Garmin Connect - Photos

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

Kot sem že pred časom napovedal, je Garmin odprl portal Garmin Connect - Photos, preko katerega si lahko uporabniki Garmin naprav (in tudi uporabniki XT vmesnika) nalagamo slike, ki vsebujejo koordinate iz Google Eartha direktno v napravo.

Prav tako pa lahko svoje slike posredujete tudi drugim, seveda le preko portala Panoramio, ki je storitev za nalaganje slik v Google Earth.

1.
Registriraj se na Garminovem portalu http://connect.garmin.com/photos
(brezplačno)

2.
Inštaliraj Garmin Communicator plugin http://www8.garmin.com/products/communicator/
(plugin omogoča nalaganje slik oz. poi točk iz portala).

3.
Garmin je to novo storitev predvidel za novejše modele
(Garmin nüvi 205, 205W, 255, 255W, 760 (Asia only), 850, 860, 880 and 5000. As well as, Garmin Mobile XT for Symbian (Asia only).

Vendar pa zadeva normalno deluje na modelu 760 in najbrž tudi na ostalih nuvijih.
Morda na novejših modelih v Pregledovalniku slik na Nuviju doda še kakšno možnost.

4.
Ko si se registriral in namestil plugin priklopiš Nuvija preko USB kabla na PC in lahko pričneš z raziskovanjem in iskanjem fotografij ter lokacij na portalu.

http://connect.garmin.com/photos


(za primer sem dal našo prestolnico, ki je detajlna v Google Earthu)

5.
Izbereš si fotografije na mapi s pritiskom na sliko in znak +


6.
Zaenkrat lahko na dan izbereš samo 50 slik.

Ko si izbereš željene lokacije jih preprosto s pritiskom na "send to device" pošlješ v napravo.



7.
V kolikor pa želiš tudi sam prispevati kakšne slike v "skupnost" pa lahko to storiš samo posredno preko portala Panoramio
http://www.panoramio.com/

Postopek nalaganja slik na portal Panoramio in njihovo odobritev za Google Earth sem opisal tukaj. Oziroma je tukaj opisan postopek kako integriraš koordinato v sliko, same fotografije pa lahko nalagaš tudi brez koordinat, ampak moraš potem na mapi določiti lokacijo (o tem v drugem topicu).

https://www.alter.si/tabla/showflat.php?Cat=0&Board=gps&Number=2184&page=0&fpart=3

8.
Vklopiš Nuvija in zaženeš Pregledovalnik slik, kjer si lahko slike ogledaš.



9.
Garmin Connect Photos pa je koordinate shranil med "Priljubljene".




10.
V kolikor želiš "Priljubljene" še dodatno urediti pa Nuvija priklopiš na PCja in zaženeš Mapsource, uvoziš Priljubljene, urediš in izvoziš.

Zaključek:
+ Preposta storitev in iskanje lokacij na portalu
+ Google Maps
+ deluje tudi na ostalih Nuvijih

- omejitev 50 fotografij na dan
- omejeno nalaganje fotografij preko portala Panoramio (filter pač)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

p.s. dela tudi na ostalih modelih Nuvi, pri roki sem mel še 200w in ni težav.

 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Juhu...
cheer.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
NUVI 300 dela, pravkar preverjeno.
smile-1.gif
Skoda, ko sliko shrani na drugo lokacijo, da ne shrani vse pod eno rubriko.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kako to misliš na drugo lokacijo?

p.s. morda pa naredijo kakšen popravek FW
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Tako, kot si napisal, koordinate shrani pod priljubljene, sliko pa pod pregledovalnik slik. Sem pricakoval, da bo v stilu vodica, kot ima recimo euro2008, kjer je zraven slika s kratkimi podatki. Ce si nalozis veliko teh tock iz garmin connecta, potem cez nekaj casa ze verjetno pozabis, katera slika spada k pravim koordinatim.
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
kzs...
zdaj sem malo to bolj natančno pogledal vse skup. vse je lepo in prav ampak nevem kaj je pravzaprav finta tu?
slike in koordinate teh slik oz placov si prenes na garmina in potem, jih maš pod priljubljene kot bližnjice, ki te pripeljejo točno do tega mesta? a ni to pol kao POI ? samo da maš slike tam v tistem pregledovalniku. hm...

lahko malo kdo na enostaven način napiše namen tega vsega skup ?
aplauz.gif


thanx
zmaga.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja.
Uporabljaš google earth in najdeš eno fajn lokacijo, ki ima poleg sliko uporabnika... Ti je všeč in si sliko z enim klikom naložiš v nuvija (torej ne rabiš si prepisovat koordinat itd.).
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Točno tako ima narejeno novi Mio Moov 3xx, s to razliko, da se ne rabiš nikjer registrirat, niti nalagat nikakršnih pluginov. Sliko, ki ima v Exifu zapisane koordinate, posnameš na napravo in že lahko navigiraš do kraja, kjer je bila slika posneta.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Drago: to ima tudi nova serija Nuvijev, vendar še ni bilo prilike preizkusiti. (2x5, 8xx, 5xxx itd.). Še dlje bo šel Nuvifone, kjer boš sliko, ki si jo naredil poslal sogovorniku, ki ima tudi npr. nuvifone in bo imel takoj lokacijo slike.

Pri starih Nuvijih pa kaj takega ni možno, mogoče s popravkom, zato rabiš portal.

Govora pa je o portalu in če bi kaj takega imel Mio, bi tudi moral nalagti plugin in imeti internet
smile-1.gif
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Za nalaganje slik na GoogleEarth rabiš program Picasa. Nekaj podobnega omogoča tudi photobucket, kjer lahko direktno z dlančnika, telefona, pošlješ slike v album. Če so v Exifu zapisane še koordinate, jih lahko naložiš tudi na GE.

Bistvo je v geolociranju, zato pa je potrebno v Exif vpisati koordinate. To je možno z dodatnimi napravami, nekateri aparati, npr. HTC P3600, pa to omogočajo že sami. Ko so podatki vpisani, pa jih lahko katerakoli naprava, ki ima možnost geolociranja, postavi na pravo mesto. Pričakujem, da bodo to kmalu omogočali tudi fotoaparati.

Po moje bi lahko vsaka navigacijska naprava, z manjšimi popravki softvera, prikazovala fotografije, oz. jih uporabljala za določanje cilja, zanimivih točk, planiranje izletov ipd.

Garmin pa nebi bil Garmin, če ne bi iz odkritja tople vode, naredil celo znanost.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Drago: tokrat se motiš.
Garmin ni naredil nobene znanosti iz tega, gre zgolj za korelacijo med GE in Garmin napravo, da lahko ob direktni uporabi GE kar nalagaš v napravo, da ni potrebno vmesno shranjevanje.

Poglej.
1. priklopiš Nuvija na PC in zaženeš Google Earth preko portala.
2. Ko najdeš slikice ki so ti všeč jih s klikom preprosto preneseš na Nuvija. (varianta: lahko bi naredili plugin za google earth a so se odločili drugače-svoj portal).

Varianta 2:
Zaženeš google earth, shraniš slike, ki so ti všeč in nato naložiš na Nuvija. Torej en korak več!

Za nalaganje slik v Google Earth uporabljam Panoramio, pred tem pa slikam dodam koordinate s pomočjo GE in plugina panorado flyer (maš opisano na forumu).

Fotoaparat na novem Nuvifone omogoča to kar že nekaj časa omogča HTC. Ob slikanju integrira koordinato v fotko.

btw. še vedno pa lahko v nove nuvije nalagaš katerekoli fotografije z exif formatom brez portala.

Tako da ne vem kje je topla voda. Namen portala je izmenjava slik-koordinat med uporabniki oziroma je to nadgradnja izmenjav motorističnih rut, kolesarskih poto iz glavnega portala.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Izpadlo je kot, da si je to izmislil Garmin in to me je zmotilo.

Poskusimo zadevo pretvoriti v prakso. Glede na tvoje poznavanje Garminovih naprav, mi lahko pomagaš rešiti naslednji problem. Rad bi šel na potovanje po Franciji. Ogledal bi si rad vse muzeje v eni pokrajini. Na GE sem našel slike teh muzejev, ki me zanimajo in jih imam shranjene na disku. Kako si lahko iz teh slik naredim ruto, brez da bi po ogledu vsakega muzeja, nalagal sliko naslednjega?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To sploh ni problem in je celo preprosto
smile-1.gif


1.
Slike muzejev si npr. z GE ali s portalom naložil v Garmina, ki je iz slik muzejev avtomatsko našel POI točke in jih je razvrstil med priljubljene (glej gori slikce).

Torej slik ne nalagaš na PC o čem sem že gori pisal, ampak preko portala kar v napravo direkt.

2.
Garmina priklopiš na PC oziroma je ostal priklopljen, zaženeš Mapsource in uvoziš priljubljene, narediš poljubno ruto med muzeji (do 1000 muzejev npr.:) in ruto uvoziš v Nuvija. (na modelu 760-glej gori, točno o tem sem pisal v točki 10, vendar nisem opisoval kaj vse lahko delaš z Mapsourceom).

3.
Nato imaš ruto v napravi, ki jo lahko po potrebi na terenu dopolniš.

Če pa kdo želi, pokažem kako se to naredi, vendar gre dejansko samo za uporabo programa Mapsource.

p.s. ruto oziroma sled lahko kasneje uvoziš nazaj v Google Earth in jo deliš z ostalimi uporabniki oziroma si pogledaš točno kje si se vozil itd...
 
I

Izbrisan uporabnik #488


Na sliki 1 uvoz waypoints v Mapsource.


Na sliki 2 izdelava rute (med priljubljenimi sem imel smao dve točki, ki dobita na karti ikono fotoaparata, da se takoj ve, da gre za exif slike, da se takoj ločijo od ostalih poi med priljubljenimi) in nato uvoz v napravo...
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Torej je možno narediti takšno ruto. Hvala za opis.

Glede slik mi ni jasno. Kolikor te razumem ni možno slik naložiti z diska. Pa brez Mapsourca tudi ne. Slike bi si pripravil že prej na kartico in bi jih vključeval samo po potrebi, glede na razpoložljivi čas za potovanje. Mapsourca nimam s sabo.

Koliko časa bi trajalo nalaganje rute z destimi waypointsi direktno na napravo?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Je možno na nove Nuvije direktno sliko prenesti in naprava izlušči koordinate (zdaj dobim v test model 205 pa povem kako to dela).
Na modelu 760 to ne dela (morda bo popravek).

Za stare modele si moraš torej v napravo naložiti slike preko portala ali pa uvoziti točke iz teh slik.

Sicer pa ti si pisal o primeru ko uporabljaš PC in Google Earth in si slike shraniš na disk/napravo in za ta primer sem dal odgovor.
Mapsource na nalaga slik v napravo, samo navigacijske podatke in karte oziroma izjemoma tudi slike, ko delaš POI točke. O tem je pisal uporabnik v eni novi temi.

Nalaganje rute v napravo je hipno, ker Mapsource v napravo uvozi samo datoteko gpx in šele potem nuvi ponovno preveri ruto, saj se lahko zgodi da imaš na napravi drugačno karto kot si jo imel v Mapsourcu. Skratka naprava preveri ruto oziroma imaš tam opcije za spremembe.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Še kako to zgleda na modelu 205, ki v celoti podpira portal.


V priljubljenih naredi ločeno podskupino


Možnost navigacije in ogleda na mapi

Za hec sem skopiral eno sliko v Exif formatu (prevelika resolucija)

Garmin je Iz slike razbral le tip aparata
smile-1.gif



Portal.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Danes sem se malo pozabaval z 255tko. Preko portala gre normalno, kot si opisal, če pa sliko shranim na kartico, jo zna samo pokazat, vendar ne ve kaj bi z njo počel. Info ne zna pokazat podatkov, očitno je bug. Pri eni mi je celo znal pokazat koordinate, ostalih podatkov pa ne. Z mapsoucem pa se mi ni dalo ukvarjat. Bom počakal še Mio moov, da vidim, kako zadeva deluje v praksi. Tole z Garminom se mi zdi malce nerodno.

PS: S čim delaš snapshote na Garminovih napravah?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nastavitve/zaslon, tam je opcija zajema slike, ti potem naredi ikono na napravi, slike pa se shranijo v mapo scr.