3. podaljšana, dokončanje

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.368
5.875
113
pri taščici
Cene ne moremo povedati, ker se ti lahko zamišljaš kopalnico za jurja ali pa za 10+ jurjev.
In tako je lahko pri vsakem prostoru in vsaki stvari v hiši. (kuhinja, talne obloge, ogrevanje, elektrika....)
za nekaj osnovnega bo pa najbrž res tudi 50 -70 jurjev dovolj.
Res da bo generalni izvajalec dražji (inžiniring pač ni zastonj), ampak tebi ne ostane drugega. Nimaš ne znanja, ne časa, ne izkušenj.
Najprej probaj pri prodajalcu- izvajalcu prodane hiše. Če je steno pozidal krivo, potem naj sam meče 5 cm ometa gor da jo bo poravnal. Nov izvajalec se bo zgovarjal na dodatna dela, ker v normi je do npr. 2 cm ometa in ne 5 cm.
Za iskanje ponudb mora projektant narediti detajlni popis v katerem bodo že navedni tipi in modeli opreme. Če bo imel ti samo napisana keramika v kopalnici, boš dobil tisto ki je za manj kot 10 evrov, čeprav bi ti imel neko za 30 evrov.
Se pravi rabiš popis v stilu:
Dobava in polaganje keramičnih ploščic proizvajalca Marazzi, tip ta pa ta, v velikosti 25x60 cm v rjavi barvi. Širina fuge 2mm, barva siva št....
Najbrž še kakšna podrobnost manjka pri zognjem popisu vendar

Tako finiširanje bo od tebe vseeno zahtevalo nekaj časa(izbira materialov in opreme), vendar pa imaš to prednost da si lahko totalno zmišljuješ stvari v hiši, medtem ko v stanovanju dobiš kar dobiš. Vzemi ali pusti.
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
Če dodam, kar je "Hanzi" napisal: V kolikor je hiša pozidana , mora imeti PZI že narejen. Tu sem spada tudi popis del in količine.
Kakšne oči imaš ti in soproga ???, je Hanzi lepo napisal, kako gre to naprej (kopalnica).
Opozoril bi na primerne detajle konstrukcije objekta; predvsem izolacijo in izvedbo strehe, KCM razvod.

LP
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
ksz

skratka, najprej rabiš projektanta, ki ti na podlagi tvojih želja izdela PZI-je nato pa s PZI-ji iščeš ponudbe.
Verjetno v tej fazi še ne veš kje bo stala kakšna oprema zato se moraš najprej odločiti za parcelo in tloris ter nato za postavitev opreme.
Na podlagi tega boš potem vedel, kje bo kak kabel v hiši, vtičnica, stikalo, senzor, cevi itd.
Parketi so od 30eur/m2 naprej, keramika od 10eur/m2 naprej. Glede na to, da imaš malce več denarja in kvadrature, pričakuj nekje okoli 70keur za dokončanje hiše (brez ekstremnih preseranjcij).

lp

lp

kje si dobil te cene?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
pa kaki projektanti pa kako sranje..kaj je vam

super popis je meni naračunal 18mio, zaključil sem s 34mio. včasih tok dreka kle prebereš, da to enostavno ni za zdržat.

verjamem, da cene niso dosti nižje od
7€ za meter ometa
5€ za tlak
10 za polaganje keramiek
10 za polaganje parketa
3 za fina malaraska dela, izravnavo itd
pol pa po cca 200 za vrata notranja
pa recimo ene 500 za kanaliozacijo
2k za vodovod radiatorje, pa ke do 5k za koplet oregavnje, talno itd
potem ene 2k min štroma
pa kake štenge par k
pa kaka ograja na teh štengah
pa amnsarda....5k
in na to dodaj vso sanitarno keramiko..školjka 100+, banja 300, tuš 500, umivlanik 200..razen če boš vzel makedonske
pa kako utp ovo in ono ožičenje
potem pa del aokol hiše, 25€ ura stroja, pa kako nasipavanje...

zdej maš pa načrt kok te bo prišlo. a je med 50 ali 70 pa ne vem.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
kaj dobiš za tole

Parketi so od 30eur/m2 naprej, keramika od 10eur/m2 naprej

mi smo položili spodaj temen parket za 40€, zgor bukev za 28, zdaj sma z mojo not več kot 1 leto in ni problemov s parketom

ploščice pa so bile najcenejše za mislim da 20€/m2
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
To sem ti u štartu reku.... nadzorni, da glede na popis, ki more obstajati, sploh pregleda kaj boš prevzel in kaj so ti preveč računali... Ponavadi nategujejo ko cigani...

Če ma softi pač kolege se obrni nanj... Jest tud gradim in sem dau različne ponudbe in nadzorni različne ponudbe... do III gr faze so ble cene za izdelan projekt, z popisanimi deli tudi do 20 jurjev razlike... u bistvu sploh ne morš verjet, od kod taka razlika... In to so bile cene za moj popis.. oz ga je naredu projektant....

tko, da abrvezniki like me al pa predvidevam tudi ti (po napisanem) te bojo takoj okol prnesl, vsaj mene so hotl, če mi je en ponudnik, ko je vidu konkurenčno ponudbo takoj zmajšal ponudbo za 20 jurjev, sem ga takoj vprašal od kod je prej taka cena, sem dobu samo kisel nasmeh, da je vse stvar pogajanj...

tko da.... predvsem en sposoben, ti bo prihranil mnogo denarja in zagotovil kvalitetno gradnjo, pa ponavadi je boljše, če nista z gradbenikom povezana..

moje izkušnje, pa veliko sreče, kev vem da denar ne pade iz lufta....
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik softi pravi:
kaj dobiš za tole

Parketi so od 30eur/m2 naprej, keramika od 10eur/m2 naprej

en navaden šrot, ki ga daš če misliš naprej prodajat
crazy1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
kaj dobiš za tole

Parketi so od 30eur/m2 naprej, keramika od 10eur/m2 naprej

en navaden šrot, ki ga daš če misliš naprej prodajat
crazy1.gif

in to trdiš na podlagi večletnih gradbenih in uporabnih izkušnjah?
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Ne bom se pričkala, sam k sem jaz za svojo hišo kupovala si za to ceno dobil najslabše izdelke, da ne govorim o tem kako grdi so bli še za povrh. Verjetno pa so cene drugačen če kupuješ material za cel blok al pa za eno koplanico od 5 m2.
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
Karantanka, tu si nekoliko hitro in "agresivno" (ko ferari v ovinku) napisala. Imaš parkete v teh razponih.
Bo investitor polagal oz. si je izbral parket v vrednosti 50€.
Parket narejen iz "oljke" 120€ -->, polagal investiror, cena dobra.....
V Latkovi Vasi je podjetje, ki prodaja parket. Jovan Parketi.
Je potrebno vedeti kakšen parket je tu v pogovoru: ali klasika, lamele (dimenzije lamel),dvoslijni-troslojni za talno,.....

LP
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
navaden lamelni hrast je verjetno 10€ meter, pa najamnj 20 je delo.

pa ne me zdej silt, da pokličem branes, vogart, alpod, pa še ene deset njih..

ploščice za 10e..ja..polaganje. tisti ki polaga vsaj malo dobro dela za 10+. govorimo enostanovanjske objekte, ne bloke, naselja.

drugače pa..živi bili pa videli. in jaz sem te mojstre gledal pri drugih. ko ti zmanjka moči in nehaš cenit sebe, svoj znoj, svoje scanje kvi za jebeni 15 v mesecu so tudi taki dobri.
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Tisti, ki prodajajo hišo v 3. GF se da v veliki večini z njimi zmenit, da jo dokončajo na ključ. Samo prašat jih je treba. Posebej še danes, ko je prodaja bolj boga in se je marsikdo pripravljen veliko pogovarjat, sam da proda.

Dokončanje na ključ res lahko zelo varira, če pa hočeš približno, pa si poglej v tisti okolici, kjer si našel hišo narejeno do 3.GF koliko je m2 in koliko je m2 za hišo, ki se prodaja na ključ.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
pa zakaj dat delat firmi, če maš možnost po drugih poteh anrediti bolje.

jaz recimo 3 faze s fasado in okni ne bi vzel nikoli. ker je anrejeno slabo, bedno..v 99% primerov. in tako gre to potem naprej.
danes se kupuje privat bajto, kjer je investitor umrl, se ločil, odselil, ostal brez službe.
pa včeraj in jutri tudi.
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Zakaj bi kupil celo hišo sploh, ki jo je naredila firma, če je možnost po drugih poteh narediti bolje?

95% ljudi jo še vedno kupi, ker:
- mu je všeč lokacija in narejena hiša
- nima znanja, da bi jo sam naredil
- nima časa se s tem zafrkavat

Zato pa so firme, da naredijo svoj del. Ti imaš svoje delo, ostali drugo, nemoreš sam narediti vsega.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
res je..se povsem strinjam. pač samo v premislek.

ti lahko izbereš dobrega, ki bo izbiral dalje. ker danes recimo RIMA gradi objekte, pa žal nimajo pojma. pa še kak, ki ima keš se je anšel, da bo gradbinec.

primer pogovora investitorja z izvajalcev takih gradenj
Kaj æe bi anmesto fi 12 dali fi8 železo? ali pa anmesto 6 palic samo 4. pa namsto v4 izotekta v3.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
saj veš kako je: "če hočeš, da je narejeno dobro, naredi sam"

domačo hišo je fotr zgradil iz nule (tako se je pač včasih delalo povsod), to, kjer sem pa jaz je pa bila tud v bistvu 3. podaljšana (vsaj mislim, ker se nikol nism poglobil v te faze pač znotraj surova, zunaj fasada končana + okna) in vse znotraj razen električne napeljave, vodovoda, pa znotraj je keramiko polagal keramičar, ki smo ga za zunaj že odjebali

grem stavit, da sma samo z delom zunaj prihranila par tisočakov (ploščice, tlakovci, uta, nadstrešek za 2 avta), kaj šele znotraj z beljenjem, parketi, stopnice...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
glej..men je banka ocenila gradbeno vrednost hiše na 20% več kot je mene stala s parcelo, papirji...

enkrat sem mal računal in prihranki gredo v več 10k
 

Podobne teme

I
Odgovori
3
Ogledi
4.567