Najbolj "neumni" izumi v avtomobilski industriji

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Predlagam seznam izumov v avtomobilski industrij, ki so vozniku bolj v breme in posmeh, kot ima iz tega koristi.
Nekateri od teh so lep primer tehnološkega razvoja, vendar bi brez tega tudi shajali.

1 - dvomasni vztrajnik
2 - dekica za akumulator
3 - izklaplanje sprednje luči pri sukanju volana v krožnem prometu.

Mogoči bi izklapljanje luči moglo biti na prvem mestu, ker to vsak dan vidim v krožnem prometu (sredi dneva) in mi izgleda res neumno
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: roty07

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
- avtomatski brisalci pri pranju vetrobrana, ki na koncu z zamikom še enkrat pobrišejo in spet vse razpackajo
- DPF
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
3 - izklaplanje sprednje luči pri sukanju volana v krožnem prometu.

Mogoči bi izklapljanje luči moglo biti na prvem mestu, ker to vsak dan vidim v krožnem prometu (sredi dneva) in mi izgleda res neumno
bonk.gif

Tega pa še nisem opazil, zakaj oz, kaj bi sploh to naredilo?
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Verjetno misli tiste luči pri meglenkah ki svetijo v ovinek, če nima avto dnevnih luči potem te osvetljujejo tudi sredi belega dneva. Ne vem sicer zakaj bi to koga motilo, ampak ok...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
2 - dekica za akumulator
Tega pa ne poznam, oziroma ne vem kaj je mišljeno, sploh da bi bilo vozniku v breme.
confused-1.gif



Sicer pa en izum, ki znancu pošteno para živce na Ford C-maxu. Električna ročna zavora. Avto rad kaj ponagaja in v primeru okvare, se ročna zavora sama zategne. In seveda je bila cela štala avto ven iz garaže spravit, ko je bil avto v okvari.
tongue-1.gif
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Električna ročna zavora - če je tako kot pri Renaultu, potem se samo vstavi kartica/ključ, obrne na kontakt in izklopi električno ročno zavoro.

Samo potrebno je pustit kartico/ključ notri

@brgo
To je sigurno ena izmed najbolj debilnih potez
smile-1.gif
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
True, ampak nekdo mora izdelovati te nalepke in tudi ti jackassi so del avtomobilske industrije.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Hmmm, Start/Stop sistem, kateri me je že 3x posral, da sem mislil, da se mi je avto sfukal sred mesta. Vsakič, ko vžgem avto ga izklopim in naslednji avto, če bo le mogoče, ga ne sme imeti.

Tudi mene motijo brisalci, kateri obrišejo še 15x po špricanju stekla.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Še ena, ki morda zopet ni direkten izum avtomobilskih tovarn, je pa vsekakor produkt avotmobilske industirje: 98 oktanski bencin.