmere, in to za vse tipe vozil (voključno s kamioni, na vseh kolesih).
Stvar rešena. Če to komu ne paše, gre lahko peš.

Hmm, a nisem ravno v vaši reviji prebral komentarja (uvodnik ali nekaj podobnega) o tem kako je letna guma tudi preko praktično cele zime boljša o zimske v vseh pogojih razen takrat ko je ne cesti neposredno sveže zapadli sneg? Ne vem če si pisal ravno ti, a zdelo se mi je precej prepričljivo, kljub temu da na obeh avtih furem zimskegume. Jasno je seveda da takrat ko zapade sneg na cesti z letnimi gumami nimaš kaj iskat, a koliko je ljudi ki na tak dan pač pustijo avto doma in gredo na avtobus ali z drugim avtom in take bi uvedba obvezmih zimskih gum precej udarila po žepu.

Točno jaz sem pisal. Ampak to velja za ljudi, ki so se v zimskih razmerah potem odpovedat vožnji ne glede na okoliščine. Česar celo eni tule niso in se še hvalijo. In pisal sem s stališča marketinškega natega gumarjev o trdoti gume, magičnih +7 stopinjah itd.
In ker je tako, pač uvedemo obvezne zimske. Ker je dovolj pač le en sam sebičnež, pa stojijo tudi vsi, ki so se primerno opremili. Če nimaš denarja, pač evto za teh 6 mesecev stalno pustiš doma. SKratka, vi zimske gume (tudi kamioni), 15.11. se uradno razglasi zimske vozne razmere in tako to velja tudi za tujce (spet: tudi kamione), pa bo.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Se očitno pri DARSu (in ostalih upravljavcih cest) ne zavedajo, da omejitve brez razloga povzročijo, da folk na koncu sploh več ne upošteva omejitev - in potem toliko bolj poči, ko pa je enkrat za spremembo izobešena omejitev s konkretnim razlogom (npr. megla).
Jest pa mislim da se tega dobro zavedajo, ampak tako pač več €€€€ kapne v proračun. Tako zaradi kazni, kot prek popravil pleha.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
Citat:
Uporabnik al_anford pravi:
(zimske gume v DE niso obvezne
stupid-1.gif
).

Slabo poznbaš zakon, ko je sneg so zimske gume obvezne v nemčiji drugače je kazen 80 evrov! Aja 80 evrov je za nemca toliko kot za Balkanca 2000!
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Tistim "ujetim" omogočili brezplačno vožnjo v napačno smer, a to misliš?

Ja prav je, da so polnili proračun, čisto prav.
a po tvoje naj bi pa cesto pustili odprto, da se vse zabaše, (na saj to so naredili), pa da pride do naletov, policaje pa namesto da bi urejali promet poslali med zaustavljne avtomobile in kasirali vsem, ki so zaustavili na odstavnem, vsem ki so po 5 urnerm čakanju na mestu stopili iz avta in pretegnili kosti (na AC nimaš kaj hodit iz avta) kasirali vsem ki so sukovito bremzali, hoteli vozit vzvratno, ....... Skratka polnili proračun, na račun naše varnosti.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.258
269
83
38
Ljubljana
Na dolenjski avtocesti med Ivančno Gorico in Višnjo Goro v smeri Ljubljane zaradi vozila v nasprotni smeri oviran promet.


ah ja
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
Pa to res ni normalno kaj se dogaja.
Da sem včeraj z letnimi gumami (so pa res dokaj nove in ozke - fiesta 1.3 na 175 gumcah) prehiteval vse po spisku po AC mi res ne gre v glavo, pa česa se bojite? Šel sem po zimske gume zvečer in potem nazaj na zimskih je šlo lepo 130+ po prehitevalnem in malo plundre ni delalo problema. Tudi zavrona pot je bila čisto solidna tako da res ne razumem.

no, česa se bojimo??? Jaz predvsem takih voznikov kot si ti...priznam, na živce mi gredo tisti, ki se totalno userjejo če je malo dežja ali snega, ampak zaradi počasne vožnje umre zelo malo ljudi, precej več jih postane žrtev zakompleksanih bedakov, ki svoj manjko centimetrov skušajo kompenzirati na cesti

Brez žalitev ne gre?
In ne ni mi treba kompenzirati ničesar s hitrostjo na cesti, veš nekateri pač uživamo v dinamični vožnji smo 100% skoncentrirani na le to in upam stavit da bolj varni od večine sanjačev na naših cestah.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Nekaj takih dinamičnih voznikov sem v petek videl v jarku, kaj neki so se tam tako koncentrirali?
17758-icon_confused.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
hja, vedno pač ne znese, to je dejstvo
grin1.gif
in če vzameš 20 vozil v jarkih, so od teh verjetno trije dinamiki (ki "izzivajo" in dobijo svoje) ter 17 "normalnih in previdnih" voznikov..... hmmm.....
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Včeraj je pri nas na Vrhniki zjutraj šleper že na klančku pri cestninski postaji zdrsnil s ceste (in potlečil ograjo). Ne vem kako si je predstavljal da bo tako sploh kam prišel. Če bi ravnal pravilno in par ur počakal bi vozil po skoraj suhi cesti, kot je bila ko sem šel drugič v ljubljano (okoli treh). Da ne bi bilo preveč dolgčas so seveda poskrbeli cestninarji z kontrolo vinjet kar je povzročilo kilometersko kolono pri sicer idelanih razmeh. Seveda, vreme je lepo in je bilo lepo iti mao na sonce.Ne vem zakaj se nisao gospodje spravili na delo zjutraj in izločali vse brez ustrezne zimske opreme (pri snegu na cesti letne gume z verigami v prtljažniku seveda NISO ustrezna zimska oprema).

Popoldne ko je bila tista huda megla (cestninsko si videl šele ko si bil že skoraj pri hišici) ni bilo seveda spet nikje nikogar, še bojl zanimivo pa je da tisti fancy displaji nad avtocesto niso kazali kakšnih posebnih opozoril. In potem ljudje vozijo 80-100 po megli ki ne dopušča več kot 50 (in se zakantajo kot na dolenjskem).

O grozljivem srečanju z romusnkim kombijem ki mu je delal sam ena zadnja luč (pa še ta bolj "brljivka" ) pa niti ne bi...
crazy1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Policaji ne korejo izločat, kadar hočejo in tu niso nič krivi. Kdaj se začne izločat (torej kdaj je preovedano za kamione) odloča DARS. In pri teh BEBCIH je problem. namesto, da bi izločanje odredili, ko začne snežit (ne glede na to, ali se oprijema ali ne), in to tisti hip na vseh cetah ki vodijo proti delu, ki sneži, ne glede na tzo, ali na njih že seeži (torej na AC že od Ljubjane ven, če začne snežit pri Razdrtem), se te stvari ne bi dogajale. Kriv je samo in izključno DARS.
Poleg tega bi bilo treba zapovedat obvezno zimsko opremo od 15. 11 do 15.3., in to zmiske gume (brez možnosti letne + ketne) ne glede na vremenske razzmere, in to za vse tipe vozil (voključno s kamioni, na vseh kolesih).
Stvar rešena. Če to komu ne paše, gre lahko peš.

mam zimske, pa na ac bi včeraj obstal. kaj narediti z mano?

Ubit, kaj pa druzga. Pred kuglo pa zid v glavo
wink-1.gif


Jebiga, včasih ne pomagajo ne zimske ne 4x4. Včasih pač ne gre.
Kaj pa imaš zaene gume gor?

225/55/17 UG 7+ ali performance v tej dimenziji. novo praktično.

verige. khm..obleka, kravata, bela srajca tokrat.

ubistvu pa ja, une mercedesove samoantkljive. sam čemu potem zimske gume?

btw
danes so naš hrib že dvakrat spližili. in ponavadi ej tako, da enoprostorci obstanemo napivu, ostali pa letijo gor
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.351
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Včeraj je pri nas na Vrhniki zjutraj šleper že na klančku pri cestninski postaji zdrsnil s ceste (in potlečil ograjo). Ne vem kako si je predstavljal da bo tako sploh kam prišel. Če bi ravnal pravilno in par ur počakal bi vozil po skoraj suhi cesti, kot je bila ko sem šel drugič v ljubljano (okoli treh).

Vceraj? V petek okoli treh je bil zakajlan tale na cestninski na Vrhiniki
smile-1.gif


20101128-d2yittprywwh8776fbj8ha6rh.jpg
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
hja, vedno pač ne znese, to je dejstvo
grin1.gif
in če vzameš 20 vozil v jarkih, so od teh verjetno trije dinamiki (ki "izzivajo" in dobijo svoje) ter 17 "normalnih in previdnih" voznikov..... hmmm.....

In ce je divjakov na cesti kaksnih 5% (mislim, da je to zelo velikodusna ocena), to pomeni, da so bistveno bolj nagnjeni k izletom s ceste zaradi svojega nacina voznje. Zares hmmm ...
 

Firing_Nukez

Pripravnik
3. mar 2010
328
0
16
Lol. Prejle fotr nekam šel z avtom, pa čaka na rdeči v križišču, vidi enega opla, ki prihaja z desne, da bo zavil v križišču desno (z oplove perspektive), in je takoj videl, da preveč piči. Tip ni mogel vzet ovinka in je šel vmes med avtoma, ki sta na desni (z oplove perspektive) stala na pasu za naravnost z razdaljo kakih 5 metrov, oba pobuškal in zapeljal s ceste na travnik. 1A manever, škoda da nisem mogel videti v živo
smile-1.gif
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Ravno iz zimskih radosti...xdrive brca kot nor
smile-1.gif
))

Razmišljam ali je bolje iti danes zvečer na pot iz LJ proti MB ali jutri zjutraj? Se mi zdi, da bo jutri zjutraj kaos.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Pomoje bo bolj kaos v kontra smeri, proti LJ. Zvečer in zjutraj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.898
113
pri taščici
ce bos dovolj zgodaj zjutraj bo bolje zjutraj. Se pravi start v lj ob 5. Vse kar bo kasneje znajo ze kamioni stalo delat, sploh ce bo se naletaval
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
ksz

Bem ti DARS, hočem pogledat kamere na AC(prek PIC-a) in seveda ne dela.
jezen.gif

Ima kdo kakšen alternativni link do darsovih kamer na AC?