Access - šnelkurs, vaje ipd...

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Zdravo...

Ima kdo kakšne vaje s faksa ali kaj drugega online...ipd... glede osnovne in malo naprednejše uporabe accessa? Ne vem kje bi začel, bi pa rad čim hitreje osvojil nekaj znanja s tega področja. Sem računalniško dosti pismen, tako da mislim, da ne bi smelo biti težav...

tnx
smile-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Ker moraš ali ker bi rad kaj naredil z njim?

Če je odgovor drugo, en nasvet: tace stran. Access je hudičevo orodje, ki mu do ene normalne rabe manjka še ene 10 let razvoja. There I said it.
d055.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Bolj moram.
grin1.gif
Moral bom znat delat tudi z accessom... nazadnje pa sem imel z njim stik 3 leta nazaj na nekih vajah informatike in še isti teden pozabil vse.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Sicer za nek resni projekt res ni primeren, za ucenje pa je super, kr bazira na Visual Basicu, ki je izjemno preprost. Pa tud, ce ne poznas baz podatkov je idealno, da se naucis, kaj je primarni, sekundarni kljuc, kako in zakaj se nardijo relacije med tabelami...
wink-1.gif




Tule zacni:

http://office.microsoft.com/en-us/access/HA011585201033.aspx



Ce si bolj pristas knjig, pa Access za telebane - so res v redu knjige za zacetnika.
smirk-1.gif




Primere najdes na MSDN al kje drugje na NETu - za zacetek samo primere z max. tremi tabelami, povezanimi z relacijami...
smile-1.gif




Ajd.
 
Nazadnje urejeno:

tommas

Pripravnik
11. avg 2007
242
0
16
razviti zahod
P. Baloh, J.A. Čibej, A. Popovič, R. Škrinjar, P. Trkman, P. Vrečar: Reševanje poslovnih problemov s pomočjo informacijskih orodij, v tej knjigi je kar lepo razloženo

če znaš uporabljati access ni hudičevo orodje
smile-1.gif

je pa res da access je primiren nekje do 100000 podatkov pri večjih bazah je neprimiren ker se začne rušiti
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Huuuuh.... Tok dobro mi pa spet pomojem ni treba znat.
grin1.gif


Lahko mi pa poveš naslov bukve...mogoče najdem na netu v elektronski obliki, pa mam kot pomoč če se zatakne.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Tole so vaje za vse smeri iz 1. letnika, in gre bolj za click%play varianto. Prava stvar je skripta iz 4. letnika za informatike, vendar je ni v PDF formatu.
tongue-1.gif


Ko daš oboje skozi, sporoči, če se boš strinjal, da je Access krš...
aplauz.gif
 

tommas

Pripravnik
11. avg 2007
242
0
16
razviti zahod
eno vprašanje glede accessa
imam obrazec v katerega bi pa dodal še nekaj polj (podatkov iz tabel...) kako to naredim?
nebi pa šeenkrat delal obrazca ker je kar precej obsežen....
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Kaj pa avtor in naslov? Imajo mogoče v knjižnici?

Citat:
Uporabnik tony pravi:
Tole so vaje za vse smeri iz 1. letnika, in gre bolj za click%play varianto. Prava stvar je skripta iz 4. letnika za informatike, vendar je ni v PDF formatu.
tongue-1.gif


Ko daš oboje skozi, sporoči, če se boš strinjal, da je Access krš...
aplauz.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Skripto dobiš v kjižnici (zložena na polico pod Zupančič po nosilcu predmeta) in v Ekonomatu (tako na FOV rečejo prodajalni fakultetne založbe). Avtor se piše Werber, ime mi je hvalabogu ušlo iz spomina.
grin1.gif
 

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
A hudičevo orodje praviš. Kaj pa predlagaš kot alternativo oz. si lahko bolj konkreten. Sam namreč razmišljam, da bi se udeležil tečaja Access-a (cca. 170 €). Predvsem me zanimajo alternative in pa zakaj meniš da je hudičevo...