2 x Users (Uporabniki) mapa, po en viden in skrit 'username' folder

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
vrstica1.png
vrstica2.png


Je komu jasno, kako je lahko prišlo do tega?
Morala bi biti samo ena mapa 'Uporabniki' (oz. 'Users) ter samo en 'username_folder' s tem imenom.
Ko targetiram npr. na Viber (ki se, mimogrede, zadnje dni vztrajno iz neznanega razloga sam briše iz namestitvene mape (datoteka Viber.exe), kaže takole:
C:\Users\tomaz_8rts5jq\tomaz\AppData\Local\Viber\Viber.exe.
Normalno bi bilo C:\Users\tomaz\AppData\Local\Viber\Viber.exe.

Lp.
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Takole imam sicer že nekaj časa, do težav ni prihajalo.
Sedaj, ko pa v zadnjih dneh Viber zajebava, sem se pa ob tem, kje je nameščeno (ko je =)), zapičil šele v tole hirearhijo folderjev.

Bi morda pomagalo, če bi spremenil pot v 'Spremenljivke okolja'? (Ne bi glih na pamet tole delal.) Na netu je sicer kar nekaj podobnih problemov in navodil, katere registrske vnose pobrisati, pa kako ravnati z NTUSER... fajli, samo je kar rizično delati s tem. Gre lahk hiter vse v franže.

Sem tudi za test skreiral account prek komande 'netplwiz' in določil lastnosti; ko sem se logiral vanj in preveril, kje je ob prijavi ustvarilo fajle in mape, jih je na tem globjem hierarhičnem (napačnem) nivoju.

Marbit popravek tukaj?:
Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList
Pobrišem iz poti 'tomaz_8rts5jq', restartam sistem in upam na najbolje? (Sistem samodejno prekopira fajle in mape na pravo mesto?)
reginfo.png


Pa še tle?:
path1.png
 

Priponke

  • path2.png
    path2.png
    79,5 KB · Ogledi: 162
Nazadnje urejeno:

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Jaz imam tako


torej brez 'tomaz_8rts5jq' v Default in ProfilesDirectory



Start meni, run, control userpasswords2 , zavitek advanced, advanced -> users, imaš tam oba tomaz uporabnika ( tomaz in tomaz_8rts5jq ) ?
Ne, samo tomaz.

Se pa s tvojega linka vidi, da je potrebno skrajšati path za Public in Default, v ProfilesDirectory bi pa moral biti path zgolj C:\Users\tomaz.
 
Nazadnje urejeno: