s.p. in kredit?

aceman19

Pripravnik
20. dec 2011
76
0
6
najemam stanovanjski kredit. delam prek s.p. in si seveda plačujem minimalne prispevke. zanima me, po vaših izkušnjah, katera banka je najbolj prijazna s.p.-jem? so povsod problemi za najeti kredit? jaz si želim okoli 70.000 tisoč evrov ...
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
DA...zadnjih par let gledajo banke izključno bilanco, lahko da katera ne, samo dvomim, dovolj so se že opekli, tako da ti z minimalncem zelo slabo kaže za takšen znesek...kljub npr. hipoteki in 100% zavarovanjem verjetno ne bo boniteta takšna kot bi morala biti. Sploh pa če imaš še kakšne dvige iz s.p.-ja.....drugače pa naredi en krog po bankah in boš videl kako pa kaj.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Pozabi na kredit
ne-ne-1.gif

Z minimalnimi prispevki ne dobiš nič
frown-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Dvigni plačo za tiste 3-6 mesecev kolikor gledajo, vzami kredi in podji spet nazaj na minimalca. S tem da pri s.p. (sploh če si sam svoj mojster) si avtomatično rizičen in kredit v vsakem primeru ne bo ugoden.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Pri s.p.jih gledajo bilanco in ne koliko prispevkov si plačal zadnje mesece. Če plačujš min prispevke je tudi tvoj ostanek (prihodki - stroški) v tem okvirju in na to ne dobiš nič kredita.
Za banko si v istem loncu kot zaposlen na minimalcu.
To je slabost sfriziranih bilanc ali pa imaš nerealne želje.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Smjs pravi:
Pri s.p.jih gledajo bilanco in ne koliko prispevkov si plačal zadnje mesece. Če plačujš min prispevke je tudi tvoj ostanek (prihodki - stroški) v tem okvirju in na to ne dobiš nič kredita.

Tole.

Utiševalec udaril mimo, neverjetno...
shocked-1.gif


Za 70k kredita bi rabil letni promet v vsaj petkratnem znesku, brezhibno boniteto, par odličnih porokov, pa trisobno stanovanje na Wolfovi za vsak primer.
tongue-1.gif
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Moj kolega, ki dela pri meni ima sp hotel je kupit avto. Sp ima pol leta nikakor da dobi kredit. Jaz sem vzel avto na kredo, si lepo spedenal bilanco, sedaj pa namesto, da mu dam ves denar del denarja plačujem kredit za avto. Ko bo avto odplačan bo vreden bistveno manj. Takrat narediva prepis.
Nekaj podobnega se poskusi zmeniti z nekom s katerim imaš dologorčen poslovni odnos.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Jaz sem leta 2010 najemal kredit za hišo. Sem s.p., nikoli pa nisem plačeval minimalca, vedno nasledji razred. Moja bilanca je bila okoli 15k letno. 100k sem dobil brez problemov, ampak na sparkasse. Kolega je lani dobil podoben kredit na Bks, vem da se da dobit tudi na unicredit in volksbank. Povsod pa so mi ponudili rastočo hipoteko.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik Smjs pravi:
Pri s.p.jih gledajo bilanco in ne koliko prispevkov si plačal zadnje mesece. Če plačujš min prispevke je tudi tvoj ostanek (prihodki - stroški) v tem okvirju in na to ne dobiš nič kredita.

Tole.

Utiševalec udaril mimo, neverjetno...
shocked-1.gif


Za 70k kredita bi rabil letni promet v vsaj petkratnem znesku, brezhibno boniteto, par odličnih porokov, pa trisobno stanovanje na Wolfovi za vsak primer.
tongue-1.gif

Ampak če greš na banko kot fizična oseba se pač pogoji štejejo kot fizična oseba. Koneckoncev s.p. lahko tudi zaposluje delavce in plača je enakovredna drugim. Za poslovni račun se pa jasno upošteva samo bilanco v tem primeru. Avtor ni jasno napisal kakšno je točno razmerje v s.p.!
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik aceman19 pravi:
najemam stanovanjski kredit. delam prek s.p. in si seveda plačujem minimalne prispevke. zanima me, po vaših izkušnjah, katera banka je najbolj prijazna s.p.-jem? so povsod problemi za najeti kredit? jaz si želim okoli 70.000 tisoč evrov ...

moja izkušnja:

s.p., plačujem minimalca. Pred 2 leti sem rabil 40k za 90-100k vredno stanovanje. Šlo je bolj na tesno (baje, po besedah referentke na banki), ampak je šlo. Sicer ni najbolj ugoden kredit v primerjavi z redno zaposlenimi ljudmi, sem pa dobil.

Moj nasvet: pejt na banko in poskusi. Stane te nič. Sam sem stranka pri Sparkasse, poskusil sem tudi pri vseh drugih bankah, povsod so se mi skoraj smejali v obraz. Še najbolj resni so bili po tem vrstnem redu:

1. Sparkasse (podružnica LJ, Cesta v Kleče, kjer sem tudi dobil kredit)
2. UniCredit Bank (na prešernovem trgu LJ)
3. Deželna Banka Slovenije (v LJ na Kolodvorski)

Pri vseh treh so bili zelo resni in bi pomoje dobil kredit vsaj pri prvih dveh bankah.

Bil sem pa tudi na bankah Reifeisen, Abanka, NKBM (kjer sem imel takrat odprt tudi poslovni račun), Hypo Alpe banka. Pri teh bankah pa so mi že takoj rekli, da je odgovor NE. Še najbolj zamalo se mi je zdel odnos od moje banke NKBM kjer sem imel odprt poslovni račun nekaj let in so videli, da imam vsa leta redne mesečne in visoke prilive, pa se jim ni zdelo vredno niti poslati prošnjo za kredit na njihovo obravnavo in so me takoj zavrnili, češ da vidijo da si plačujem minimalca. Pa sem lepo razložil zakaj si plačujem minimalca in naj raje gledajo redne visoke prilive.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
ksz...ne pozabite da smo v 2013 ...zasotreno preverjanje bonitete in dvig kriterijev, kot leta 2008,2009,2010 je še 100x bolj. Vsekakor pa pravim...poizkusit ni greh, tako dobiš info v teh časih iz prve roke direkt od referenta.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Vse je odvisno od poslovanja, poslovnih izkazov in "bonitete" firme.

Je pa s.p. mogoče v malce slabši situaciji kot zaposleni, a kredit se da dobit če ima stranka ustrezne pogoje.
Če so pa pogoji slabi (slabo poslovanje, slaba boniteta podjetja, životarjenje) pa tudi banka ne da kredita, enako ga ne da zaposlenim..

Včasih je malce smešno, za DURS bi vsi radi bili reveži, za banko, leasing hiše, sosede in poslovne partnerje pa 1A podjetje. Nekako to ne gre skupaj.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Včasih je malce smešno, za DURS bi vsi radi bili reveži, za banko, leasing hiše, sosede in poslovne partnerje pa 1A podjetje. Nekako to ne gre skupaj.

A ti rad pljuvaš v lastno skledo?

Odgovori samo z DA/NE. Hvala.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik Smjs pravi:
Pri s.p.jih gledajo bilanco in ne koliko prispevkov si plačal zadnje mesece. Če plačujš min prispevke je tudi tvoj ostanek (prihodki - stroški) v tem okvirju in na to ne dobiš nič kredita.

Tole.

Utiševalec udaril mimo, neverjetno...
shocked-1.gif


Za 70k kredita bi rabil letni promet v vsaj petkratnem znesku, brezhibno boniteto, par odličnih porokov, pa trisobno stanovanje na Wolfovi za vsak primer.
tongue-1.gif

Ampak če greš na banko kot fizična oseba se pač pogoji štejejo kot fizična oseba. Koneckoncev s.p. lahko tudi zaposluje delavce in plača je enakovredna drugim. Za poslovni račun se pa jasno upošteva samo bilanco v tem primeru. Avtor ni jasno napisal kakšno je točno razmerje v s.p.!

Jaz sem ga dojel, da je nosilec s.p.ja in si plačuje min prispevke.

Banka redno zaposlene (pri s.p. ali d.o.o.) jemlje drugače kot nosilce s.p. Zaposleni imajo svoj prihodek plačo, ki se nakazuje mesečno (vsaj morala bi se). Nosilcu s.p.ja pa plača predstavlja razlika med prihodki in odhodki. Na osnovi te razlike za lansko leto DURS tudi določi višino prispevkov. Za minimalne prispevke je ta razlika cca. 500 eur mesečno in za to če si navaden Janez Novak s.p. zelo težko dobiš 70k kredita. Banka bo pa sigurno zahtevala tvoje bilance (tudi medletno velikokrat zahtevajo) ker je samo tam vidno koliko ti je ostalo. Iz bilanc se pa ne vidi koliko je bilo pokasirano na črno in koliko je fejk kilometrin.

Drugače bi pa jaz v tem primeru probal se sprehoditi do bank. Več kot ven te ne bodo vrgli. So pa časi, ko so banke tekmovale katera bo speljala več strank konkurenci žal mino.

Poznam pa tudi primer, ko je dobil en orenk kredit na minimalne prispevke (oz slabo lansko bilanco). Je pa res, da je imel v žepu eno zelo debelo pogodbo z eno tujo firmo za dobo 8 let. Ko je to pokazal na banki so se samo klanjali.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Avtor ni jasno napisal kakšno je točno razmerje v s.p.!

No, no... avtor je čisto jasno zapisal, da gre za njegov s.p.:

Citat:
delam prek s.p. in si seveda plačujem minimalne prispevke.

Jebiga, si pač zafrknil, se zgodi tudi najboljšim.
tongue-1.gif
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik feler pravi:
ksz...ne pozabite da smo v 2013 ...

Točno to.

Primerjati 2010 in 2013 je brezveze. V bistvu so bile banke še dobro leto nazaj precej bolj odprte...
 

aceman19

Pripravnik
20. dec 2011
76
0
6
mogoče nisem bil čisto jasen:

kredit najemam kot fizična oseba. sem nosilec s.p.-ja (ne nakazujem si plače), imam redne prilive, okoli 25 tisoč letno. stroške pa imam prikazane precej visoke, predvsem na račun kilometrin (vozim se s svojim osebnim vozilom in za prevožen kilometer ustvarim 0,37 evra stroška - imam jih okoli tisoč evrov mesečno) dobička je bilo okoli 5k lani.

kot sem že rekel, prispevke plačujem minimalne.

glede na to, da eni pravite, da si naj dvignem prispevke za do šest mesecev: je to čisto enostavno dvignat in nato znižat? da ne bom pol obtiču na visokih prispevkih, pa dejansko nič naredu
smile-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Kot s.p. se kar navadi, da te banke ne bodo kaj dosti obrajtale. Najboljša varianta ti je, da najdeš kako babnico z redno službo in ona vzame kredit. Vsaka čistilka ali upokojenka ga lažje dobi kot s.p. Žalostno a resnično.