Vprašanje glede minometa

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
hysterical-1.gif


Sedaj se bo oglasilo nekaj izvedencev za minomete, predvsem tiste angleške iz obdobja 2.s.v.!
grims-1.gif


Sicer pa minomet (mali pehotni) je dokaj natančna stvar, tako da ni problem zadet človeka ki je privezan na kol, sicer pa četudi malo zgrešiš še vedno ni sile! Dober topničar z dobro niveliranim minometom bi moral zadet v prvo!
zmaga.gif
 

binebane

Fizikalc
30. avg 2012
1.229
0
36
meni se zdi da ima pisec te pravljice naravnost genialno domišljijo
minomet kot orodje za smrtno kazen - me zanima kaj je vzel, da mu je domišljija tako vzcvetela?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
751
113
Citat:
Uporabnik binebane pravi:
meni se zdi da ima pisec te pravljice naravnost genialno domišljijo
minomet kot orodje za smrtno kazen - me zanima kaj je vzel, da mu je domišljija tako vzcvetela?

saj piše v članku, da je Kim Jong-un hotel, da za "izdajalcem" ne ostane nič, niti lasu. skratka, ni šlo za neko običajno usmrtitev.
 

HotSatan

Pripravnik
12. feb 2011
666
0
16
Očitno imajo dost denarja, da je pri njih metoda usmrtitve odvisna od čina oz. položaja kršitelja. Od najnižjega do najvišjega: frača (za navadne kmete), pištola, puška, mitraljez, minomet, havbica in taktična jedrska konica (verjetno rezervirana za Kim Jong familijo ob revoluciji).
 

binebane

Fizikalc
30. avg 2012
1.229
0
36
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik binebane pravi:
meni se zdi da ima pisec te pravljice naravnost genialno domišljijo
minomet kot orodje za smrtno kazen - me zanima kaj je vzel, da mu je domišljija tako vzcvetela?

saj piše v članku, da je Kim Jong-un hotel, da za "izdajalcem" ne ostane nič, niti lasu. skratka, ni šlo za neko običajno usmrtitev.
saj sem lepo napisal, da ne vrjamem ravno vsakemu članku
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Bo snecer pojasnil...glede na njegovo petelinjenje ima minomete v mezincu, baje da ga je za nsvete spraševal celo gerald bull...
grin1.gif
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:

Sicer pa minomet (mali pehotni) je dokaj natančna stvar, tako da ni problem zadet človeka ki je privezan na kol, sicer pa četudi malo zgrešiš še vedno ni sile! Dober topničar z dobro niveliranim minometom bi moral zadet v prvo!
zmaga.gif

Minomet je najbolj nenatančno orožje, ki ga uporablja pehota, že malo močnejši veter lahko odnese mino sto metro od cilja.
Njegova edina prednost je, da deluje iz zaledja svoje enote.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Res je, za tiste kateri minometa ne poznate, to orodje nima direktnega nišana na cilj , ampak je potrebna cela procedura nivelacij , dodajanja in odvzemanja vrečk smodnika.
Za sabo imam več kot 100 bojnih min in s prvo nismo nikdar zadeli, druga , tretja je že zadela v cilj, pa še tu cilj pomeni krog nekaj metrov ne pa točkovni cilj.
 

QBR

Pripravnik
26. okt 2012
886
0
16
Pri severnih Korejcih je preciznost mal drugačna. Nišanđiji mimogrede povejo: "Če ne zadaneš v prvo, greš v cilj!"

Potem pa fali, če si upaš.
grims-1.gif