100 najbogatejših

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hm, sem pa pričakoval pri vrhu še ljubljanskega župana
grin1.gif
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
hahahaha meni gre na smeh....
slepijo same sebe.....veliko je podjetnikov s 700€ neto......in 3 vilami.....prijavljeni so pa v garsonjeri...:)))))
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
Kot npr.?

Moj jeben sosed, ki je kao ločen, živi v majhni hiški. V resnici je ločen na papirju, mala hiška je oddana v najem,
sam pa se potika bokve kje, ker ga ni cela ulica vidla že od novega leta... Živi pa bojda samo od kafane in nekih
zavarovalniških pogodb.

myass.press
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
Splo Lah pa Horvatsta med najbolj poštenimi! Sem pa videl da je celo nova najbogatejša ženska (menda je to Danijela Rakovič) Firma ima poštni predal v ljubljanski Šiški!
grims-1.gif

Če bi Danijela Rakovič bila tako bogata, ne bi vsak dan pridno hodila v službo v Pro banko.

To so debele buče, za njo se pa nekdo skriva.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
Splo Lah pa Horvatsta med najbolj poštenimi! Sem pa videl da je celo nova najbogatejša ženska (menda je to Danijela Rakovič) Firma ima poštni predal v ljubljanski Šiški!
grims-1.gif

Če bi Danijela Rakovič bila tako bogata, ne bi vsak dan pridno hodila v službo v Pro banko.

To so debele buče, za njo se pa nekdo skriva.

welcome%201999.jpg
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Je kdo gledal torkovo (mislim da) Omizje? Tema je bila lestvica najbogatejših, povabljenih par ljudi, ki so tam objavljeni, ujela pa sem samo zaključno misel, da če seštejemo premoženje vseh stotih na lestvici, se vsi skupaj uvrščajo šele na 230. mesto na Forbesovi lestvici.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Sem gledal ja. Sam men nekaj ni jasno. Kako se lahko en doktor ekonomije kot je znalac Jože P. Damjan tako spreneveda, da enači managerski odkup z nakupom stanovanja fizične osebe. To mi res ni jasno kako so lahko tako neumni in to enačijo.
bonk.gif


Pri nakupu stanovanja z hipotekarnim kreditom ti zastaviš nepremičnino, ki jo imaš v lasti. Kredit odplačuješ z denarjam, ki ga vsak dan SAM zaslužiš, ko garaš v službi in se zaradi tega odpoveš marsičemu. Če ti slučajno ne uspe odplačat kredita si ob velik znesek denarja in nepremičnino, ki si jo zastavil.

Pri managerskem odkupu pa lepo gospodje ustanovijo d.o.o. z ustanovitvenim kapitalom okol 8k€. Ta d.o.o. nato delnice podjetja, ki ga kupuje in jih nima v lasti, zastavi za nekaj mio. € kredita. Ta kredit nato odplačuje podjetje, ki ga kupuje oz. podjetje katerega manager je sam. Kot manager si izplačuje visoko plačo. Poleg tega pa še podjetje plačuje miljonski kredit, da odkupuje samo sebe za managerja. Da ne govorim o tem, da se podjetja prodajajo zelo pod ceno saj manager podjetje prodaja sam sebi in si ga bo seveda poskušal prodati po najnižji možni ceni, ki jo lahko prikaže. In kaj imajo od tega delavci, ki so prav tako ustavrjali to podjetje in tudi danes ustvarjajo dobiček. Nič. Vse bo imel samo manager. To ti je lopovščina.
10.gif


Res mi ni jasno kako se lahko eni, ki se imajo za tako brihtne, tako sprenevedajo.
crazy1.gif
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.317
1.339
113
Pa kaj si ti že kdaj povohal ekonomijo od blizu ali samo bereš časopise in misliš da vse veš? Večina kar je bilo odkupljenega v zadnjem času z managerskimi odkupi so d.d.-ji. Pri skoraj vseh Laško, Merkur, .... je bila ponujena cena za delnico višja kot je bila takrat na borzi. Tako, da ne govori bedarij o poceni nakupih.
Na nek način ima pa tudi Damjan prav. Ti ko kupuješ stanovanje enako zastavljaš banki nekaj kar takrat še ni tvoje in bo "tvoje" šele ko bo banka nakazala denar prodajalcu. Cena stanovanje se lahko spremeni čez noč (poplava ali požar uniči stanovanje, ti pa ga nimaš zavarovanega ali pa zavarovanje ne pokrije celega dolga). Pri t.i. managerskih odkupih pa manager enako zastavlja delnice, katerih lastnik postane ko bo banka, ki mu je dala kredit nakazala kupnino.
Še to v svetu je znano, da je večina podjetij potem ko so lastniki postali vodilni delavci delala vsaj enako kot prej ali boljše. Tudi delavci so se imel boljše. Po moje tudi v SLO ni bistvene razlike. Po dosedanjih podatkih vsa ta podjetja delajo boljše kot so delala pred odkupi (bilance za leto 2007 bodo dostopne kmalu na AJPES-u in boš lahko preveril), tudi delavcem po moje ni slabše kot je bilo prej.
Treba se bo pač navadit. Če si delavec si za to v firmi, da delaš in ustvarjaš dodano vrednost. Še zmeraj pa imaš možnost, da se veliko učiš, se poizkusiš posebej izkazat in tako počasi prideš do managerske funkcije. Potem pa bo vsak videl če je biti manager res tako lepo kot si eni mislijo (funkcija rasti skrbi in dela je potenčna).
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.317
1.339
113
PA še to. Gotovo bom managerju, ki ima v poslovnem svetu že neko zgodovino in se je dokazal, da zna uspešno voditi podjetje, bolj zaupal in prej dal nekaj mio EUR kredita, kot pa tebi, ki te ne poznam. Pa četudi boš imel plačo nekaj tisoč EUR.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
V zadnjem času je bilo prodanih več 100 družb s strani Kada in Soda in ne sam te največje cvetke Merkur, Mercator, Laško, Istrabenz itd. ki so bile najbolj pod očesom javnosti in vlade (vemo zakaj), tako da so bile kokr tok transparentne. Ampak pomoje še vseeno podcenjene. Manager lahko tudi namenoma slabi oz. izčrpava podjetje, da ga lahko potem poceni kupi, potem pa bum nazaj uspeh in visoka rast. A se ti ne zdi da je nekaj smrdi, če je podjetje takoj po odkupu začelo poslovat super? Če bi poslovalo že prej tako super, ga managerji ne bi mogl odkupt. Zato jim to ni bilo v interesu. In pri teh podjetji so se prodajali državni deleži. Tako da smo bili s tem oškodovani tudi državljani.

Kar se pa tiče enačenja nakupa stanovanja ali pa managerskega odkupa si pa še enkrat preber kaj sem napisu in pol lupetaj kok ma Damjan prav. Samo povzetek...

Managerski odkup:
-manager je zelo dobro plačan za vodenje podjetja
-ob tem da je dobro plačan pa še dobi podjetje vredno nekaj miljonov €
kako?
-odpre "manager d.o.o." z osnovnim kapitalom 8k€ (to je vse kar lahko izgubi)
-ta "manager d.o.o." se zapufa pri banki za nekaj miljonov € in odkupi podjetje d.d.
-dobiček od d.d.-ja gre nato za odplačevanje tega kredita, ki ga je najel "manager d.o.o." (namesto da bi šel dobiček v razvoj podjetja, gre v managerjev žep)
-manager pa še poleg tega prejema nekaj tisoč € plače.
-ker d.d. odkupuje "manager d.o.o." lahko manager samo ogromno pridobi in nič ne more izgubit (ker ni najel kredita kot fizična oseba)
-če slučajno d.d. propade in ni več dobička, da bi odplačal kredit, potem se banka lahko znajde v hudih likvidnostnih težavah saj lahko dobi max. 8k€ (osnovni kapital družbe)
-če bo prišlo obdobje recesije in propade več d.d.-jev, ki so v managerskem odkupu preko raznih "manager d.o.o." potem lahko banka bankrotira in izgubi delo na stotine ljudi (poleg tistih ki so izgubil delo v d.d.-ju ker se je dobiček prelival v privat žepe in ne v razvoj)

Nakup stanovanje na hipoteko:
-tukaj si vključen samo ti
-kot fizična oseba najameš kredit in začneš gardit hišo
-vsak mesec si od plače trgaš tretjino ali polovico, da lahko odplačuješ kredit za hišo
-če kredita nisi sposoben odplačevat, banka hišo zarubi in proda (ima minimalno zgubo)
-posledica je "samo" ta da boš ti izgubil hišo in zaradi tega ne bo noben izgubil delo, ker ne boš mogu vrnit 100 mio.€

Kapiš?
 

Poti

VIP titula
21. avg 2007
5.060
0
36
39
Če manager slabi podjetje, ga je pač treba zamenjat. Zato je pa tukaj nadzorni svet ali lastnik, kateremu ni v interesu, da bi podjetje slabo poslovalo. OK pustmo tista državna podjetja, kjer je itak najbolj pomembno v kateri stranki si.

Pa Manager d.o.o. res odgovarja samo s tistimi 8000€, vendar njegov zakoniti zastopnik(najbrž ta manager) odgovarja z vsem svojim premoženjem.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik Poti pravi:
Če manager slabi podjetje, ga je pač treba zamenjat. Zato je pa tukaj nadzorni svet ali lastnik, kateremu ni v interesu, da bi podjetje slabo poslovalo. OK pustmo tista državna podjetja, kjer je itak najbolj pomembno v kateri stranki si.

Pa Manager d.o.o. res odgovarja samo s tistimi 8000€, vendar njegov zakoniti zastopnik(najbrž ta manager) odgovarja z vsem svojim premoženjem.

Ja se strinjam. Glavna krivca sta tako Kad pa Sod kot lastnika (če gre za državno podjetje), ker sta dopustila to, da se je podjetje izčrpavalo. Tako kot se zdaj dela v Palomi in se vsi delajo neumne. Noben managerski odkup se ne bi mogu zgodit brez političnih botrov, ki so to omogočil.

Samo hotu sem poudart, da je najem kredita 100k€ za nakup nepremičnine (na hipoteku) s strani fizične osebe, daleč od tega, da lahko en na "dobro ime" najame 100 mio. € kredita.

In kolikor je meni znano ti pri d.o.o.-ju odgovarjaš samo z osnovnim kapitalom. Pač greš v stečaj.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
ksz

Jelinčič ima menda 3 milijone...O Kresalovi pa ne duha ne sluha... aja je LDSova
confused-1.gif

evil.gif
 

Poti

VIP titula
21. avg 2007
5.060
0
36
39
Ja lastnik odgovarja samo z kapitalom družbe, medtem ko zakoniti zastopnik za posle, ki jih je sklenil v imenu podjetja odgovarja s svojim premoženjem. Vsaj tako so nas učili
grin1.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
Je bla ta teden kresalova na lokalnem radiu jo je šofer v novi 8 čakal na parkingu!
cheer.gif
 

magnum

Pripravnik
31. avg 2007
230
3
18
Lp.

KSZ.

Je kdo preko AJPES ze kdaj pogledal izkaz poslovnega izida Martin Strel s.p.? Dober je (;

Srečno!

jZ
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.966
1.110
113
www.adriamedia.si
V nemčiji nikol ni govora o 100 najbogatejših.

[/QUOTE]
Bo trba malo nemške medije spremljat. Pa italijanske, avstrijke, angleške, ameriške itd ...