16:9 slika, logotip in podnapisi preko roba

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kaj pa SLO2?
priden.gif
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
evo pri nas isto na LG in isto na EVJ. Brez robov, logotipi normalno, super špica in to na vseh kanalih.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Jaz pa sem opazil, da so na nekaterih programih ljudje stisnjeni in , ko jih razširiš so recimo podnapisi odrezani.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Pri meni na Philipsu 7404 takrat, ko imam nastavljeno na "samodejno" (samodejno prilagajanje slike) občasno odreže del logotipa, podnapisov nikoli.
Če nastavim na "široki zaslon" so ljudje v večini primerov stisnjeni, logotip podnapisi in ostalo je v normalni poziciji.

Ponudnik, kablaš EVJ.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz

na siol tv (stb sagem) pritisneš v tem vrstenm redu menu, rumena tipka, modra tipka. Malo počakaš in se ti odpre nov meni.
Potem pa si tukaj nstaviš kako želiš sliko. Jst sem nastavil na 16:9 pa se mi zdi, da je bilo pri vseh vredu razen pop tv. Potem sem pa prestavil nazaj, kar je že bilo po defaultu in sedaj je pa na vseh dobro oz. je tak: na tv je nastavljeno na auto, in ko so reklame ali pa če so na filmu črni robovi tv sam neki prilagaja. Ker ni moj tv in ga nič ne gledam, imam v spominu, da ne reže podnapisov. Uporabnik pa tudi nič ne jamBra, tko da zgleda da je vredu:)

Mal se je potrebno poigrat z nastavitvami stb-ja in tv-ja.
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Panasonic je zakon, vsaj od takrat, ko so spremenili postavitev logota na RTVSLO. Prej je (vsaj moj) imel občasne težave.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
A ne vidiš, da je logotipa malo preko? Na Bushevi veliki sliki se še boljše vidi, na njegovi so še podnapisi malo pod sliko.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ja ni izven ekrana, ker sta imela tak sliko nastavljeno. Ampak zaradi tega marsikatera TV noče slike avtomatsko raztegnit. Njih bi pa očitno prišlo 5 mio € da premaknejo logotip za par pixlov dol in si tega ne morejo privoščit, ker nekateri švinglajo s RTV naročnino
tongue-1.gif


Ker tudi če postaja (ali distributer) ne oddaja v 16:9, bo 99% 16:9 TV sprejemnikov sliko razširilo avtomatsko do roba.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz pa mislim,d a je nastavljeno tako, da slika pac je kakrsna je... logotip pa je vedno na istem mestu zgoraj desno ... Sicer RTV SLO programe gledam zelo zelo redko... vendar vem, da bi me motilo, ce bi bil logotip ali podnapisi odrezani ... Na mimonem Philipsu pa se vcasih zgodi, da je treba porpavljat prikaz slike, ker so podnapisi odrezani ...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
No evo to - ko potem del podnapisov fali in se mati na svoji TV joče, da pol podnapisov ne vidi, foter se pa potem jezi, ko mora sliko zožat (ker razume ANG).
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Kaj pa SLO2?
priden.gif
evil.gif
LPWWY
Saj RTV SLO programi preko DVB-T so v redu kvalitete. Preko DVB-S je pa kvaliteta porazna, čeprav porabijo 2-3x več Mbps. Hotbird 13E je slab (screenshot s prejšnje strani), kar oddaja Total TV preko 16E je pa še slabše...

Lahko bi oddajanje preko satelita spremenili na H.264. Če ne pa vsaj nadgradili MPEG2 encoder s čim sodobnejšim.

Najbrž kabelski operaterji vzamejo boljši izvor.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Mogoče je slika 4:3 (in raztegnjena na 16:9) pa je zato zdaj znotraj?

Sicer pa tudi sam gledam, da je včasih logo gori, včasih doli
tongue-1.gif