2003SE ali wm5

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
torej nekaj me ma da bi menjal dlančnik, pa nevem ali naj vzamem spet z 2003 ali je bolje da vzamem wm5 napravico. razlike poznam, predvsem me zanima kak bo s podporo raznih tomtomov,igojev in podobnih programov v prihodnjih verzijah. ali bojo še podpirali 2003 ali ne več



hvala
 
Nazadnje urejeno:

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Tudi na rabljenih, večinoma, laufajo wm5, katere pa se da nadgradit v wm6.Kateri telefon kupuješ, za koliko, katere funkcije rabiš? To bi bilo dobro vedet, da ti lahko svetujemo. lp
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
nekupujem telefona ampak dlančnik
wink-1.gif


zdaj mam yakumo delta 300, in bom menjal predvsem zarad tega ker hočem vgrajen wifi. zdaj mam pač sd wifi, kar pa me moti, ker mi med srfanjem ostane samo še vgrajen spomin. naslednji kaj bom kupil bo samo HP in nič drugega. sicer sem nekaj gledal wtek 9100, sam mi je procesor hudo hudo hudo švoh (na papirju) v praksi nevem.

dlančnik pa uporablam predvsemv šoli, msn, net, umes ko čakam kake filme, pa zapiski. zato mi je 9100 zlo všeč zaadi tipkovnice.

no občasno laufa tudi navi na njem.

uglavnem na slabše kot je ta yakumo negrem, konec koncev tudi bolšega nerabim, ker je ta dovol zmogljiv za vse kaj rabim, sam pač moti me wifi ki ga ni.



nekaj sem gledal hx 4700 hp-je so dokaj ugodni že, pa potem rx 1950 z nosilcem za avto in gps-om in pa 2190.

4700 sem videl da se da nadgradit na wm5 in tut neki neuradni romi so ki so kao ful izbolšali delovanje, vga resolucija ipd, sam sem ap na kar nekaj forumih zasledil da naj nebi bil višek kvalitete.



2190 je nek srednj, 1950 pa čist low end dlančnik, ki bi v bistvu zadovoljil moje potrebe.



za qtek 9100 pa nevem kak tisti procesor zmore navi in to v praksi, če zmore vse to ok in če ma prihodnost, da bo podpiral TT6 in pa novi miomap potem bi bla vbistvu še najbolša naložba, ker se lahko še telefona znebim.



torej kaj kupit :D

aja naj nebo govora o drugih qtekih ki nimajo tipkovnice (ker je zaslon premali za software tipkanje) in o dlančnikih ki niso HP :D



aja če ma kdo kaj primernega in mu manka GPS lahko nardimo menjavo.
 
Nazadnje urejeno:

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Zdaj uporabljaš pda z 300 mhz. Jaz imam trenutno navit procesor z 195 na 234 mhz in se malenkost pozna.Meni je qtek 9100 dovolj hiter.Ko prvič oprem settings in zavihke, rabi pol sekunde do sekundo da odpre. Ostalo dela takoj ali z min. časom.Ko pa drugič itd. odprem iste zadeve > samo nastavitve in tisti zavihki, pa jih odpre takoj.Aplikacije se tudi odprejo zelo hitro (dobra sekunda), igre, kake bol kompleksne pa podobno kot na domačih pcjih oz. še hitreje.Tudi novi htc touch ima "le" 195 mhz proc.(kar me čudi), ampak očitno je to dovol.



Preden kupiš, sprobaj, pojdi v meni,odpri kakšno aplikacijo, da vidiš odzivnost itd.



btw Stabilno pa dela procesor tudi na 260 mhz , je pa poraba baterije večja.Odzivnost pa še boljša.Jaz ostajam na 234 mhz.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Nimam pojma. To je moj prvi pda in še nimam gps-a tako da še nisem sprobal. Malo preberi teme o wm6 in TT.Je tega na tujih forumih ogromno.Se mi pa zdi čudno, da nebi delalo na wm6 sej se TT, miomap itd. tudi izbolšuje in je vedno bol kompatibilen z novimi os-i.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
saj me ne skrbi kako deluje na wm5 in novejših, skrbi me kako dolgo bo še delovalo na 2003se, kak bo podpora za nazaj.
 

MooNman

Pripravnik
5. avg 2007
148
0
16
malo tu malo tam
Še neki me zanima, če mogoče veš ali je dost dela potrebnega da naštimaš WM5 v WM6?

ali se sploh splača zamenjati?glede na procesor, ki je 200Mhz?
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Iz lastnih izkušenj vam povem, da cifra 200 mhz na papirju ni enaka cifri v praksi. Res je, kot je že nekdo zgoraj omenil, da prvič rabi kako sekundo za odpret kak zavihek, vendar potem vse laufa. Jaz imam Qteka S200, moj drugi PDA, prej sem imel 316 mhz HP rx3715. Hp je bil malenkost hitrejši, če temu lahko tako rečemo...Gre za tako mala odstopanja, da skoraj niso omembe vredna. Poleg tega ima Qtek S200 gor GSM funkcijo in poganja ga WM 5.0, HPja pa je poganjal 2003SE. Navigacija dela super na obeh. Tako Garmin kot I-go. Drugo nisem poskušal vendar sem prepričan da mora delat.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
heh brezveze :D
zaj sem še bol zmeden :D zdaj pa res nevem kaj naj. če vzamem qteka 9100 mi je še najbol finančno ugodno, ker se rešim še telefona :D je mogoče kdo od vas iz mb okolice pa da bi mi mal pokazal 9100 kak dela?