1.6 HDi in kurilc?

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
saj to je tisto, ko je treba neko tekočino not vlivat?

Nobene tekočine se ne vliva.
ne-ne-1.gif


So pa različni sistemi "čiščenja" filtra. Pri nekaterih se prične regeneracija, ko doseže določeno temperaturo,
nekateri imajo dodatno svečko in vlijejo v filter nekaj goriva in zažgejo saje ipd.
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik jezek pravi:
Citat:
Uporabnik danielt pravi:
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Si prepričan da ga nima? Kolikor je meni znano imajo vsi 1.6 HDi PDF filter. Razen mogoče kaki modeli, ki so bili delani za Rusijo, Ukrajino ali Rumunijo.

Citat:
Uporabnik seba81 pravi:
90 KM motorji nimajo Fap filtra neglede za kam so narejeni, od 110KM naprej ga imajo pa vsi.



9HYB (1600Hdi 80kw) ta tip motorja nima FAP filtra,
res pa je da se ta tip motorja pri nas ni prodajal v novih vozilih, oz jih kar jih je v slo so bili naknadno uvoženi, rabljeni. in kar vem je bil delan za francoski trg.

lp

Ni res. Polovica 110 konjskih pri nas nima FAP. Med njimi moj. Slovenski.

Podpis. Tudi moj 110 konjski 1.6 TDCi ( v bistvu HDi) nima DPF filtra.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Citat:
Uporabnik motoristic pravi:
Citat:
Uporabnik jezek pravi:
Citat:
Uporabnik danielt pravi:
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Si prepričan da ga nima? Kolikor je meni znano imajo vsi 1.6 HDi PDF filter. Razen mogoče kaki modeli, ki so bili delani za Rusijo, Ukrajino ali Rumunijo.

Citat:
Uporabnik seba81 pravi:
90 KM motorji nimajo Fap filtra neglede za kam so narejeni, od 110KM naprej ga imajo pa vsi.



9HYB (1600Hdi 80kw) ta tip motorja nima FAP filtra,
res pa je da se ta tip motorja pri nas ni prodajal v novih vozilih, oz jih kar jih je v slo so bili naknadno uvoženi, rabljeni. in kar vem je bil delan za francoski trg.

lp

Ni res. Polovica 110 konjskih pri nas nima FAP. Med njimi moj. Slovenski.

Podpis. Tudi moj 110 konjski 1.6 TDCi ( v bistvu HDi) nima DPF filtra.

Se posipam s pepelom, če širim krivo vero
tongue-1.gif
.Tako sem dobil obrazloženo s strani priznanega citro mehanika.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.612
1.240
113
Pri nas ni priznanih citro mehanikov. So samo slabi in slabši. Kar je razvidno tudi iz njegove razlage o FAP filtru pri nas.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik jezek pravi:
Pri nas ni priznanih citro mehanikov. So samo slabi in slabši. Kar je razvidno tudi iz njegove razlage o FAP filtru pri nas.
Buče, ker tle pr nas v okolici Litije je en zlo dobr mehankar za Peugeot/Citroen.
 

Ales

Pripravnik
7. avg 2007
403
3
18
Lichtenwald
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
saj to je tisto, ko je treba neko tekočino not vlivat?

Nobene tekočine se ne vliva.
ne-ne-1.gif

Žal to ni res! Pri 2.0 HDi FAP (79 Kw) se tekočina vliva v poseben rezevoarček, najbrž je pri 1.6 HDi FAP isto. Rezevoarček se pa nahaja (vsaj pri moji 307) pred zadnjim levim kolesom.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Pa VAG 2.0 tdi BSS motor delan za francoske superbe!
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Se pardoniram.
d055.gif

Ne, to imajo samo tisti, ki so razvili FAP / DPF filtre pred skoraj 10-timi leti. Najnovešji dizli pa tega sistema baje sploh ne bodo več imeli
cheer.gif
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik jezek pravi:
Pri nas ni priznanih citro mehanikov. So samo slabi in slabši. Kar je razvidno tudi iz njegove razlage o FAP filtru pri nas.

Opa, spet eden alter super duper strokovnjak ... sinko, si že slišal kdaj za Tonija (Jerovška). Je dec na mestu in njegova strokovnost ni vprašljiva ...
 

jansatovaurska

Pripravnik
27. sep 2011
695
0
16
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Citat:
Uporabnik jezek pravi:
Pri nas ni priznanih citro mehanikov. So samo slabi in slabši. Kar je razvidno tudi iz njegove razlage o FAP filtru pri nas.
Buče, ker tle pr nas v okolici Litije je en zlo dobr mehankar za Peugeot/Citroen.

K pa ne obvlada pa k sivcu pelje
grims-1.gif
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.612
1.240
113
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Citat:
Uporabnik jezek pravi:
Pri nas ni priznanih citro mehanikov. So samo slabi in slabši. Kar je razvidno tudi iz njegove razlage o FAP filtru pri nas.

Opa, spet eden alter super duper strokovnjak ... sinko, si že slišal kdaj za Tonija (Jerovška). Je dec na mestu in njegova strokovnost ni vprašljiva ...

Ja ati, slišal. In je dec na mestu. In je največji poštenjak med mehaniki. In je strokoven glede na ostale citro mehanike. Kar pa ni ravno neko merilo. Ampak citroenarji s(m)o očitno mazohisti. Dvomim, da bi se vozniki drugih znamk sprijaznili z dejstvom, da na servis čakaš vsaj 14 dni (ker pol balkana vozi k Toniju), da si v primeru vsake nestandardne okvare vsaj en teden brez avta, da dobava rezervnih delov lahko traja več tednov, da ni možnosti Chrono storitve, da ni (dovolj) nadomestnih vozil...in nenazadnje: servis je v Grosuplju.
Ampak dovolj oftopikarjenja, če pa kdo odpre namensko temo z veseljem vse utemeljim.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik jansatovaurska pravi:
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Citat:
Uporabnik jezek pravi:
Pri nas ni priznanih citro mehanikov. So samo slabi in slabši. Kar je razvidno tudi iz njegove razlage o FAP filtru pri nas.
Buče, ker tle pr nas v okolici Litije je en zlo dobr mehankar za Peugeot/Citroen.

K pa ne obvlada pa k sivcu pelje
grims-1.gif
Dej vrž priimek mehankarja, da vidm če misliva istega.
 

jansatovaurska

Pripravnik
27. sep 2011
695
0
16
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Citat:
Uporabnik jansatovaurska pravi:
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Citat:
Uporabnik jezek pravi:
Pri nas ni priznanih citro mehanikov. So samo slabi in slabši. Kar je razvidno tudi iz njegove razlage o FAP filtru pri nas.
Buče, ker tle pr nas v okolici Litije je en zlo dobr mehankar za Peugeot/Citroen.

K pa ne obvlada pa k sivcu pelje
grims-1.gif
Dej vrž priimek mehankarja, da vidm če misliva istega.

Imenoval ga ne bom brez njegovega dovolenja..znan je pa tudi po nazivu HO.