14 palčni prenosnik za poslovne namene

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Zdravo. Kupujem 14 palčni prenosnik v poslovne namene. Proritete so 8 GB rama, ločljivost zaslona vsaj 1600x nekaj..., VZDRŽLJIVA baterija, kakovostno ohišje, zanesljivost delovanja. Teža ni poglavitnega pomena, seveda je fajn imeti čimlažjega in čimtanjšega...

Budget do cca 1.500 EUR.

Ogledal sem si Lenovo T440 modele, z Lenovo T serijo imam tudi dobre pretekle izkušnje. Je pa res, da nimam pojma o trgu 14 palčnih prenosnikov.

Kaj bi priporočali ob zgoraj omenjenih pogojih?

tnx
 
Nazadnje urejeno:

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Imam službenega T440S z SSDjem, izredno zadovoljen. Net in offfice programe mirno laufa z baterijo sedem ur, čisto nova izkušnja
smile-1.gif
Aja, pa lahek je, ful.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Jaz sem ravno dva tedna nazaj za služben računalnik vzel Lenovo X1 Carbon. Izredno zadovoljen....
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Jaz sem ravno dva tedna nazaj za služben računalnik vzel Lenovo X1 Carbon. Izredno zadovoljen....

Fin, tanek, lahek..., ampak slabša baterija, slabša tipkovnica, manj priključkov kot T serija.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Mora biti 14? Drugace bi priporocal MB pro 13 z retino.
smile-1.gif


Jaz se nisem srecal "pc" laptopa s taksno baterijo in kvaliteto ohisja.
smile-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
MAC odpade, ker imam kar nekaj namenskih programov za WIN.

T440s ima idle time 28h in wifi surfing 12,5h in fullhf film 11h na reviewih (s tisto večjo baterijo)
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Jaz sem ravno dva tedna nazaj za služben računalnik vzel Lenovo X1 Carbon. Izredno zadovoljen....

Fin, tanek, lahek..., ampak slabša baterija, slabša tipkovnica, manj priključkov kot T serija.

Baterija mi zdrži realno 6 ur, kar mi je dovolj. Je pa res, da ne moreš zamenjati baterije. Še pa full hitro na polni. Glede priključkov nimam težav, ker sem vzel še OneLink in imam gor priključen zunanani monitor in tipkovnico...

Glede tipkovnice nimam nobenih pripomb edino na touch pad sem se moral malo navaditi. Pa kar se mi zdi brez veze pri X1 - imam model z najboljšo resolucijo, ki sem jo zmanjšal, ker mi je vse skupaj premajhno za delo... Če bi se enkrat kupoval bi vzel isti računalnik edino morda z malo slabšo resolucijoin posledično nižjo ceno.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
malo cenejša opcija, sam uporabljam HP elitebook 840, nekaj podobnega temu https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp-prenosnik-hp-elitebook-840-16-ghz-h5g24ea

test na http://www.notebookcheck.com/Test-HP-EliteBook-840-G1-H5G28ET-Ultrabook.114311.0.html od bussines notebookov je na tej strani bolje ocenjen samo T440s

Imel sem že oboje HP in Lenovo. Za poslovno uporabo - kar se mene tiče - samo Lenovo in nič drugega. Samo mora biti seveda ThinkPad serija. Se mi zdi, da je kakovost izdelave na bistveno višjem nivoju.

Ima pa seveda vsaka od znamk določene specifike, ki so enim bolj všeč, drugim manj...
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Stvari gredo v IT hitro naprej in se spreminjajo, tako da kar na slepo vztrajati samo pri določni firmi mi je mimo.

"Serija 800 je tako kar 40 odstotkov tanjša in do 28 odstotkov lažja kot predhodne serije poslovnih prenosnik tega razreda."

Ne rečem, da je boljši kot t440s, ampak ga odpisati samo zato, ker je HP, je pa malo mimo.

Recimo glede na tvoj mnenje, da mora biti Thinkpad, je potem tole tudi top izbira?

http://www.ceneje.si/Izdelek/3...k-thinkpad-l440
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Te plate serije Tx40 podpirajo 16GB RAMa na plati. Tako da je v prodaji ponavadi osnovna konfiguracija pomnilnika, ker mašine z max. Količino (serijsko) so nesorazmerno dražje)...
Pri nas se kupi zadeva z 4 GB RAM in ločeno grafiko in spodobnim procem. Potem se dokupi SSD in RAM in zadeva je občutno cenejša na koncu kot stock po naročilu...
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Stvari gredo v IT hitro naprej in se spreminjajo, tako da kar na slepo vztrajati samo pri določni firmi mi je mimo.

"Serija 800 je tako kar 40 odstotkov tanjša in do 28 odstotkov lažja kot predhodne serije poslovnih prenosnik tega razreda."

Ne rečem, da je boljši kot t440s, ampak ga odpisati samo zato, ker je HP, je pa malo mimo.

Recimo glede na tvoj mnenje, da mora biti Thinkpad, je potem tole tudi top izbira?

http://www.ceneje.si/Izdelek/3...k-thinkpad-l440

Morda smola, ampak do sedaj sem imel z HP res slabe izkušnje. Ta ThinkPad ni poslovni...

Nisem zagovornik Lenova, ampak imel sem R61, X220 in sedaj X1 in sem res zadovoljen. Morda sem ga malo usral z X1, ker mi je velikost 12,5 dovolj in mi je malo žal, da nisem vzel X240 ampak kaj pa vem, za HP se zaenkrat ne bi določil.

Pa tudi kar se tiče tipkovnice, so nekateri detajli, ki mi ne odgovarjajo pri HP. Ampak to je stvar navade. So pa seveda zadovoljni uporabniki HP, ki ga ne zamenjajo za nič na svetu.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
čist samo za info...toshiba portege z930 je tudi zanimiva opcija...z magnezijevem ohišjem in ssd...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Pomojem bom kar vezl t440s. So me steviln pozitivnii testi prepricali
smile-1.gif


Kako je pa z docki? Slisal sem, da imajo novosobni nek usb station in dockov vec ni?
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Pomojem bom kar vezl t440s. So me steviln pozitivnii testi prepricali
smile-1.gif


Kako je pa z docki? Slisal sem, da imajo novosobni nek usb station in dockov vec ni?

Tukaj moraš biti pazljiv, ker imaš tri možnosti:
obstaja klasičen dock, ki si ga navajen in naj položiš računalnik, ki se z dockom poveže s konektorji, ki jih ma računalnik spodaj. Potem imaš možnost docka preko USB (http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_3246_hlsadi584_lenovo_thinkpad_usb_3_0_dock) kar pa ni čisto pravi dock, ker ne omogoča polnenja računalnika in ga tudi ne moreš prižgati in ugasniti preko docka.

Potem je pa podobna zadeva (http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_3246_hlsadi609_lenovo_thinkpad_onelink_dock_crn) ki popolnoma nadomesti dock. Tukaj moraš imeti na računalniku OneLink konector. Vhod je podoben, kot navaden (novi) polnilec le, da je malenkost širši. Tudi OneLink docka sta dva. Razlika je v tem, kakšne vhode za monitor želiš. Navaden OneLink ima vhod za HDMI, med tem, ko ima OneLink PRO vse vrste vhodov za monitor razen HDMI.

Jaz sem v službi naročil X1 in je možnost priklopiti USB dock in OneLink. Ker prodajalec ni znal svetovati smo najprej kupili USB dock in sem žele nato našel, da obstaja OneLink dock. USB ti vsekakor odsvetujem, ker poleg omejitev funkcij je tudi prenos podakov na externi disk slabši, pa kvaliteta gfrafike...

Med tem kot ta OneLink dela super in je popolnoma enakovreden klasičnim dockom. Prej pa preveri še priključke.
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Za T440S uporabljam klasičen docking station z izhodom za dva monitorja, reče se mu UltraDock. Računalnik nabiješ gor, tam je še cela kopica USB portov, da ti ni treba prav ničesar preklapljat, ampak je povezano, da je mir.
Če boš kdaj uporabljal več monitorjev (priporočam, življenje je mnogo lažje
smile-1.gif
) in večkrat vklapljaš in izklapljaš mašino, je to najboljša rešitev.