3 fazni motor na 1 fazo - pregrevanje kondezatorja

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Pred časom sem kupil 3 fazni rabljen motor moči 1.5 kw. Preko kondenzatorja sem ga zvezal lepo na 1 fazo in motor deluje.

Problem pa je, ker se kondenzator po 5 minutah zelo zelo segreje, konstantno pa slišim na ne vem par sekund, kot bi se motor med delovanje še naprej zaganjal.

Ker sem iz faha že precej let čisto out prosim strokovnjake za pomoč. Če se prav spomnim, smo nekaj govorili o zagonskih in delovnih kondezatorjih. Sumim, da je problem v tem, ampak kot rečeno, samo ugibam.

Vaši nasveti?
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Točno to - ali je kondenzator slabe kvalitete ali pa je zagonski in zmore le kratko obratovanje. Rabiš delovni kondenzator.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Kako pa vem kateri je delovni in kateri zagonski? Na enem 1 faznem motorju imam dva kondenzatorja. Eden je v alu ohišju, drugi je v plastičnem. Jaz sem na 3 fazni motor dal alumijastega. In drugo vprašanje, kakšna kapaciteta delovnega kondenzatorja bi bila potem potrebna za 1,5 kw. V eni stari knjigi sem videl "pravilo", da za vsakih 100w potrebujemo 8 mikro F. To bi potem pomenilo 120 mikro F