24 ur - POP TV - Kaj je bilo pa to?

Najbolji

Guru
20. feb 2008
6.129
1.375
113
Kolkr vem, je bil ProPlus prisiljen v DRM zaradi prenosov F1 (edina stvar, za katero sem slišal, da je na Voyo dejansko DRM zaščitena). Ampak očitno tega potem niso forsirali naprej (vsaj ne vsem… ali pa jih niso vsi upoštevali).

Za F1 uporabljam F1TV, neprimerno bolje. Vem da na A Kanalu komentira soforumas ampak so profici se vedno dosti bolj znosni, ceprav sama F1 postaja vedno vecja greznica. MotoGP pa zadnje case preskocim in gledam kasneje (zvecer), skoda dneva. Sem pa takoj za to, da gre ta golazen med placljive pakete samo nimajo jajc za tak reality check, ker bi se marsikaj pokazalo drugace kot mislijo. Spidermane, supermane in ostale -mane si pa tud lahko potegnem v bistveno boljsi kvaliteti pa brez reklam, tko da ... let them go...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
41.121
14.709
113
že 8 let za doma samo internet, gledam kaj jaz želim in to plačam. Nikol več nazaj na neke sheme.. in proplus a kanal tumarije.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
4.474
3.157
113
Ko je Proplus preko operaterjev začel pobirati obvezno naročnino, sem trojček spremenil v internet paket.
Plačujem nižjo ceno za nič manj vsebine in brez težav živimo brez TV.

Vsi, ki ste mlajši od 75/80 let lahko naredite enako. Če vas bo dovolj, bodo ugotovili, da se ne morejo takole na suho pometati z vami.

Cena je pa skoraj ista. Vsaj na Telemachu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Svoj

tomi

Guru
1. sep 2007
20.102
11.589
113
MB
Slabo tolmačenje.
Vsi programi (optika GPON), kateri grejo skozi televizorjev Conax modul s operaterjevo kartico, TV lahko posname.
To stori v kodiranem zapisu, na disk, ki je vštekan v določeni USB port. Tega zapisa lahko predvajam in gledam kakor hočem, vendar ga ne morem predvajati na drugi napravi. Samo na TV-ju.
Snemanje se aktivira bardversko prek tistega rdečega "rec" gumba, lahko softversko, prek sredinskega kursorja, ki odpre vskočno okno, ali tudi prek programskega vodiča, oziroma EPG menija. Torej, na tri načine.

Tukaj ne govorimo o programih Netflix, Disney+, in Prime video (gumbi na pilotu). Samo o tistih prek Conaxa.
Tudi ni govora o operaterjevi aplikaciji, kot so EON, ali Xplore, ker tega niti nimam na TV_ju.
Na TV-ju je Googlov softver, na katerega operater ne more vplivati. Spreminja lahko samo obnašanje svoje aplikacije, katere nimam.
Možno, da bo Sony in Google spremenil kaj, pri naslednji posodobitvi softvera.
90+ % uporabnikov operaterjev je na njihovih boxih.

connaxa je danes za vzorec, in tisti ki ga še imajo, povečini itak nimajo ogleda nazaj.

so pa to tudi nehali v tvje vgrajevat. nekaj let kasneje kot twin tunerje.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
10.799
12.051
113
EU
Repliciral sem "delavec44" o DRM-ju, vendar ste me prehiteli, ker imate hitrejše prste :)
DRM lahko uvedejo, da onemogočijo snemanje. Preprečili bi preskakovanje reklam, pri uporabi televizorjevega snemalnika, vendar je to sporno.
S tem bi operater splošno onemogočili uporabo snemalnika, na vseh televizorjih, tudi pri tistih, kateri niso naročeni na ogled nazaj.
Poročila bi tudi bila pod DRM-jem, ker vsebujejo reklame?

Na zgornji sliki pilota, televizor ima zraven gumba za snemanje, še gumba hitro naprej, in hitro nazaj.
En pritisk gumba sproži preskok naprej (nazaj) za trideset sekund. Čas preskoka je odvisen od dolžine pritiska. To deluje zelo dobro v vseh programih, snemalniku in aplikacijah, kot so YouTube, Libre Tube, media player, VLC player...etc.
Deluje tudi v aplikaciji Xplore od A1. Preizkušeno. Tako ni treba ročno premikati časovni trak aplikacije za preskok reklam.
V aplikaciji lahko operater naredi časovni trak za preskok "sivi" , da ga ne moreš klikniti, v času reklam.
Potem mora še narediti "sivi" gum, na teve pilotu.

EON aplikacijo od Telemacha imam na HTPC-ju, zato ne morem povedati o delovanju.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
4.474
3.157
113
Gumb na pilotu ni čarobna paličica. Če aplikacija nekaj ne omogoča ali blokira, tudi gumb ne deluje.

Conax modulov je pa za odtenek in že po defaultu ne omogočajo ogleda za nazaj. Telemach jih aktivno odstranjuje, tako kot stare d3 boxe.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
10.799
12.051
113
EU
Conax modul s kartico s ključi je izključno za gledanje programov na GPON optiki. Ni potreben ločeni dekodirnik. Manj krame na polici. To imamo vsi v vasi.
Aplikacija ne dela prek tega, in je dobro, da je tako. Operater ne more vedet, kaj trenutno gledam.