1. Kärntner Erlebnispark, Presseggersee, Hermagor

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Otroku sem obljubil, da gremo tja, karte so tudi že kupljene, sedaj pa par vprašanj:
se splača gor najti kakšen penzion pa tam prespat in naslednji dan ponovno obiskat obalo Presseggersee ali kakšnega drugega jezera v bližini? Cene sob so nekje od 50-60 € dalje na noč. Mogoče se celo zapeljat nazaj grede do Vrbskega jezera pa it tam na mestno kopališče? Če bi prespali, bi se šli mogoče še kam kopat, pa Minimundus tudi pride v poštev.
Najhitrejša in najbolj enostavna pot iz LJ je verjetno čez Karavanke? Pa kakor vidim po Google Maps, rabimo tudi avstrijsko vinjeto.

Če gremo gor ta petek in se vračamo v soboto proti večeru bo zaradi Putinovega obiska kaos na poti do Ljubljane? Verjetno bo nastal kaos že v Avstriji mimo Vrbskega jezera? Študiram da bi šli nazaj čez Ljubelj in po stari cesti, ampak predvidevam, da ne bo tam nič bolje?

Prosim za vaša mnenja.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Jaz nebi rinil za vikend preko karavanškega ker bo štala. Do Vrbskega imaš najbližje čez Ljubelj, vinjete ne rabiš. Zadnji vikend ni bilo ne v soboto ne v nedeljo čez Ljubelj nič gužve.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Jaz nebi rinil za vikend preko karavanškega ker bo štala. Do Vrbskega imaš najbližje čez Ljubelj, vinjete ne rabiš. Zadnji vikend ni bilo ne v soboto ne v nedeljo čez Ljubelj nič gužve.
Mi gremo najprej do Pressegersee (Preseško jezero mislim da je v prevodu), na Vrbskem sem se imel namen ustavit nazaj grede, če bi gor prespali. Ampak vidim, da bo res neumno rinit v soboto nazaj.
Nič, gremo v petek na enodnevni izlet ali pa prestavimo termin na naslednji teden.