Območje omejene hitrosti - kje se neha ?

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Torej ta 30 km/h območja. Kje se nehajo ? Pri naslednjem križišču ?
(sprašujem za prakso, ne teorijo)
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
A niso ponavad table, kdaj se neha
smile-1.gif
?
Če tabl ni, potem velja tako, kot navadna omejitev hitrosti-do prvega križišča...
 

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
A niso ponavad table, kdaj se neha
smile-1.gif
?
Če tabl ni, potem velja tako, kot navadna omejitev hitrosti-do prvega križišča...
Kolikor jaz vem je tole bullshit.
Konec je ob znaku, ceprav nisem cisto preprican.
 

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Citat:
Uporabnik Nightcrawler pravi:
joj ste vsi talenti
kako pa ste prišli čez CPP?
200 EUR in placana kurbica za 4ure za izpitnega in je bila stvar zakljucena.
nahrung002.gif
 

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
Če gre za območje 30km/h se ponavadi neha z znakom (ponavadi je še kakšna cestna ovira), če znaka ni velja do prvega križišča.

to je to .
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Če je cona 30, potem velja ta omejitev do naslednjega znaka (prečrtana cona 30).
Če je pa navaden okregel prometni znak, potem pa velja do naslednjega križiča, oziroma znaka.
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Stein, Ovca, CyberShot mogoče ne bi blo slabo razmislit o tem, da bi šli še enkrat v avtošolo. Se boste še velik naučili.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Stupo pravi:
Če je pa navaden okregel prometni znak, potem pa velja do naslednjega križiča, oziroma znaka.
Ni navaden okrogel, ampak prav tak, kjer je narisan znak za omejitev hitrosti, pod tem pa napis "Območje omejene hitrosti".

V Pravilnik o prometnih znakih na cestah ne najdem takega znaka. Bom ga slikal ob priložnosti.

Je pa tega polno, recimo v Mariboru, zraven šol in na na prehodih za pešče.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Stein, Ovca, CyberShot mogoče ne bi blo slabo razmislit o tem, da bi šli še enkrat v avtošolo. Se boste še velik naučili.
Če si ti tak pameten, zakaj ne odgovoriš na vprašanje
sprasujem se.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Verjetno gre za nekaj podobnega temu
20090714-t448tdkya116kqnibg895j1t2n.png


20090714-ty2kk48nei95b9h3fhttu4g4hi.png


http://www.tecajcpp.com/flash/0obvestila1.swf


Mi pa ni jasno tole:
http://www.varnostvprometu.org/index.php?nStran=ps&nPod=odg&nSvet=vr&id=1457

Območje omejene hitrosti
Zanima me veljavnost prometnega znaka "območje omejene hitrosti" (III-29), če ni znaka "konec območja omejene hitrosti" (III-30).
Moje mnenje je do prvega križišča.
Ali se motim?

Odgovor
Spoštovani!

Žal vas moram razočarati in napisat, da je vaše mnenje napačno.

Pomen prometnega znaka "območje omejene hitrosti" (III-29)" prekliče samo prometni znak, "konec območja omejene hitrosti" (III-30). Torej gre v vašem primeru za nepravilno postavitev oziroma odtujitev prometnega znaka, ki bi moral preklicati omejeno hitrost.

Pravila postavitve in veljavnosti so namreč za posamezne skupine prometnih znakov različna in ne velja posploševati. Če ste si, pa ne dvomim, da si niste pogledali "Pravilnika o prometni signalizaciji in prometni opremi na javnih cestah" ste lahko ugotovili, da ima 11 znakov za izrecne odredbe med skupino prometnih znakov za obvestila prometne znake, ki jih preklicujejo (potemtakem jih ne preklicuje samo križišče).
Medtem pa je med prometnimi znaki za obvestila, ki jih je kar 140 samo 8 takih, ki jih preklicuje drugi prometni znak in med temi sta tudi omenjena dva.
Res pa je, da je sama postavitev in veljavnost prometnih znakov nekoliko zavita zadeva in zahteva kar nekaj poznavanja in razumevanja.

Lep pozdrav in varno!


Recimo, da ni znaka za konec obmocja... in je vmes krizisce... Kako naj tisti, ki se pripelje iz druge smeri v tem kriziscu, kjer tega znaka ni, ve, da je to obmocje omejene hitrosti?
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Brihta ena, ko boš naredil CPP brez napake, mi pa jamri. Sm napisal: do znaka, ki označuje konec omejitve-če znaka ni, je do križišča. mogoče nebi bilo slabo, če bi šel raje ti še 1x na ccp?
wink-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Si videl moje sporocilo... kjer trdijo, da to ne drzi... ampak da se to obmocje konca samo s tablo, ki to oznacuje... Ce te table ni pa .... ni nic napisano... oz. pise, da ce je ni, da jo je nekdo podrl, odnesel... ali pa da je napacno oznaceno...
bonk.gif


Jaz sem tudi podobnega mnejna, da se omejitev konca v kriziscu... ce ni za kriziscem spet table, ki oznacuje spet zacetek takega obmocja z omejeno hitrostjo ...
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
No sem bil danes posebno pozoren na poti v službo : res da ni znaka ki pravi dobesedno "cona 30", pač pa "območje z omejeno hitrostjo" z omejitvijo 30 in znakom za grbino oz. hitrostno oviro. Po moji logiki velja ta znak med dvema grbinama (ob grbini je znak iz obeh strani), ampak glej ga zlomka, nikjer pa ni znaka za konec cone.

Če se držim zgoraj citiranega zakona kot pijanec plota to pomeni, da cona velja od tam naprej do... državne meje ???
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Mal prejle govoril s kolegom policajem in mi je reku, da so te table ponavadi v stranki ulici. Če ni table, ki označuje prenehanje omejitve hitrosti, se omejitev konča, da prideš do konca ulice na glavno cesto.
Zakon pišejo eni, policaji pa kasirajo drugače, tko da..
zmaga.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ja, a to tile znaki sploh omenjeni kje v zakonu ?
Baje table, ki niso po predpisih, ne veljajo
wink-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Nekak tak zgleda, pravokotna tabla, vse na isti tabli (v resnici je malo ožja, kot sem na brzino narisal).
Eni imajo spodaj še pripis o metrih (za trajanje), eni imajo spodaj dodatno tablico z metri, eni pa sploh ne.
711756-tabla.PNG
 

Priponke

  • 711756-tabla.PNG
    711756-tabla.PNG
    4,4 KB · Ogledi: 1.178
Nazadnje urejeno:

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Točno tako sem mislil. Ampak znak za konec območja pa so pozabili postavit. Konkretno gre za Razvanje (med Hočami in MB)