4K LED TV do 50"?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.211
2.299
113
Ahhh zdaj pa že serjete vsi po vrsti s to črno, lepo ste se vtaknili zdaj v to... pa ne rabim jaz črne črne no
smile-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.774
627
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Kaj mislite kako so ljudje s to "sivo" živeli pred uvedbo OLED tehnike?
smile-1.gif

Kupili so plazmo?
rolleyes-1.gif


Sicer pa meni osebno OLED ni všeč zaradi _precej_ nekorektnih barv. Bo treba počakati na Quantum Dot zaslone ali kaj podobnega.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Sem tik pred nakupom televizorja Philips 49pus6501.
So kaksni veliki zadrzki oz minusi?
Pred tv prezivim malo casa.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.873
61
63
Citat:
Sicer pa meni osebno OLED ni všeč zaradi _precej_ nekorektnih barv. Bo treba počakati na Quantum Dot zaslone ali kaj podobnega.
Pišeš neumnosti. Quantum Dot je bil odgovor konkurence na LGejeve OLEDe, samo to tehnologijo je ponudil tudi LG. Vsi njihovi TVeji z oznako UH so Quantum Dot. Vsi Samsungovi z oznako KS so Quantum Dot, pri Sonyju je pa malo zmešnjave.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.211
2.299
113
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Kaj mislite kako so ljudje s to "sivo" živeli pred uvedbo OLED tehnike?
smile-1.gif

Kupili so plazmo?
rolleyes-1.gif


Sicer pa meni osebno OLED ni všeč zaradi _precej_ nekorektnih barv. Bo treba počakati na Quantum Dot zaslone ali kaj podobnega.

Meni se pa vseeno zdi da smo/ste vsi malo razvajeni? Jaz ne iščem nobenega čudeža, pač iščem korekten TV za okoli 1000-1100€. Glede na to koliko so v zadnjem letu dveh padle cene TV-jev se lahko samo nasmejim ko mi nekdo reče da za tak denar ne morem dobit nič solidnega....
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
903
53
28
Sicer se trudim razumeti, pa mi ne ratuje... Kaj ljudje imate po 16+ ur cajta za buljenje v te vaše 4k super duper ekrane, da je druga najpomembnejša stvar na svetu (poleg nogometa) postala enakomernost sivine, prava črna barva, clouding, 0.00001 ms odzivni čas... ?? Seks itak da je že davno nekje daleč , saj se nobenemu več ne vstane če ni p---ka v 4D in quantum dot tehnologiji.

GET A LIFE !!!
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.211
2.299
113
Ma saj v tem je poanta, jaz ne debatiram o karakteristikah, pač sprašujem kater TV za dobrega jurja ne bo imel belih lis na črnem ozadju, mislim da v letu 2016 ne zahtevam preveč?
smile-1.gif
Zakaj to sprašujem... Pred cca. 3-5 leti sem kupil takrat super duper TV od Samsunga, točen model UE40ES6800S in ga muči ta Clouding. Gledam pa tudi jaz izredno malo TV, pogledam kak MKV na disku, pogledam dnevnik, v povprečju nekaj nogometnih tekem na teden (vmes med drugim delom), to pa je tudi to. Gaming odpade in ostali bombončki odpadejo... Je pa tako, TV kupujem za vsaj 5 let in mi tudi ni problem dat tistih 100 ali 200€ zraven ker ga ne mislim menjavat, niti se nimam volje s tem ukvarjat, že zdaj mi je mučno to iskat...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.774
627
113
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Citat:
Sicer pa meni osebno OLED ni všeč zaradi _precej_ nekorektnih barv. Bo treba počakati na Quantum Dot zaslone ali kaj podobnega.
Pišeš neumnosti. Quantum Dot je bil odgovor konkurence na LGejeve OLEDe, samo to tehnologijo je ponudil tudi LG. Vsi njihovi TVeji z oznako UH so Quantum Dot. Vsi Samsungovi z oznako KS so Quantum Dot, pri Sonyju je pa malo zmešnjave.

Mislim da ti pišeš neumnosti. Trenutno "Quantum Dot" monitorji so vse drugo kot to kar piše na njih. So samo navadni backlight LCD-ji, Quantum Dot tehnologijo pa uporabljajo zgolj za fine-tuning backlight svetlobe.

Citat:
A widespread practical application is emerging in so-called Quantum Dot TVs. It must be noted however, that these new TV sets are still LCD TVs as far as picture generation is concerned. QDs are used to improve the backlighting. In addition to using LEDs for backlighting, light from a blue LED is converted by QDs to relatively pure red and green, so that this combination of blue, green and red light incurs less absorption of unwanted colors by the color filters behind the LCD screen, thereby increasing useful light throughput and providing a better color gamut. The first TV manufacturer shipping TVs of this kind was Sony in 2013 with Sony's trademark of the technology as Triluminos[7] At the Consumer Electronics Show 2015, Samsung Electronics, LG Electronics, TCL Corporation and Sony showed QD-enhanced LED-backlighting of LCD TVs.

Vir: https://en.wikipedia.org/wiki/Quantum_dot_display

Pravi Quantum Dot displayi bodo aktivni (ne bodo potrebovali backlighta) in bodo direktna konkurenca OLED zaslonom. Ampak do tega je še vsaj kakšno desetletje.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.873
61
63
Citat:
Pravi Quantum Dot displayi bodo aktivni (ne bodo potrebovali backlighta) in bodo direktna konkurenca OLED zaslonom. Ampak do tega je še vsaj kakšno desetletje.
Pomešal si s QLED, za katere je Samsung pred kratkim odkupil patente od QD Vision, proizvodnja pa naj bi stekla leta 2019.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.127
760
113
glede na to, da se pripravljajo drastične spremembe v TV shemah zaradi groženj POP in A, bi jaz še počakal s kakršno koli vezavo
evil.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.127
760
113
take stvari so zelo subjektivne. jaz recimo ne vem, če sem več kot 3x priklopil USB ključ na TV, pa še to vsaj 2x samo za to, da sem sprobal, kako dela.
po drugi strani bi mene osebno bolj skrbelo le 3xHDMI, kar imam trenutno na mojem TV zasedene 3 od 4.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.127
760
113
zakaj bi nabavil še eno napravo, če je potrebujem, da se mi bo na mizi valjal še en daljinec? raje dam teh 200+ EUR za boljši TV več HDMI
smile-1.gif