Ples polke

borut212

Zelenc'
14. jul 2010
2
0
1
Verjetno nekaterim smešna tema, vendar čas veselic se je začel, zato je treba tudi katero deklino povabit na ples
smirk-1.gif
. Ker pa se veselic navadno nisem ravno pogosto udeleževal, imam zdaj majhen problem, ker ne znam tako dobro plesati polke. Na spletu sem sicer gledal neke vodiče za polko, ampak ni ravno enaka "naši" oz. taki, ki se jo navadno pleše na veselicah. Tudi na veselicah jo vsak malo drugače pleše, zato se jo je težko naučit samo z gledanjem.

Vem, da vaja dela mojstra, ampak vseeno bi rabil dobro osnovo. Ima kdo kakšno idejo, rešitev, kako bi se jo lahko naučil?

Hvala za pomoč!
LP
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Greš na veselico in gledaš kako plešejo. Polka je "na široko" dvo taktna tko da ubistvu skačšš iz ene noge na drugo. Velik se pa na veselicah tud valček pleše tega pa mislim da znaš
 

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
Če ne znaš tako dobro, pomeni, da sploh ne znaš, ker če bi vsaj malo znal, bi lahko delal malo manjše korake ali pa preprosto 'slišal' glasbo...
no jaz se delam pametn, ko tud ne znam
grin1.gif
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Za polko plesat pa res ne rabiš folklorne skupine :D Eno ženico ap te bo zavrtela
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Najbl simpl varianta:

2x poskoči na desni nogi, 2x na levi (nasprotno nogo takrat drži v zraku)

Potem vse skupaj ponovi.

Ko ti bo šlo, se poskusi še zavrteti. To delaš dokler špila muzika, nato prenehaš

Žensko pa primeš za boke (tam kjer se ponavadi naredijo fukročke)
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
Prvo kot prvo ne skač z ene noge na drugo ker bo izgledalo kot da te pečejo podplati.
Polka je trokoračen korak, tako da se šteje isto kot valček: 1-2-3-, 2-2-3, 3-2-3
Zib je samo v kolenu, podobno kot pri hoji, vendar malo bolj izrazit, vendar pretiravati ne smeš
Ne pustit da te punca vodi/vrti/obrača! A si dec al nisi? Kljub temu da ne znaš plesat, se vsaj delaj da znaš

Obrati so glede na valček ravno obratni. Pri valčku začneš obrat s tisto nogo v katero smer si namenjen, pri polki pa ravno obratno

Valček: z desno nogo v desno
Polka z levo nogo v desno in z desno nogo v levo
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Na veselicah, kolikor je meni znano se v večini pleše fokstrot in diskofoks.
Če bi rad očaral deklino jo daj s tema dvema plesoma.
zmaga.gif


Polko se pa res ni treba učit, če imaš vsaj osnovni posluh za ritem. Če ga nimaš, ti pa bolj težko kaj pomaga. Boš pa vedno "tlačil zelje".
grin1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Sem nabavil jeklene diabole, če imaš še problem s sosedovimi mačkami.

Drugače pa-recesija dela svoje.

Sem klical za ometavat 10 dni nazaj, pa silos že stoji pred hišo, jaz pa nimam vse prištimano.

Mojster pravi, cena pa tud.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
mačka sem umiril.

kje te hebe recesija..cvicek mas, krvosesa tudi se

omete bos ze delal. se vid, da nisi nas. na taki vrocini se ne dela iz dveh razlogov
1. ni dobr za delavca
2. material se prehitro susi in ti bo pokal.

ce ne sparas delavca, glej nase, sej si dolenc. pa ne zajebavam se..prsezem
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
Prvo kot prvo ne skač z ene noge na drugo ker bo izgledalo kot da te pečejo podplati.
Polka je trokoračen korak, tako da se šteje isto kot valček: 1-2-3-, 2-2-3, 3-2-3
Zib je samo v kolenu, podobno kot pri hoji, vendar malo bolj izrazit, vendar pretiravati ne smeš
Ne pustit da te punca vodi/vrti/obrača! A si dec al nisi? Kljub temu da ne znaš plesat, se vsaj delaj da znaš

Obrati so glede na valček ravno obratni. Pri valčku začneš obrat s tisto nogo v katero smer si namenjen, pri polki pa ravno obratno

Valček: z desno nogo v desno
Polka z levo nogo v desno in z desno nogo v levo

Lol ni res. Nemoreš ti valčka plesat na 2/4 ritem kje si že to vidu.

Na veselicah se dosti pleše discohustle/discoswing kar je isto, in se pleše na 6 dob. leva(1,2) - desna(3,4) -nazaj naprej (z levo nogo 5,6, pnca z desno nazaj)
 

alter

Pripravnik
23. jul 2007
64
0
6
Seveda je res. Ma miha013 čisto prav. Polka je trokoračni ples. Razlika je v dobah. Polka (četrtinka-četrtinka-polovinka) valček(četrtinka-četrtinka-četrtinka).