3. podaljšana, dokončanje

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Malo gledam precej bogato ponudbo okoli 100m2 hiš v 3. podaljšani gradbeni fazi.
A ima kdo izkušnje, koliko se še porabi za dokončanje?
Seveda bi vzel rešitev "na ključ", da ne lovim kopice mojstrov sam okoli. Je kdo kaj takega b bližnji preteklosti počel? Kake firme, ki so OK in kake, ki se jim je za izogibat?
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Zavedaj se, da se sedaj veliki stroški šele začnejo, so pa razponi zelo veliki, recimo elektriko lahko zrihtaš za 1000-2000 € (če daš v eno sobo samo en štekat in eno vtičnico), lahko pa ti bo 5000 € premalo. Odvisno je koliko sob imaš, ali boš imel mrežo po celi bajti, razne senzorje, kamere ... isto velja za vodovod, kanalizacijo, ogrevanje, omete, pode, strope ... potem pa so spet ZELO veliki razponi pri pohištvu. Jaz sem recimo za kuhinjo zavalila 10.000 €, za keramiko in kopalniško opremo podobno ... hiša je lahko brezno brez dna.
Lahko boš prišel skozi z 30.000 € z lahkoto pa porabiš še enkrat več.
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
Res, se strinjam s "karantanko"; zaključna cena bo/je odvisna kakšne materiala boš vgrajeval.
Tu naj opozorim še , da ob tem potrebuješ še dokumente za objekt. Pozanimaj se o vseh delih objekta.
Nisi napisal kaj vsebuje "bogata" ponudba za tvojo izbrano hišo v III. gr. podaljšani fazi??

LP
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ravno tukaj ne želiš firme, ki bo delala vse, ampak strokovnjake s svojih poročij. napake do tukaj se skrivajo, do tukaj naprej vedno težje.
koliko te bo stalo? od 1 do 5x. odvisno kaj hočeš. nas je samo ddv na stikala, vtičnice stal več kot bi večino vsa elektrika v isti bajti stala. potem kopalnice, keramika, ogrevanje..težko je govort.

blokovska izvedba ne sme presežt 750€ ma meter celotnega vložka v bajto. je pa zadeva hitro lahko na 1000.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik softi pravi:
ravno tukaj ne želiš firme, ki bo delala vse, ampak strokovnjake s svojih poročij.

Torej rabimo firmo, ki zorganizira strokovnjake. Ker jaz o gradnji nimam dosti pojma + niti slučajno nimam časa, da bi okoli svetil. Se zmenimo kaj hočem, naredijo, plačam, fertik. To me zanima. Ne poznam pa (razen ene) firme, ki bi to delala ...

Bogata ponudba? Teh hišk v 3 pod. je v bližnji okolici Lj kolikor hočeš ...
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Takole na grobo - toliko kot boš dal za hišo s parcelo, boš zmetal še vanjo - in to brez urejanja okolice!

Si pa ravno v fazi, ko se da z lastnim delom precej privarčevati - če pa ne boš delal (ali vsaj dnevno!! nadzoroval) sam, pa pričakuj, da bodo detajli za zjokat. Računat in nakladat znajo vsi - v praksi pa se izogibajo detajlov oz. jih izvedejo površno.
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Čak čak,, rabiš nadzornega, ki ti bo svetoval kaj in kako... in da bo zbiral ponudbe in kontroliral gradnjo oz vgrajevanje... čeprav je za moje pojme za neizkušene potreben v štartu, predvsem pri betoniranju, armaturi itd...

skratka dober nadzorni, zna marsikej zrihtat, stane pa cca 1-2% vrednosti naložbe... Če ne znaš delat, potem bolje da nič ne narediš..., druga stvar je če se vsaj za hobi ukvarjaš stem, potem je dejansko precej cenej... ampak pod pogojem, da se vsaj malo spoznaš..
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
če si resno resen, ne da te pol iščem in tepem, ti posodim mojga bosanca za nadzor in mala finalna dela,
gradnjo ti pa organiziram jaz, procenti bodo pa minimalni. tvoje je sam da maš keš za plačat.

da boš vedel, da se ne hecam.
330 kvadratov in tretje v vselitev od avgusta do konec maja, enomesečna zamuda fasaderjev. večino časa mojter za mojstrom ali dva v različnih etažah. razen fasaderjev bi z vsemi še enkrat ponovil zgodbo. in slednej večina težko trdi za svoje mojstre.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Takole na grobo - toliko kot boš dal za hišo s parcelo, boš zmetal še vanjo - in to brez urejanja okolice!

Si pa ravno v fazi, ko se da z lastnim delom precej privarčevati - če pa ne boš delal (ali vsaj dnevno!! nadzoroval) sam, pa pričakuj, da bodo detajli za zjokat. Računat in nakladat znajo vsi - v praksi pa se izogibajo detajlov oz. jih izvedejo površno.
Si zdrav? Hiša je dobrih 200 jurjev ...
In ko iz službe prilezeš ob 6 ali 7 zvečer, težko še kaj nadzoruješ. Še posebej, če v bistvu ne veš točno, kaj gledat.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik reality pravi:
Čak čak,, rabiš nadzornega, ki ti bo svetoval kaj in kako... in da bo zbiral ponudbe in kontroliral gradnjo oz vgrajevanje... čeprav je za moje pojme za neizkušene potreben v štartu, predvsem pri betoniranju, armaturi itd...
Khm ... 3. podaljšana. Hiša je pod streho, s fasado, okni ... Okolica urejena.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik softi pravi:
če si resno resen, ne da te pol iščem in tepem, ti posodim mojga bosanca za nadzor in mala finalna dela,
gradnjo ti pa organiziram jaz, procenti bodo pa minimalni. tvoje je sam da maš keš za plačat.

da boš vedel, da se ne hecam.
330 kvadratov in tretje v vselitev od avgusta do konec maja, enomesečna zamuda fasaderjev. večino časa mojter za mojstrom ali dva v različnih etažah. razen fasaderjev bi z vsemi še enkrat ponovil zgodbo. in slednej večina težko trdi za svoje mojstre.
No ja, fasaderjev se ne bojim, ker je fasada gor. Fali štrom in ostala napeljava, strojne, estrihi, vrata&co, parket, keramika, centralna, klima in podobno ...
Ravno za ta jajca me zanima, kolk še sfali do kompletiranja.
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
vprašanje je, kako je narejeno.... Vidu sem že vse živo, do pokanja estriha, do napačno napeljanega štroma itd... Če se ne spoznaš, ti ga toplo svetujem, ker se znajo mojstri izgovarjat na vse živo, (ni ravna stena, ni tega ni onega)....

Če misliš, da ti bo to naredila vse ena firma, je verjetno to najdražja možnost, ki jo lahko izbereš in te zna znesek presenetit...
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
Poglej,tale na vibro plošči, ti je lepo napisal.
Sam drugače ne razložim investitorju kako in kaj, saj tu se začno težave z vsem;
Sem napisal :predhodno je potrebno pregledat objekt in načrte. Lahko se tu naredi "delni tehnično-kakovostni pregled" objekta, ter nato po dogovoru naprej. Zapišejo se pomanklivosti, odstopanja, napake in na kakšen način se to uredi.
Bi predlagal, da se dogovoriš za nadzor; cena pa znaša nekje med 2-3%, seveda pa je možno tudi pogajanje.
BTW : Smo teden dni nazaj pregledovali estrihe, knauf in konstrukcijo, me je presenetil parketar z znanjem in sodelovanjem. Nisem imel težav z nepoznavanjem pregleda estrihov; vse je teklo kot namazano,tudi pri knaufu, ko sem našel nepravilnosti pri foliji; se brez ugovarjanja sprejeli pokazano napako in se dogovorili za rok v katerem bodo popravili. Nato sledi plačilo. Če potrebuješ še kaj, tipkaj na ZS !


LP
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
40-naprej jurjev...
ne vemo pa če maš že plačane priključke elektro, komunala itd.... Strojne omete ti odsvetujem, ker ti bodo vse doze zalil, pr centralni se morš zmislt al talno al klasika.... preden estrihe polagajo itd itd pa vodovod........

men se zdi da bi ti ravno zdele rabu enga nadzornega pred prevzemom, da ti nardi točen popis, kaj je sploh narejeno in kaj še bo, na podlagi popisa pa ti da cca račun kok naj bi te še koštalo..., če ti je softi ponudu enga nadzornega, pa če jamči je to najbolj opcija...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
koliko je težko rečt. ker ne vem kaj bi.
hiša v 3 fazi s fasado je grajena za prodajo, fasada boga, okna verjetno že notri. ampak ok. kot sem rekel. če si za, ti uredim do konca na ključ vse. edini pogoj je, da pred začetkom pogledava cene izvajalcev, se z njimi strinjaš in potem plačuješ, ko se ti reče.

da boš sam nadzoroval pozabi, da bo nadzornik so sanje. rabiš prijatelja gradbinca.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
osnovna dejavnost je IT. management, svetovanje in z ekpo navzdol vse to printerjev.
5 let sem iskal bajto in jo nazadnje kupil v 3 fazi. imam zelo dobrega prijatelja, gradbinca v eni veliki firmi, ki gradi kvalitetno. tam dela na nadzoru podizvajalcev, resevanju fines, itd.. skupaj sva na naši bajti prihranila cca 70k€. nekaj je šlo na račun najinega dela, nekaj na račun moje iznajdljivosti z izvajalci (ki jih je pa pol poznal on, njihovi podizvajalci, pol jaz). s tem da svoje podizvajalce mi ni priporočal, ampak sem sam nekako prišel do istih. njegovo načelo je, da ne priporoča ljudi, ker garantira samo za sebe. pri inox ograjah se je to izkazalo. mi pa je pri podizvajalcih pomagal reševat bedne fore, ki jih producirajo in pa prevzemat. vsak večer je bil pregled, drug dan pa kurcanje izvajalcev. brez njega bi bil mrzel.
danes se upam ponoviti isto z istimi ljudmi, ker smo stkali zaupanje, ker se bojijo, da bi bil on spet zraven in ja, njega bi vsekakor vzel za prevzemanje in finese.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
ksz

skratka, najprej rabiš projektanta, ki ti na podlagi tvojih želja izdela PZI-je nato pa s PZI-ji iščeš ponudbe.
Verjetno v tej fazi še ne veš kje bo stala kakšna oprema zato se moraš najprej odločiti za parcelo in tloris ter nato za postavitev opreme.
Na podlagi tega boš potem vedel, kje bo kak kabel v hiši, vtičnica, stikalo, senzor, cevi itd.
Parketi so od 30eur/m2 naprej, keramika od 10eur/m2 naprej. Glede na to, da imaš malce več denarja in kvadrature, pričakuj nekje okoli 70keur za dokončanje hiše (brez ekstremnih preseranjcij).

lp

lp
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Da ne bo pomote: ne kupujem še, trenutno pač preračunavam kako ali kaj. Opcija je stanovanje, narejeno na ključ, opcija pa je tudi hiša 3. podaljšana, pa da pač dokončam. In me pač za začetek zanimajo okvirne cene, da vidim kje sem pri cca 100 m2 hiši. Si enostavno ne predstavljam, ker se s tem nisem nikoli ukvarja (stanovanje sem pač kupil na ključ in to je bilo to).
Po napisanem sodim, da nekje med 50 in 70 kEUR ...

Grez, softi: če se odločim da grem v to, vaju kontaktiram. Da me kaj ne zaj... že pri nakupu, kaj šele kasneje mojstri za dokončanje.
 

Podobne teme

I
Odgovori
3
Ogledi
4.567